Προς το περιεχόμενο

Σε εξέλιξη επιθέσεις hacker σε 10 ιστοσελίδες


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνατε μέλη των anonymous δι'αλληλογραφίας;

 

Μια διευκρίνηση μόνο για μια λεπτομέρεια. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να γίνεις μέλος των anonymous. Κι αυτό επειδή δεν έχουν μέλη, επειδή δεν είναι κάποια ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χτες βγήκε με αναστολή ο Bram van der Kolk, κορυφαίο στέλεχος του megaupload.com, αλλά του απαγόρευσαν το internet ακόμη και το τηλέφωνο! Μόνο την μητέρα του του επιτρέπουν να παίρνει...

το βρήκα εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγελία:

 

Αγανακτισμένα προβατάκια ζητούν καινούργιο τσομπάνη για αποτελεσματικό μάντρωμα. Δεκτοί κοπαδούχοι ανεξαρτήτου απόχρωσης αρκεί να παρέχουν τηλεοπτικό άλλοθι για δηθενιές και καφριλίκια. Μετά την πρώτη διαλογή κοπαδούχων, θα επιλεχθεί ο καταλληλότερος με πλειοδοτικό διαγωνισμό που θα προσφέρει τουλάχιστον 50000 θέσεις δημοσίου.

 

Πληροφορίες: στα κατά τόπους οπαδικά μαγαζια, συνδέσμους ομάδων (πλην ΣΚ που το κουπόνι στοίχημα είναι >2 σελιδες) , καφενεία (πλην ωρών Αυτιά), facebook-γκρουπάκια (πλήν γνωστών ΣΚ Αράχωβας και Μυκόνου), σύλλογοι αριστεριστών/μαρξιστών/ξυστών με δεξιές τσέπες (εξαιρείται το ΠΑΜΕ που κατεβαίνει μόνο του) , αναρχοαυτόνομοι ναρκοεξαρτημένοι (ώρες καταστημάτων πλήν Σαββατόβραδου λόγω ουζοκαταστάσεων και όποτε παίζει η ΑΕΚ) και σύλλογος επαναστάτων Εκάλης "ΜεΤαΛεφτάΤουΜπαμπάΓαμώΚαιΔέρνω" (εκτός αν έχει εκδήλωση στο TheMall ή στο GoldenHall).

Μου αρέσει που όταν σου έλεγα ότι καρφώνεσαι παρεξηγιόσουνα :-D

 

Ευχαριστούμε που μας διασκεδάζεις με την αναπαραγωγή των γραφικών στερεοτύπων που πλασάρουν τα γνωστής "ιδεολογικής" απόχρωσης site και έντυπα.

 

Μπεεεεεεεεεεε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διευκρίνηση μόνο για μια λεπτομέρεια. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να γίνεις μέλος των anonymous. Κι αυτό επειδή δεν έχουν μέλη, επειδή δεν είναι κάποια ομάδα.

Προφανώς tolis_01 ήταν σχήμα λόγου αυτό που έγραψα, απλά κάποιοι πρέπει να σταματήσουν να "πηδάνε" με δανεικό πουλάκι. ;)

 

@All:

Ας μας εξηγήσει κάποιος που βλέπει τα DDOS ως τεράστιο επαναστατικό επίτευγμα, τι σημαίνει ακριβώς οτι έπεσε για 1 μέρα το site του Παπουτσή, πόσο ίδρωσαν τα ..αυτιά του και τι θα σημαίνει αυτό για το μέλλον; Με απλά, δικά του λόγια, χωρίς φανφάρες και ταμπούρλα. Εδώ σας θέλω.. :X

 

 

 

 

Μπεεεεεεεεεεε!!!

Τώρα μίλησες σωστά, μπράβο! Συνέχισε να βελάζεις φωναχτά μήπως σε μαζέψει κάποιος κοπαδούχος στο μαντρί του και αφήσεις επιτέλους τις εμμονές και τις ιδεοληψίες. Εγω δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, γιατρός δεν είμαι. Θα σου θυμίσω μόνο οτι την προηγούμενη φορά που ασχολήθηκες μαζί μου με τέτοια αναίδεια, έψαχνες τρύπα να κρυφτείς και τρόπο να ξεφύγεις από τις απαντήσεις που τελικα ποτέ δεν έδωσες.. Επομένως ξέρεις το δρόμο: :X --> :ph34r: ---> :whistle: ---> B)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Τώρα μίλησες σωστά, μπράβο! Συνέχισε να βελάζεις φωναχτά μήπως σε μαζέψει κάποιος κοπαδούχος στο μαντρί του και αφήσεις επιτέλους τις εμμονές και τις ιδεοληψίες. Εγω δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο, γιατρός δεν είμαι. Θα σου θυμίσω μόνο οτι την προηγούμενη φορά που ασχολήθηκες μαζί μου με τέτοια αναίδεια, έψαχνες τρύπα να κρυφτείς και τρόπο να ξεφύγεις από τις απαντήσεις που τελικα ποτέ δεν έδωσες.. Επομένως ξέρεις το δρόμο: :X --> :ph34r: ---> :whistle: ---> B)

 

 

Εγω σε αφήνω γιατι φοβάμαι μη με... κατατροπώσεις (...πάλι!!! :-D :-D :-D )

 

Σε παρακαλώ όμως μη σταματάς τις παρεμβάσεις σου δάσκαλε!

