Προς το περιεχόμενο

Huawei Ascend P1 S - Το λεπτότερο smartphone


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Huawei που μας έχει γίνει γνωστή ως κατασκευάστρια value for money smartphone αποφάσισε να επεκταθεί στις συσκευές υψηλών προδιαγραφών, και δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος για να δηλώσει το παρόν από το παρουσιάσει το λεπτότερο smartphone της αγοράς. Με πάχος μόλις 6.68 χιλιοστά είναι κατά 0.4 χιλιοστά !! λεπτότερο από το Droid RAZR που κατείχε τα σκήπτρα μέχρι πρότινος.

 

20120112084135.jpg

 

Στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά συναντάμε την ανθεκτική gorilla glass οθόνη των 4.3 ιντσών, τεχνολογίας super amoled και ανάλυσης 960x540, επεξεργαστή TI OMAP 4460 δύο πυρήνων χρονισμένων στο 1.5GHz που συνοδεύονται από την GSX 540 η οποία αναλαμβάνει τα γραφικά, 1 GB RAM, 4 GB εσωτερικής μνήμης, υποδοχή microSD card, κάμερα 8 Mpixel με δυνατότητα καταγραφής video στα 1080p και βάρος 130 γραμμαρίων. Θα κυκλοφορήσει με android 4.0.1 από τον Απρίλιο, ενώ για όσους δε θέλουν να ξοδευτούν θα υπάρχει και έκδοση κατά ένα χιλιοστό παχύτερη με τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά να παραμένουν αμετάβλητα.

 

Link.png Site: Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Video Video: Hands on video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις το εβγαλα απο την τσεπη μου..

Α! Οχι λαθος.. το galaxy s2 ειναι το δικο μου..

ναι η αληθεια ειναι οτι μεχρι 300 δινεις..παραπανω δε δινεις οχι γιατι δεν αξιζει αλλα γιατι ειναι αναξιοπιστη εταιρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η αληθεια ειναι οτι μεχρι 300 δινεις..παραπανω δε δινεις οχι γιατι δεν αξιζει αλλα γιατι ειναι αναξιοπιστη εταιρια..

 

Μην λέμε κάτι χωρίς να το ξέρουμε...

 

Πάντως για τιμούλα χλωμό κάτω από 350€ μιας και το αναμενόμενο Honor από ότι λένε θα είναι κοντά στα 300€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κοστίζει το πολύ 350 euro δεν θα αξίζει...

πολύ πιθανό η "παχύτερη" έκδοση να κοστίζει περίπου τόσο, αφού η Huawei λέει ότι θα είναι φθηνότερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην λέμε κάτι χωρίς να το ξέρουμε...

 

Πάντως για τιμούλα χλωμό κάτω από 350€ μιας και το αναμενόμενο Honor από ότι λένε θα είναι κοντά στα 300€.

 

για τον Απρίλιο που είναι να βγει, θα έχουν κυκλοφορήσει και 4core, οπότε υποθέτω πως οι "ναυαρχίδες" dual core θα έχουν πέσει, άρα γιατί να μην είναι κάτω από 350 euro αυτό? 300 πάνω κάτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις το εβγαλα απο την τσεπη μου..

Α! Οχι λαθος.. το galaxy s2 ειναι το δικο μου..

ναι η αληθεια ειναι οτι μεχρι 300 δινεις..παραπανω δε δινεις οχι γιατι δεν αξιζει αλλα γιατι ειναι αναξιοπιστη εταιρια..

 

ahem μπορείς να το δικαιολογήσεις κάπως μιας και πρόκειται απο τος μεγαλύτερες εταιρείες στις τηλεπικοινωνίες?? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον Απρίλιο που είναι να βγει, θα έχουν κυκλοφορήσει και 4core, οπότε υποθέτω πως οι "ναυαρχίδες" dual core θα έχουν πέσει, άρα γιατί να μην είναι κάτω από 350 euro αυτό? 300 πάνω κάτω...

 

Μωρέ μακάρι να κάνει και 200 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: δεν θα μας χαλάσει καθόλου.

Απλά έτσι κι αλλιώς τα κινητά της συγκεκριμένης εταιρείας τοποθετούνται χαμηλά τιμολογιακά οπότε κι έχουν και μικρότερες πτώσεις με την πάροδο των μηνών.

Δες πχ το Χ5 που είναι σταθερά στα 180€.

Αντίστοιχα λέω ότι αν τα βάλεις με το Honor που ακόμα δεν ήλθε και φήμες το θέλουν στα 300€, πόσο να έχει πέσει σε 2-3 μήνες που λένε ότι θα κυκλοφορήσει αυτό; Το οποίο είναι και καλύτερο σε χαρακτηριστικά οπότε θα είναι λιγάκι πιο πάνω.

Αυτός είναι ο συλλογισμός μου.

Τέσπα, βασικά ας έρθει πρώτα και τα βλέπουμε από τιμή, γιατί και το X6 περιμέναμε αλλά δεν ήρθε ποτέ και το Honor από καθυστέρηση καλά πάει...

Ίδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αν το δεις στο σύνολο, το πιο "κοντινό" κινητό είναι όπως αναφέρθηκε το RAZR το οποίο είναι 500€+, άρα είναι κατά πολύ φτηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πρόκειται να πουλήσει αν είναι στις ίδιες τιμές με τις "γνωστές" μάρκες...

 

αυτό είναι σωστό και εκεί πατάμε και εμείς για χαμηλές τιμές μπας και το πάρουμε

(καλά μιλάμε μετά θα είμαι ο μοναδικός που θα κυκλοφορεί με 2 huawei κινητά λέμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ναι αλλά αν το δεις στο σύνολο, το πιο "κοντινό" κινητό είναι όπως αναφέρθηκε το RAZR το οποίο είναι 500€+, άρα είναι κατά πολύ φτηνότερο.

 

485-490 είναι το RAZR και ξαναλέω μέχρι το ΑΠΡΙΛΙΟ που είναι να κυκλοφορήσει το Ascend λογικά θα έχουν κυκλοφορήσει 4core κινητά, πιστεύεις ότι το RAZR και τα υπόλοιπα 2core θα μείνουν κοντά στα 500 euro? εγώ όχι...

 

θα πέσουν και αναγκαστηκά θα έχει χαμηλότερη τιμή το Huawei...

 

όλο το "plan" βέβαια στηρίζεται στο ότι θα έχουν βγει τα 4core :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...