Προς το περιεχόμενο

LG LW5400 3D clouding


archi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παρατηρησα στην 3d tv μου οι οποια ειναι 4ων ημερων οτι οταν υπαρχουν μαυρα φοντα στην οθονη η γωνιες ειναι πιο λευκες,ΜΟΝΟ τοτε το παρατηρης.αποτι κοιταξα λεγεται clouding,εχει τυχη σε καποιον?ρωτησα στην lg κ μου ειπαν ειναι φυσιολογικο γιατι το led ειναι περιφερειακο για καλυτερο φωτισμο στα 3d..στο link βρηκα κατι παρομοιο με το προβλημα μου.

 

 

http://www.google.com/imgres?q=clouding+lg&um=1&hl=en&client=safari&sa=N&rls=en&biw=1280&bih=722&tbm=isch&tbnid=NKKcDndpRUGbhM:&imgrefurl=http://www.avforums.com/forums/lg-forum/1501883-official-lg-lw550t-3d-led-thread-part-6-a.html&docid=ovZaY2EByUBR1M&imgurl=http://www.avforums.com/forums/attachments/lg-forum/258482d1313779431-official-lg-lw550t-3d-led-thread-part-6-2011-08-19-18.36-v2.jpg&w=768&h=576&ei=wz4dT5j8LoKE8gPU1dicCw&zoom=1&iact=hc&vpx=802&vpy=199&dur=291690&hovh=194&hovw=259&tx=183&ty=216&sig=102228916164579904237&page=1&tbnh=152&tbnw=183&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:3,s:0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που μπορώ να σου πω εδώ είναι "Μάθε να ζεις με το clouding" αν είναι πολύ έντονο και σε ενοχλή τότε πάνε για αλλαγή μέσο DOΑ! αλλά και η επόμενη που θα πάρεις θα έχει clouding!

Όλες οι Edge led έχουν αυτό το πρόβλημα! δοκίμασε να κατεβάσεις όσο μπορείς τον οπίσθιο φωτισμό και την φωτηνότητα και ανέβασε την αντίθεση 90-100!

Επεξ/σία από pontios16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με ενοχλη ιδιαιτερα απλα κολλησα λιγο,με της lcd δεν ειχα ποτε θεμα κ δεν περιμενα απο led να δω κατι τετοιο.ειναι λιγο "κουλο" να βλεπεις σε καλη tv τετοιο θεμα γιατι αποτι ειδα το εχουν πολλοι κ αλλες εταιριες οπως samsung.η αιτιολογια τους ειναι οτι εχουν πετυχει πιο εντονη φωτεινοτητα με αυτον τον τροπο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις δεν είπε πως οι LED είναι καλύτερες! και ο λόγος αντίθεσης είναι "μούφα" απλά έχουν άλλο τρόπο φωτισμού! το πάνελ φταίει για το clouding και είναι σε όλες τις Edge led, ακόμα και εγώ έχω clouding στην 46D8000 (samsung)

Γι αυτό αν θες ταινιες πρέπει να πάρεις plasma ή Lcd απλές! το clouding εμφανίζεται γτ δεν είναι ακριβώς επίπεδο το πάνελ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κατα τα αλλα φιλε μου εισαι ευχαριστημενος με την τηλεοραση? Σκεφτομαι πολυ να παρω μια ιδια για συνδεση με ps3-xbox360-pc κυριως για gaming 3d αλλα και ταινιες.

Η τιμη της ειναι αρκετα δελεαστικη για αυτα που προσφερει απλα σε ρωταω μιας και την τσεκαρεις απο πρωτο χερι να μου πεις την αποψη σου.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να δίνεις ένα σωρό λεφτά για μια D8000 και να έχει clouding το θεωρώ απαράδεκτο!

Είναι πολύ έντονο το πρόβλημα;

Η τεχνολογία κάνει ένα βήμα μπροστά και δύο πίσω ορισμένες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...