Προς το περιεχόμενο

τι αμαξι να παρω?


LunaDark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια παιδια!

Επειδη καποιος βλακας μου κατεστρεψε το κατακαινουριο αμαξακι μου δυστυχως θα πρεπει να παρω καινουριο και δεν ξερω τι να παρω...

απο τη μια σκεφτομαι να ξαναπαρω το ιδιο (peugeot 107) γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενη αλλα απο την αλλη μου φαινεται χαζομαρα...

Λοιπον το budget μου ειναι 7-8 χιλιαρικα για μεταζειρισμενο και 10 για καινουριο...

Προυποθεσεις ειναι τα αστερια στα crash test και η χαμηλη καταναλωση καυσιμου...

Η χρηση που κανω ειναι εντος πολης και μερικα ταξιδακια μερικες φορες το χρονο κοντινα...

α!λενε να κοιταξω για ντιζελ η δεν αξιζει για τοσο μικρο αμαξι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια παιδια!

Επειδη καποιος βλακας μου κατεστρεψε το κατακαινουριο αμαξακι μου δυστυχως θα πρεπει να παρω καινουριο και δεν ξερω τι να παρω...

απο τη μια σκεφτομαι να ξαναπαρω το ιδιο (peugeot 107) γιατι ημουν πολυ ευχαριστημενη αλλα απο την αλλη μου φαινεται χαζομαρα...

Λοιπον το budget μου ειναι 7-8 χιλιαρικα για μεταζειρισμενο και 10 για καινουριο...

Προυποθεσεις ειναι τα αστερια στα crash test και η χαμηλη καταναλωση καυσιμου...

Η χρηση που κανω ειναι εντος πολης και μερικα ταξιδακια μερικες φορες το χρονο κοντινα...

α!λενε να κοιταξω για ντιζελ η δεν αξιζει για τοσο μικρο αμαξι?

 

Honda Jazz με κυκλοφορια μεχρι Μαρτιο 2008 να εχει συνολικα 7 χρονια εγγυηση.Μπορεις με αυτα τα λεφτα να βρεις και με αυτοματο κιβωτιο που ειχα και ηταν...αστερι.

Ιδανικο για ολες τις χρησεις με χαμηλη καταναλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα παρε το ιδιο! Η μανα μου εχει το Aygo και μαλωνουμε ποιος θα το οδηγησει.Αμα καλομαθεις σε μικρο, οτι αλλο και να παρεις θα σε ζοριζει ο ογκος. Τωρα νομιζω βγαζει και η VW ενα εξισου μικρο , αλλα σαν το 107 υπαρχουν λιγα αμαξια.

 

Να σε ρωτησω, στο τρακαρισμα πως συμπεριφερθηκε το αμαξι? Αντεξε το σασι παρα τον μικρο ογκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι κατακαινουριο δεν παιρνεις το μεγαλυτερο μερος των χρηματων σου απο την ασφαλιστικη; Οποτε αν τα χρηματα ειναι αρκετα εχεις πληθωρα επιλογων.

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το jazz μεγαλο μου φαινεται...:/

mavlamemos οχι λογικα θα παρω περιπου 5 χιλιαρικα, το αμαξι ηταν του 2009 (που λεει ο λογος κατακαινουριο)

lary7 λες μαλλον το up!πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα ειναι ασχημο ρε παιδι μου και εχω συνηθισει με το δικο μου που ηταν πολυ ομορφουλι....:(

κατα τα αλλα το αμαξι δεν μπορω να αξιολογησω πως συμπεριφερθηκε γιατι ο τυπος πρωτα επεσε στο κρασπεδο κ μετα στο αμαξξι το οποιο κατεστρεψε...η καμπινα ηταν οκ ωστοσο εσπασαν τα ταμπλω τιμονι κλπ

το σασι δεν ξξερω τι ειναι

μια συμβουλη...και εσυ και η μητερα σου να οδηγητε οσο γινεται πιο μακρια απο το τιμονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τονίσω και εγώ ότι τα «αστέρια» έχουν να κάνουν με την κατηγορία του οχήματος.

 

Δηλαδή αν το Fiat 500 έχει 5 αστέρια και το Skoda Octavia μόνο 4 αστέρια, δεν σημαίνει ότι το μικρό είναι πιο ασφαλές του άλλου!

 

Οπότε μην έχεις την εντύπωση ότι με το να πάρεις μικρό αυτοκίνητο 5 αστέρων θα είσαι πιο ασφαλής σε σχέση με ένα μεγαλύτερο.

 

Πάρε το Peugeot 107 (δύσκολα θα βρεις πιο «βολικό» αυτοκίνητο) εφόσον είσαι ικανοποιημένος από αυτό. Μην ψάχνεσαι και καταλήξεις σε κάτι χειρότερο μόνο και μόνο επειδή «είναι χαζό να ξαναπάρεις το ίδιο».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα aygo-107-c1 ειναι ακριβως τα ιδια κατασκευαστικα. Η μονη διαφορα ειναι οτι η toyota δινει μεγαλυτερη εγγυηση αλλα δεν εχουν διαφορες, μονο αισθητικα τα φωτα τους...

Το μονο μου παραπον απο το 107 ειναι οτι "ετριζε", το εχετε παρατηρησει?και λεω αν ειναι να τριζει τωρα μετα απο 5-7 χρονια τι θα γινει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...