Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το Jailbreak για iPhone 4S και iPad 2


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομίζω ότι θα βγει ios 5.0.2 για να φτιάξει το πρόβλημα με τη μπαταρία και το κλείσιμο του 3G στα 4s οπότε μη βιάζεστε να κάνετε jb..

Ιος 5.0.2 δεν θα βγει το iOS 5.1 είναι στα σκαριά και ήδη κυκλοφορεί η beta.Σε jb 5.0.1 μέσα από τα sbsettings το διακοπτάκι για κλείσιμο του 3g δουλεύει :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει περίπτωση (χωρίς να έχω δει τον τωρινό οδηγό) να μπορέσουμε να το κάνουμε απλά κατεβάζοντας την εφαρμογή Cydia μέσω του browser του ipad2 όπως γίνεται για παλαιότερα iOS?

ακομα οχι φιλε μου, δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιος 5.0.2 δεν θα βγει το iOS 5.1 είναι στα σκαριά και ήδη κυκλοφορεί η beta.Σε jb 5.0.1 μέσα από τα sbsettings το διακοπτάκι για κλείσιμο του 3g δουλεύει :))

 

Να περιμένουμε λοιπόν καλύτερα το 5.1 και μετά να κάνουμε jailbreak ή δεν έχει σημασία; Πόσο εύκολο θα είναι να αναβαθμίσει κανείς από την 5.0.1 jb στην 5.1 jb (όταν βγει jb ΚΑΙ για την 5.1, που να ελπίζω ότι θα είναι άμεσα; Αμέσως μετά την κυκλοφορία του; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περιμένουμε λοιπόν καλύτερα το 5.1 και μετά να κάνουμε jailbreak ή δεν έχει σημασία; Πόσο εύκολο θα είναι να αναβαθμίσει κανείς από την 5.0.1 jb στην 5.1 jb (όταν βγει jb ΚΑΙ για την 5.1, που να ελπίζω ότι θα είναι άμεσα; Αμέσως μετά την κυκλοφορία του; )

 

Να μην περιμενετε τιποτα.

Καντε τωρα jailbreak στην 5.01.

Οταν βγει η 5.1 , αποφασιζετε αν θελετε να κανετε αναβαθμιση. Φυσικα αν κανετε αναβαθμιση θα χαθει το jailbreak και θα πρεπει να περιμενετε το καινουριο jailbreak για την 5.1.

 

Βεβαια δεν νομιζω οτι θα συντρεχει καποιος λογος να κανετε αναβαθμιση στην 5.1 πριν βγει το jb, μιας και δεν αναμενεται να προσφερει κατι το ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την απάντηση. υπάρχει κάποια εκτίμηση για το πότε θα είναι διαθέσιμο?

Ο τρόπος στον οποίο αναφέρεσαι είναι ένα είδος jailbreak, στην συγκεκριμένη περίπτωση αν δεν κάνω λάθος, είχαν βρει κάποιο bug/τρύπα στο τρόπο που διαχειριζόταν το iOS τα pdf αρχεία.

Το jailbreak που βγήκε τώρα είναι μια εντελώς νέα διαδικασία δεν έχει καμιά σχέση με οποιαδήποτε προηγούμενη, αυτό σημαίνει ότι οι πιθανότητες να ψάξουν να βρούν ΑΝ υπάρχει ενναλακτικός τρόπος jailbreak ώστε να γίνεται μέσω Safari είναι στην καλύτερη περίπτωση μηδαμινές δεν πρόκειται κανείς να ασχοληθεί ειδικά εφόσον αυτός ο τρόπος λειτουργήσει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει για τους windows χρηστες η λυση του command line

Δειτε εδω για περισσοτερες λεπτομερειες..

 

Πριν απο καμια ωρα τελειωσα το j/b με 5.0.1 σε ipad2 και iphone 4s.. Παω cydia εχω δουλεια.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει για τους windows χρηστες η λυση του command line

Δειτε εδω για περισσοτερες λεπτομερειες..

 

Πριν απο καμια ωρα τελειωσα το j/b με 5.0.1 σε ipad2 και iphone 4s.. Παω cydia εχω δουλεια.. :P

Thanks για το link φίλε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά είμαι νέος όσον αφορά προιόντα Apple και σκέφτομαι να κάνω jb στο ipad2 5.0.1.

το θέμα είναι (και γελάστε όσο θέλετε :-D ) ότι δεν θέλω να χάσω τα save games απο το angry birds seasons και dark meadow που είχα αγοράσει από το app store. υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω back up τα saves για να μην ξαναρχίζω από την αρχή τα παιχνίδια?

 

 

edit: μόλις έκανα jb στο ipad2 5.0.1!!! διαδικασία 5 λεπτών σε Win7 x64 και δεν έχασα τα saves μου ή τα apps θα δω και εγώ επιτέλους τι είναι αυτό το cydia...

Επεξ/σία από katsikoula
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κα από εμένα,σύντομα θα πάρω ipad2 τι θα κερδίσω ακριβώς αν κάνω το jailbreak??έχω ακούσει για δωρέαν εφαρμογές,ισχύει?το untethered δεν χρειάζεται να ξεκινήσει από pc έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...