Προς το περιεχόμενο

ΤV 40"+ Led Η Plasma για Ταινιες και Gaming


shinigami

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Μπορειτε να μου προτεινετε μια ΤV για ΗD ταινιες και gaming μεσω xbox πανω απο 40" και κατω απο 600€ ?

Ειμαι σε τρομερο διλλημα αυτες τις μερες,και δεν μπορω να καταληξω καπου. Να σημιωσω οτι δεν με αφορα να ειναι Smart TV και τα συναφη,αλλα κυριως να εχει ωραια εικονα και οσο το δυνατον χαμηλο input lag. Ακομα η tv θα ειναι συνεχεια συνδεδεμενη με το pc οποτε δεν νομιζω να εχω θεμα με το DTS.

Σε αυτο το πλαισιο της τιμης υπαρχουν πολλες που θα μπορουσαν να μου κανουν,πχ LG lv4500 42", SAMSUNG ue5003 40" απο θεμα led και απο πλασμα εχω βρει την lg pv350 50",και samsung PDP series4 51". Ποια ειναι η γνωμη σας και οι προτασεις λοιπον? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εχω την Lv4500 μπορω να σου πω πως για τα λευτα της ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.

Παιζω σε 360 και δεν εχει το παραμικρο input lag. Ταινιες δεν εχω βαλει ακομη αλλα κι εκει προμηνυεται πως θα ειναι καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που εχω την Lv4500 μπορω να σου πω πως για τα λευτα της ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.

Παιζω σε 360 και δεν εχει το παραμικρο input lag. Ταινιες δεν εχω βαλει ακομη αλλα κι εκει προμηνυεται πως θα ειναι καλη.

επειδη και εγω ψαχνομαι απο φλεβαρη να παρω τηλεοραση και θελω να συνδεσω πανω το ps3!θελω κυριος να εχω καλη εικονα σε ταινιες αλλα και στο gaming!κοιταξα αυτη που εχεις και εσυ και ειναι φτηνη θα ελεγα εχει πολυ καλη τιμη και 42"!!

ηθελα να σε ρωτησω...εχει θυρα/ες usb για να μπορω να σενδεσω φλασακι?ειδα στα χαρακτηριστικα της οτι εχει usb media player αλλα δεν γνωριζω αν γινετε να συνδεσω και φλασακι πανω εκτος απο media player!μπορεις να με βοηθησεις?επεισης μπορεις να βαλεις μια ταινια να δεις εστω και 10 λεπτα να μου πεις την γνωμη σου?αν εχει καλη εικονα και στις ταινιες?αποτι καταλαβα απο την εικονα του gaming εισαι ευχαριστημενος!

επεισης βρηκα και αυτες εδω τις 2:

Link

Link

ποια απο τις 3 ειναι καλυετερη?στην τελευταια λεει 50 hz αυτο δεν ειναι και τοσο καλο ε?οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερο ετσι δεν ειναι?

Επεξ/σία από kjtzemis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω,μπηκε στο παιχνιδι τωρα και αυτη η οποια διαβαζω οτι ειναι απο τις καλυτερες σε θεμα εικονας!! http://www.skroutz.gr/s/325336/Panasonic-TX-P50U30E.html?inf=1&keyphrase=Panasonic+50U30 αξιζει να κανω την υπερβαση λετε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη και εγω ψαχνομαι απο φλεβαρη να παρω τηλεοραση και θελω να συνδεσω πανω το ps3!θελω κυριος να εχω καλη εικονα σε ταινιες αλλα και στο gaming!κοιταξα αυτη που εχεις και εσυ και ειναι φτηνη θα ελεγα εχει πολυ καλη τιμη και 42"!!

ηθελα να σε ρωτησω...εχει θυρα/ες usb για να μπορω να σενδεσω φλασακι?ειδα στα χαρακτηριστικα της οτι εχει usb media player αλλα δεν γνωριζω αν γινετε να συνδεσω και φλασακι πανω εκτος απο media player!μπορεις να με βοηθησεις?επεισης μπορεις να βαλεις μια ταινια να δεις εστω και 10 λεπτα να μου πεις την γνωμη σου?αν εχει καλη εικονα και στις ταινιες?αποτι καταλαβα απο την εικονα του gaming εισαι ευχαριστημενος!

επεισης βρηκα και αυτες εδω τις 2:

Link

Link

ποια απο τις 3 ειναι καλυετερη?στην τελευταια λεει 50 hz αυτο δεν ειναι και τοσο καλο ε?οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερο ετσι δεν ειναι?

 

 

φιλε μου απο τα 2 λινκ που παραθετεις δεν θα επαιρνα καμμια, γιατι ειναι 50hz, και η LK δεν ειναι LED!

επειδη κι εγω ειμαι σε φαση ψαξιματος απο τις γιορτες, εχω καταληξει σε 42LV4500 για LED. και επειδη θες και gaming αρκετο, απο οτι καταλαβα, θα προτεινα αυτη!

 

απλα, επειδη εχω διαβασει οτι εχει λιγο bleeding απο τα LED, περιμενω να τη δω καπου live!! και περιμενω εντυπωσεις απο τους κατοχους!! να μας λυσουν την απορια!

εχει bleeding σοβαρο η δεν ενοχλει? μαλλον το δευτερο, αλλα.......???

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου απο τα 2 λινκ που παραθετεις δεν θα επαιρνα καμμια, γιατι ειναι 50hz, και η LK δεν ειναι LED!

