Προς το περιεχόμενο

andrοid 4.0 tablets..


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα παίδες..είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 tablet(Κινεζιές,αλλα τα θέλω για browsing)

 

αυτό:

Cube U9GT2 9.7''android 2.3/4.0 10 Point IPS 1.2GHz 1GBRAM 2 CAMERAS TABLET PC

 

και αυτό:

10.2" Zenithink ZT-280 C91 Android 4.0 Capacitive Screen Cortex A9 8GB Tablet PC

 

τι προτείνετε; στο 200άρι περιπου πάνε και τα 2..!

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θες την γνωμη μου... Αντι να παρεις ενα τετοιο.. κανε οικονομια κανα δυο μηνες ακομα και παρε ειτε Galaxy Tab ειτε iPad. Εχω καει με τετοιες κινεζικες λαλακιες... Ολα ωραια φαινονται και εχουνε "καλα" specs αλλα οταν το πιασεις στα χερια σου θα απογοητευτεις... πιστεψε με...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 2 φαίνονται πολύ καλά. Ανάλογα ποιο φορμά σε βολεύει περισσότερο. Και αν θέλεις HDMI τότε αναγκαστικά το C91, αλλιώς το Cube υπερέχει.

 

Θα συμφωνήσω επίσης με τον benZiDirk, ότι πολύς κόσμος έχει καεί από τα no name κινέζικα. Πολλοί βέβαια έχουν καεί και από τα επώνυμα κινέζικα, αλλά πιο εύκολα διαβάζεις από κάποιον που κάηκε δίνοντας 200 ευρώ παρά από κάποιον που έδωσε 500.

 

Σε κάθε περίπτωση γενικοποιήσεις τέτοιου βαθμού δεν υφίστανται πλέον όπως φαίνεται και από το feedback στα διεθνή forums. Tα κινέζικα κινητά ειδικά πριν κάνα χρόνο ήταν εντελώς για τα πανηγύρια, όπως και τα πρώτα κινέζικα tablets.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και περιπου 1 μηνα το aoson m12 και οφειλω να ομολογησω οτι το μηχανακι ειναι απο τα καλυτερα που εχω πιασει στα χερια μου κινεζικο η μη.και εξηγουμε.πολυ γρηγορο,παιζει τα παντα με απιστευτη ευκολια και με εικονα που δεν το πιστευα οτι μπορουσα να δω απο κινεζια.για την δουλεια που το ηθελα με εχει καλυψει πληρως,αν και ειμαι σιγουρος 100% οτι και ενα επωνυμο δεν θα μπορουσε να μου προσφερει περισσοτερα.αυτα,οτι αλλο θελετε ειμαι στην διαθεση σας.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θελω ενα απλό ταμπλετ ρε παιδιά όχι τρελές απετήσεις..οταν λέτε ''κάηκαν'' ελπιζω οχι στην κυριολεξία..το cube φαινετε πολυ καλο,ειδα και βιντεο στο youtube..εσεις τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θελω ενα απλό ταμπλετ ρε παιδιά όχι τρελές απετήσεις..οταν λέτε ''κάηκαν'' ελπιζω οχι στην κυριολεξία..το cube φαινετε πολυ καλο,ειδα και βιντεο στο youtube..εσεις τι λετε;

 

Εμενα στην κυριολεξια καηκε. Μετα απο 1 μηνα περιπου αρχισε να μυριζει παραξενα και μετα απο 2-3 μερες σταματησε να δουλευει το Touch Screen. Μετα απο μερικες μερες δεν αναβε καθολου. Μεγαλη επιτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτομαι και εγω για το Μ12 η το Μ19! Εχω δει τα specs και μερικα βιντεακια και εχω σχηματισει καλη γνωμη. Βρηκα και ενα online καταστημα που ειναι διπλα στο σπιτι μου και τα εχει και τα δυο.Καμια συμβουλη κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτομαι και εγω για το Μ12 η το Μ19! Εχω δει τα specs και μερικα βιντεακια και εχω σχηματισει καλη γνωμη. Βρηκα και ενα online καταστημα που ειναι διπλα στο σπιτι μου και τα εχει και τα δυο.Καμια συμβουλη κανεις?

 

Το εχεις δει απο κοντα; Το εχεις πιασει στα χερια σου; Αν οχι τοτε καλυτερα να βρεις καποιον που το εχει και να το παιξεις λιγο.. Να δεις τι ανταποκριση εχει η οθονη του. Την ποιοτητα κατασκευεις και ταχυτητα. Ασε τι βλεπεις στα βιντεο στο Youtube. Και εγω εβλεπα για το ePad που πηρα και οταν ηρθε ητανε λες τρις-χειροτερο. Αυτη ειναι η συμβουλη μου εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, επειδη ειμαι ΤΕΛΕΙΩΣ noobas στο android, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω σε περιπτωση που παρω ταμπλετα; δηλαδη αν μου τη φερουν με android 2.1 πχ και εγω θελω να περασω το 2.3 ειναι κατι που γινεται, η υπαρχει περιπτωση να τη "φαω" και να μην μπορω; επισης τα λειτουργικα τα κατεβαζω απο την κατασκευαστρια εταιρια της ταμπλετας (πχ ZTE, samsung, LG κλπ) η γενικα απο καποιο site της google; μη βαρατε ειμαι τελειως noob!!!!

 

και κατι τελευταιο. αν η ταμπλετα ερθει χωρις ελληνικα σε γραφη, μπορω να περασω; δε με ενδιαφερει το μενου, μονο να μπορω να γραψω ελληνικα με καποιο τροπο στις διαφορες εφαρμογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτομαι και εγω για το Μ12 η το Μ19! Εχω δει τα specs και μερικα βιντεακια και εχω σχηματισει καλη γνωμη. Βρηκα και ενα online καταστημα που ειναι διπλα στο σπιτι μου και τα εχει και τα δυο.Καμια συμβουλη κανεις?

 

Πολυ καλο μηχανημα φιλε μου,αν εισαι μεταξυ καποιας κινεζιας χτυπα αυτο.απιστευτο μηχανακι για τα λεφτα του.και εγω σε βιντεο το εβλεπα και οταν ηρθε ηταν 10 φορες καλυτερο.απιστευτη οθονη με πολυ καλα χρωματα πολυ καλη αναλυση και το touch απο τα καλυτερα που εχω ακουμπησει. αν θελεις λεπτομερειες πες μου.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...