Προς το περιεχόμενο

περιεργο προβλημα οθονης


mojo jojo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω την nvidia gtx 550 TI (http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/Evga-GTX-550-FPB-PCI-Express-GDDR5-1-GB-01G-P3-1556.htm)το προβλημα ειναι οταν παιζω παιχιδια αρκετες φορες στα καλα καθουμενα γινετε η οθονη στιγμιαια πρασινη η και ανοιχτο μοβ και ακουγετε στα ηχοια στιγμιαια ζιιιιιπ και μετα γινετε σβήνει και αναβει ολα αυτο γινετε σε 2 δευτερα περιπου πειτε μου εσεις που ξερετε τι φταιει, αλαξα και drivers της καρτας γραφικων???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε ενα furmark και τρεξε το burn in test να δουμε τι παιζει.

Λογικα πρεπει να σου κολλαει ο driver και να επανερχετε.Λογικα.....

Αλλα ο θορυβος που κανει,προερχεται απο την οθονη η απο καπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απότι κατάλαβα φορτώνεις την κάρτα παραπάνω απότι αντέχει δοκίμασε να παίξεις σε χαμηλότερα settings... Αν συνεχίσει προσπάθησε μία καθαρή εγκατάσταση των drivers και τέλος τσέκαρε αν είναι καλά εφαρμοσμένη η κάρτα στην μητρική. Αυτά μπορώ να σκεφτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζω LOL KAI COD 4 ρε παιδια πιο παλια που επαιζα το assasins creed 4 mia xara πως το εξηγείτε ??

 

λετε να φταινε τα htz και τα ειχα 75 htz

 

Το σκότωσες

:shock: ΑΑΑΑΑ τώρα θυμήθηκα εγώ αυτό το πάθαινα με μια nvidia 6600GT και μετά απο 1~2 φορές κάηκε :fear: Θερμοκρασίες τσέκαρε οπωσδήποτε και όπως σου είπα σιγουρέψου οτι είναι καλά συνδεδεμένη στη mobo... Δεν νομίζω να φταίει ο ρυθμός ανανέωσης της οθόνης πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...