επειδη κι εγω ειμαι σε φαση ψαξιματος απο τις γιορτες, εχω καταληξει σε 42LV4500 για LED. και επειδη θες και gaming αρκετο, απο οτι καταλαβα, θα προτεινα αυτη!

 

απλα, επειδη εχω διαβασει οτι εχει λιγο bleeding απο τα LED, περιμενω να τη δω καπου live!! και περιμενω εντυπωσεις απο τους κατοχους!! να μας λυσουν την απορια!

εχει bleeding σοβαρο η δεν ενοχλει? μαλλον το δευτερο, αλλα.......???

αν μπορεσει και μας βοηθησει ο συμφορουμιτης παραπανω aekoriginal που ειπε οτι εχει την Lv4500!ειπε οτι ειναι ευχαριστημενος απο θεμα gaming αλλα δεν ηξερε για θεμα ταινιων δεν εχει δει ακομα καμια!!!

οχι δεν την θελω περισσοτερο για gaming!θελω να ειναι καλη και στα 2 και στις ταινιες και στο gaming και αποτι καταλαβα αυτο το προσφερουνε οι LED και καλη εικονα και καλο gaming!εγω στην αρχη ψαχνομουνα για πλασμα αλλα ειδα μια και ειχε πολυ σκωτεινα χρωματα και φοβηθηκα μην δεν ειναι καλη για gaming!3 ωρες το πολυ και αν θα παιζω και αυτες!μαλλον σε LED θα καταλαηξω αποτι φαινετε!ας ακουσουμε ομως και τους υπολοιπους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω,μπηκε στο παιχνιδι τωρα και αυτη η οποια διαβαζω οτι ειναι απο τις καλυτερες σε θεμα εικονας!! http://www.skroutz.g...Panasonic+50U30 αξιζει να κανω την υπερβαση λετε??

 

ναι.παρτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανυσηχειτε παιδες για την Lv4500. Βαλτε ενα blu ray να παιξει και θα παθετε την πλακα σας. Στο gaming οπως προαναφερθηκε ειναι πολυ καλη. Και κατι αλλο φιλε cabdik, να ξερεις πως οι Lg (που ισως το ξερεις ηδη) προσφερουν μια απο τις χειροτερες out of the box εικονες αλλα με λιγη παραμετροπιηση γινεται αριστη. Εγω εχω αναλογικη εικονα και ειμαι οκ απο αποψης TV (ειμαι Καρπενησι), στο καταστημα που ειχαν ψηφιακη μεσω Nova η εικονα (ειδικα στον ΣΚΑΙ) ηταν ολα τα λευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανυσηχειτε παιδες για την Lv4500. Βαλτε ενα blu ray να παιξει και θα παθετε την πλακα σας. Στο gaming οπως προαναφερθηκε ειναι πολυ καλη. Και κατι αλλο φιλε cabdik, να ξερεις πως οι Lg (που ισως το ξερεις ηδη) προσφερουν μια απο τις χειροτερες out of the box εικονες αλλα με λιγη παραμετροπιηση γινεται αριστη. Εγω εχω αναλογικη εικονα και ειμαι οκ απο αποψης TV (ειμαι Καρπενησι), στο καταστημα που ειχαν ψηφιακη μεσω Nova η εικονα (ειδικα στον ΣΚΑΙ) ηταν ολα τα λευτα.

 

thanks for the info..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξερεις πως οι Lg (που ισως το ξερεις ηδη) προσφερουν μια απο τις χειροτερες out of the box εικονες αλλα με λιγη παραμετροπιηση γινεται αριστη.

δλδ? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι!!!πηγα προχθες μια γυρα απο τα public και ειδα εκει λογικα την ειχαν προσφορα μια LG 50" Plasma στα 600Ε!!αξιζει δεν αξιζει να την αγορασω?απο εκει που θα επερνα μια 42" με τοσα λεφτα αξιζει να παρω αυτη?ο χορος δεν ειναι μεγαλος!η αποσταση απο τον καναπε ως το επιπλο της τηλεορασης ειναι γυρα στα 2 μετρα αλλα το επιπλο εχει ογκο και την τηλεοραση τωρα δεν θα την βαλω πανω στο επιπλο θα την κρεμασω στον τοιχο οποτε αλλα 30-40cm παμε κοντα 2.50 μετρα!!!ποια ειναι η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι!!!πηγα προχθες μια γυρα απο τα public και ειδα εκει λογικα την ειχαν προσφορα μια LG 50" Plasma στα 600Ε!!αξιζει δεν αξιζει να την αγορασω?απο εκει που θα επερνα μια 42" με τοσα λεφτα αξιζει να παρω αυτη?ο χορος δεν ειναι μεγαλος!η αποσταση απο τον καναπε ως το επιπλο της τηλεορασης ειναι γυρα στα 2 μετρα αλλα το επιπλο εχει ογκο και την τηλεοραση τωρα δεν θα την βαλω πανω στο επιπλο θα την κρεμασω στον τοιχο οποτε αλλα 30-40cm παμε κοντα 2.50 μετρα!!!ποια ειναι η γνωμη σας?

Για ποιά LG μιλάς; Μήπως αυτή; LG 50PV350 Αν ναι go for it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιά LG μιλάς; Μήπως αυτή; LG 50PV350 Αν ναι go for it.

αυτη πρεπει νατανε αλλα δεν θυμαμαι κιολας πολυ καλα!!!δεν ειδα καθολου το μοντελο!!αν ξαναπαω καμια μερα public να θυμηθω να συγκρατησω το μοντελο!

αυτη που μου εστειλες ειναι καλη δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...