Προς το περιεχόμενο

το android tablet δεν αναγνωριζει συσκευες usb


lioutsiv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο site ...θα ηθελα τη βοηθεια σας σε ενα θεματακι με το tablet που με εχει "ταλαιπωρησει". εχω το crypto passepartout 70 c124 1.2 gh και 512 mb ram. εχει miniusb θυρα για να συνδεειται με τον υπολογιστη...αγορασα ενα καλωδιο το οποιο ειναι mini usb και usb female αλλα οταν το συνδεω με usb ποντικη ή φλασακι δε φαινεται να λειτουργει τπτ απο αυτα...υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να αναγνωρισει τισ συσκευές; επισης παρειγγειλα μια θηκη 7 inch που εχει και ενσωματωμενο πληκτρολογιο mini usb υποδοχη..θα αντιμετωπισω και εκει το ιδιο προβλημα η θα λειτουργει κανονικα? το λογισμικο ειναι android 2.3.3. ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο site ...θα ηθελα τη βοηθεια σας σε ενα θεματακι με το tablet που με εχει "ταλαιπωρησει". εχω το crypto passepartout 70 c124 1.2 gh και 512 mb ram. εχει miniusb θυρα για να συνδεειται με τον υπολογιστη...αγορασα ενα καλωδιο το οποιο ειναι mini usb και usb female αλλα οταν το συνδεω με usb ποντικη ή φλασακι δε φαινεται να λειτουργει τπτ απο αυτα...υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να αναγνωρισει τισ συσκευές; επισης παρειγγειλα μια θηκη 7 inch που εχει και ενσωματωμενο πληκτρολογιο mini usb υποδοχη..θα αντιμετωπισω και εκει το ιδιο προβλημα η θα λειτουργει κανονικα? το λογισμικο ειναι android 2.3.3. ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Στην συσκευασία τι USB καλώδιο έχει, αν έχει? Αν είναι mini USB σε αρσενικό USB υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη πιθανότητα(εώς βεβαιότητα με βάση τις αποτυχημένες συνδέσεις σου) ότι το passepartout υποστηρίζει σύνδεση μόνο με υπολογιστή για ανταλλαγή αρχείων.

 

Έλεγξε όσα περισσότερα στικάκια μπορείς για να επιβεβαιώσεις ότι το πρόβλημα δεν είναι στο στικάκι που χρησιμοποίησες πρώτο και για ποντίκι δοκίμασε μόνο ενσύρματο. Αν το πρόβλημα συνεχίζει τότε και η θήκη-πληκτρολόγιο που πήρες δεν θα δουλέψει κατά πάσα πιθανότητα.

 

Επίσης υπάρχει πιθανότητα να φταίει και το καλωδιο που πήρες, οπότε χρησιμοποίησε το και κάπου αλλού για να επιβεβαιώσεις ότι είναι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην συσκευασία τι USB καλώδιο έχει, αν έχει? Αν είναι mini USB σε αρσενικό USB υπάρχει πάρα πολύ μεγάλη πιθανότητα(εώς βεβαιότητα με βάση τις αποτυχημένες συνδέσεις σου) ότι το passepartout υποστηρίζει σύνδεση μόνο με υπολογιστή για ανταλλαγή αρχείων.

 

 

αυτο ακριβώς...

το ιδιο εχω αλλα δε μπήκα καν στον κόπο. την micro-sd που εβαλα την χρησιμοποιώ ως stickaki με usb adaptor Που εχω πάντα στο πορτοφολι μου :-D

 

τώρα για το πληκτρολόγιο δε ξέρω αλλα θα χαρώ να με ενημερώσεις αν λειτουργεί γιατι το σκεφτόμουν και εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...