Προς το περιεχόμενο

Superleague, ώρα για αλλαγή νοοτροπίας ?


we_will_rise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν καιρώ κρίσης, μήπως ήρθε η ώρα, οι ελληνικές ομάδες να αλλάξουν νοοτροπία και να δώσουν σημασία στα φυτώρια;;; Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικότερο να δώσει μια ομάδα 500.000€ για να φτιάξει εγκαταστάσεις ώστε να αξιοποιήσει τα ταλένα της παρά να τα δώσει σε έναν αμφιβόλου ή και εγνωσμένης ποιότητας ξένο ποδοσφαιριστή... Προς Θεού, δεν έχω τίποτα με τους ξένους, αλλά με εντυπωσιάζει η ιδέα μια ομάδας που είναι αυτάρκης, παράγει τους ποδοσφαιριστές της και τους μοσχοπουλάει.

 

Τα παραδείγματα, πολλά: Porto, Barcelona, Arsenal... Σας φαίνονται απλησίαστες; CSKA Moscow, Ξάνθη, και πιο πρόσφατα Πανιώνιος και ΠΑΟΚ...

 

Άσχετα με το ποια ομάδα γουστάρει ο καθένας, θα μου άρεσε πολύ να βλέπω ένα πρωτάθλημα με πρωταγωνιστές περισσότερους έλληνες και λιγότερους (αλλά καλύτερους) ξένους ποδοσφαιριστές.

 

Ωστόσο, τα λόγια καλά είναι, αλλά είμαστε έτοιμοι να ρίξουμε τον πήχη;; Σαν φίλαθλοι και οπαδοί είμαστε έτοιμοι να περιμένουμε να ολοκληρωθεί η ανανέωση;;;

 

Ας συζητήσουμε σε πολιτισμένο κλίμα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συν-παοκτσή.

 

Δεν ανακαλύψαμε εμείς σε ένα φόρουμ,στο καφενείο,στη καφετέρια που βλέπουμε μπάλα τον τροχό με τα φυτώρια.

Αυτά τα γνωρίζουν οι ιθύνοντες πάρα πολύ καλά. Κι επειδή τα γνωρίζουν τόσο καλά κάνουν την παλαβή, για να βγάζουν μίζες απ'τις μεταγραφες.

Μανατζαραίοι,πρόεδροι,προπονητές και πάει λέγοντας.

 

Ολα τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση. Πιστεύω πως και με την κρίση ακόμη, πάλι θα υπάρχουν ομάδες που θα τα χώνουν στον Χ βραζιλιάνο της Γ κατηγορίας βραζιλίας επειδή είναι...βραζιλιάνος!

Και λίγοι θα'ναι οι διάττοντες αστέρες τύπου ΠΑΟΚ. Εχουμε ακόμη μέλλον βέβαια...

 

Και στέκομαι και στο τελευταίο που είπες. Ο έλληνας φιλαθλος,οπαδός,πεστοπωσθες, ΔΕΝ έχει τέτοια υπομονή.

Εγώ εσύ έχουμε. Πήγαινε στη Θ4 και κάνε γκάλοπ "θελετε 2-3 χρόνια να ειστε στο ταληρο και να βολοδέρνετε 7-8-9οι και μετά να ανέβει η ομάδα;"

Και θα λάβεις απάντηση...που δεν είναι άξια σχολιασμού.

 

Εγώ είμαι διατεθιμένος να κάνω υπομονή πάντως. Και μάλλον θα μάθουν όλοι να κάνουν, διότι παζαρεύουν το νομοσχέδιο γι τις οφειλές προς το δημόσιο, για χάρη του παοκ και της άεκ μόνο...Αν δε περάσει; κλάφτεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου δεν θα πέσει ο πύχης.

Το γόητρο θα πέσει λόγω των οικονομικών αλλά εδώ που τα λέμε,σιγά τα λεφτά που δίνουν οι ομάδες μας.

 

Εγώ πάντως θυμάμαι την ομάδα μου στα καλύτερά της με πολλούς Έλληνες μέσα. Και όχι απλά ρολίστες. Ήταν οι ηγέτες της ομάδας.

 

Και επίσης δεν συμφωνώ ότι θα πέσει έστω και για λίγο το επίπεδο.

Λες κι αν διώξουμε τους ξένους θα φύγουνε τίποτα διαμάντια. Οι περισσότεροι είναι μετριότατοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...