Προς το περιεχόμενο

HTC EVO 3D 349€ @plaisio


frankp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παω στο Πλαισιο τωρα να το δω. Οποιος θελει ερχεται (Καλαμαρια) . Αν με " φτιαξει" θα το τσιμπησω αλλιως θα προπαραγγειλω το Nexus Prime+Ps Vita !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εχει hdmi, απλως θελει να αγορασεις mhl adaptor , ειναι οπως το galaxy s2, περνει απο την micro-usb και σου βγαζεi hdmi.

 

Update

 

εχει και gorilla glass, το αναφερει στο επισημο site Corninng η εταιρια που το κατασκευαζει:

Link

με ξέσκισες...χχαχαχα, τωρα μονο παραμενει το θεμα της τιμής...χαχαχαχ, αν μου το λυσεις και αυτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ξέσκισες...χχαχαχα, τωρα μονο παραμενει το θεμα της τιμής...χαχαχαχ, αν μου το λυσεις και αυτο :P

 

:-D :-D κατι μπορουμε να κανουμε και για αυτο, τσεκαρε τα πμ σου. φιλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτονομία πως τα παει; Το εχει κανενας να μας πει; ποσο κραταει; Καλυτερα απο optimus 2x;

 

για αυτονομια να μην αλλαξεις το 2χ για καποιο ισχυρο htc,μα με την καμμια!!!!!!

 

εχω 2χ εχει μετρια προς κακια μπαταρια.

εχω gs2 εχει αρκετα καλη μπαταρια!

ο λογος ειναι πως στην amoled με 0 φωτεινοτητα κανω δουλεια= μπαταρια,

ενω στο 2χ με την lcd θελω 20-25 τα εκατο φωτεινοτητα για να γινει δουλεια.

 

σε htc απο diamond 2 ,desire hd,sensation η μπαταρια ειναι κακη προς απαραδεκτη με stock rom,και ουτε με

φωτεινοτητα ουτε με τπτ δεν παλευεται.

 

για καλη αυτονομια βρες κινητο που στην ελαχιστη φωτεινοτητα να μπορεις

να δουλευεις... ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτονομια να μην αλλαξεις το 2χ για καποιο ισχυρο htc,μα με την καμμια!!!!!!

 

εχω 2χ εχει μετρια προς κακια μπαταρια.

εχω gs2 εχει αρκετα καλη μπαταρια!

ο λογος ειναι πως στην amoled με 0 φωτεινοτητα κανω δουλεια= μπαταρια,

ενω στο 2χ με την lcd θελω 20-25 τα εκατο φωτεινοτητα για να γινει δουλεια.

 

σε htc απο diamond 2 ,desire hd,sensation η μπαταρια ειναι κακη προς απαραδεκτη με stock rom,και ουτε με

φωτεινοτητα ουτε με τπτ δεν παλευεται.

 

για καλη αυτονομια βρες κινητο που στην ελαχιστη φωτεινοτητα να μπορεις

να δουλευεις... ^_^

 

Δεν ξερω για αλλους αλλα εμενα με νορμαλ χρηση (καμια ωρα τηλ την ημερα, αρκετη αναπαραγωγη μουσικης μεσω bluetooth και λιγο wi-fi) το optimus 2x κραταει κοντα 3 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτονομια να μην αλλαξεις το 2χ για καποιο ισχυρο htc,μα με την καμμια!!!!!!

 

εχω 2χ εχει μετρια προς κακια μπαταρια.

εχω gs2 εχει αρκετα καλη μπαταρια!

ο λογος ειναι πως στην amoled με 0 φωτεινοτητα κανω δουλεια= μπαταρια,

ενω στο 2χ με την lcd θελω 20-25 τα εκατο φωτεινοτητα για να γινει δουλεια.

 

σε htc απο diamond 2 ,desire hd,sensation η μπαταρια ειναι κακη προς απαραδεκτη με stock rom,και ουτε με

φωτεινοτητα ουτε με τπτ δεν παλευεται.

 

για καλη αυτονομια βρες κινητο που στην ελαχιστη φωτεινοτητα να μπορεις

να δουλευεις... ^_^

 

Βασικά το ατού της AMOLED δεν είναι ακριβώς αυτό. Πάλι δεν μπορείς να πολυδουλέψεις με 0 φωτεινότητα.

ΑΛΛΑ: στις amoled η φωτεινότητα δεν είναι ομοιόμορφη. Όταν η οθόνη δείχνει μια εικόνα με μισά άσπρα και μισά μαύρα pixels, τα μαύρα θα είναι σβηστά και τα άσπρα θα είναι αναμμένα και θα καταναλώνουν μπαταρία. Στις απλές οθόνες, όταν είναι αναμμένη η οθόνη είναι αναμμένη και καίει μπαταρία, άσχετα με το χρώμα.

Επίσης ένα pixel σε σκούρο χρώμα καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από ένα σε πιο φωτεινό χρώμα. Επίσης όσα pixels είναι μαύρα σβήνουν τελείως. Εκεί κάνει τη διαφορά. Αν έχεις δηλαδή ένα μαύρο background καταναλώνει λιγότερη μπαταρία από ένα σκοτεινό, που με τη σειρά του καταναλώνει λιγότερο από ένα φωτεινότερο κ.ο.κ. με ένα λευκό background να καταναλώνει το max σε μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...