Προς το περιεχόμενο

Οθονη 2 din για αυτοκινητο


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω που εχω δουλεψει πολλα κινεζακια εχω να πω οτι δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 200 ευρω για κινεζικο...

καλυτερα να παρεις επωνυμο και ας μην εχει τοσα εξτρα χαρακτηριστικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συγκρινεις τα χαρακτηριστικα αυτης με αυτη που παραθεσες επειδη εχει TV Tuner και GPS τοτε δεν μπορω να πω κατι περισσοτερο.

 

Στο τελος αν σου βαλω μια Alpine με 2500ε που περιλαμβανει οθονη, tuner, GPS και ενισχυτη (ειχα παρει καποτε αυτο το πακετο δωρο για ενα φιλο) μηπως θα την βγαλεις ισα και ομοια ? Μην συγκρινουμε λοιπον ανοιμοια πραγματα επειδη μπορει να βολευει ειτε επειδη εχουμε κατι κινεζικο ειτε επειδη δεν πιστευουμε στο οτι πληρωνεις παιρνεις.

 

Ποτε δεν θα την εβαζα στα ισια οπς και με την δικη μου kenwood με navibox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω δουλεψει πολλα κινεζακια εχω να πω οτι δεν αξιζει να δωσεις πανω απο 200 ευρω για κινεζικο...

καλυτερα να παρεις επωνυμο και ας μην εχει τοσα εξτρα χαρακτηριστικα

 

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο... Δεν είμαι δογματικός ούτε μου αρέσει να καταστροφολογώ, αλλά οι κινέζικες είναι ακόμη και επικίνδυνες!

 

Έρχεται προ 12+ μηνών και με βρίσκει φίλος-γνωστός με καινούργιο Golf Gti. "Βρήκα αυτό το φοβερό οθονάτο bt, gps tv στα 400€ με τα πάντα όλοα έτοιμα και εγγύηση. Να το βάλω;" "ΌΧΙ" του απαντάω. Και του εκθέτω τα επιχειρήματά μου με πλήρη αντιπρόταση σε "επώνυμο" + GPS. Δε με άκουσε, πάει και την αγοράζει κρυφίως και του κάνουν και την εγκατάσταση.

 

Πέραν του ότι το μηχάνημα ήταν μία αθλιότητα από μόνο του (εικόνα στην οθόνη, tuner, αίσθηση πλήκτρων/χειρισμός, ελεεινά ρυθμιστικά ήχου, άθλιοι ενσωματωμένοι ενισχυτές της φούτσας, γιαλαντζί BT που δούλευε όταν και όποτε ήθελε κτλ κτλ κτλ), μία ωραία πρωϊα που πάει να ανοίξει την πηγή από το "on" γίνεται ένα επικό βραχυκύκλωμα, φυσικά του καίγεται η πηγή και μαζί της παρασέρνει τον εγκέφαλο του οχήματος και αμέτρητα ηληκτρικά υποσυστήματα! Το αμάξι το πλήρωσε σχεδόν καινούργιο για επισκευή, το φυσάει και δεν κρυώνει ακόμη και σήμερα... Έδωσε 35-40 χιλιάρικα και γω δεν ξέρω για το αμάξι και κώλωσε στα 200€ (τόση είναι η διαφορά!) για μία καλή πηγή.

 

ΔΕ λέω ότι είναι όλες οι φτηνιάρικες πηγές τόσο μάπα, ΑΛΛΑ ο Κινέζος έχει να διανύσει ακόμη ΠΟΛΥ δρόμο από άποψη software και αξιοπιστίας. Έχει κάνει τρομερές προόδους και είναι εκπληκτικός αντιγραφέας, όμως οι "επώνυμες" βρίσκονται και θα βρίσκονται νομοτελειακά μπροστά.

 

ΥΓ. Τηλεόραση στο αμάξι? WTF? DVD ή κάποια βιντεάκια, κυρίως μουσικά, άντε πάνε κι έρχονται λόγω καλής ποιότητας εικόνας, αλλά έχετε δει τηλεόραση στο αμάξι? Στην κυριολεξία ΔΕ βλέπεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...