 

Επιτελείς λειτουργημα σε τέτοιους χαλεπούς καιρους :lol:

 

Πάω να πληρωθώ από τον Σόρος τώρα (ξέρεις εσυ ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα περιμένω τις απαντήσεις σας επί του θέματος, πολυλογότατοι και αμπελοφιλοσοφότατοι συνφορουμίτες spyros7 και redshift. Από εύκολες ταμπελίτσες, λαικισμούς και γκεμπελικά απωθημένα έχουμε χορτάσει κι από τον Πρετεντέρη κι από τους εθνοσωτήρες όλων των χρωματισμών, κι από τους επερχόμενους σωτήρες που (εν αγνοία σας?) λιβανίζετε. PS: Ποιοι είστε οι "εσείς" και ποιοί οι "εμείς"; Την ώρα που χωρίζατε τις ομάδες, είχα πάει προς νερού μου.. :whistle:

 

Το λοιπόν για να τελειώνουμε, ωραία η συστηματική δαιμονοποίηση των απόψεών μου αλλά εγώ τουλάχιστον έχω άποψη και μαζί το θάρρος να τη γράφω δημόσια. Η αντιπαράθεση γίνεται στις απόψεις αλλά δεν βλέπω ούτε να έχετε δική σας ούτε να σέβεστε τους κανόνες του διαλόγου. Επομένως, αν θα μετατρέψετε το forum σε ιδιωτικό χώρο επαναστατικής οργάνωσης, κανένα πρόβλημα: φάτε εσείς κι εγώ κάνω πίσω!

 

ΩΣ ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ, 'Η ΣΕΒΑΣΜΟΣ 'Η ΣΚΑΣΜΟΣ. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E και τι θες;Να σου μεταβιβάσουν και 50.000 ευρώ στον λογαριασμό σου;

Κάθε είδους αντίσταση είναι αποδεκτή.

Αυτό μπορούν αυτό κάνουν.

 

Δεν είναι και κορόιδα αυτά τα λένε απο κοντά κλεισμένοι σε βίλες!

 

Λεφτα δεν θελουμε , τους κλειστους λογαριασμους των υπουργων και την περιουσια της εκκλησιας να αναρτουσαν παντου , αυτο θα ηταν αντισταση ( η στην χειροτερη ρεζιλικι ) , μια σελιδα που ξανανεβαινει σε 1-2 μερες δεν λεει κατι , ειναι σαν τους αντιεξουσιαστες στις πορειες , κανουν τοσο χαμο για το τιποτα με τοσες φασαριες και ως αποτελεσμα -----------------------------------> ανατραπεται το μαγαζακι του 'χ' μικρο-μεσαιου η σπανε τραπεζες οι οποιες παιρνουν ολα οσα χανουν πισω την αλλη μερα ......

τσαμπα η κουραση με λιγα λογια .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους κλειστους λογαριασμους των υπουργων και την περιουσια της εκκλησιας να αναρτουσαν παντου , αυτο θα ηταν αντισταση

 

Μπινγκο!

 

Οπως εχει κανει η wikileaks ολο αυτον τον καιρο.

Oi Αnonymous ειναι ενα ανεκδοτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αντιπαράθεση γίνεται στις απόψεις

Άσε, το δοκιμάσαμε..

 

A classic CureZone troll is trying to make us believe that he is a genuine skeptic with no hidden agenda. He is divisive and argumentative with need-to-be-right attitude, "searching for the truth", flaming discussion, and sometimes insulting people or provoking people to insult him. Troll is usually an expert in reusing the same words of its opponents and in turning it against them.

http://curezone.com/forums/troll.asp

 

PS: Με φτιάχνει το νέο, αυταρχικό σου ιματζ B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Spyros7: Ορεξάτο σε βλέπω "σύντροφε":

 

 

Άσε, το δοκιμάσαμε..

Ναι μωρέ ξέρω, είναι βαριά η καλογερική: Όμοιος ομοίω αεί πελάζει! Μη με περιμένετε, πείτε τα εσείς και συμφωνήστε τα μεταξύ σας μέχρι να ετοιμαστούν τα μεζεκλίκια... :whistle:

 

Ναι είμαι Troll. Είμαι τέτοιο Troll, όπως ακριβώς κι οι εντός θέματος απαντήσεις σου. Ανύπαρκτο. :X

 

Ολη η παράγραφος που παρέθεσες χαρακτηρίζει τον τρόπο που αντιμετωπίζεις συστηματικά τους συνφορουμίτες, γι'αυτό και σε έχω κάνει ignore εδώ και πολύ καιρό. Εχεις δημιουργήσει πάλι μια προσωπική αντιπαράθεση μαζί μου ενώ εγώ συνεχίζω να ζητάω να καταθέσεις μια συγκεκριμένη άποψη για να απαντήσω σ'αυτήν κι όχι να ασχολούμαι με τις προσβολές και τα ανυπόστατα υπονοούμενά σας όπως "καρφώνεσαι", "Πρετεντέρης" κτλ. Οποιος ξέρει και έχει κάτι να πεί για μένα να το λέει ευθέως και με επιχειρήματα, τα υπόλοιπα είναι λασπολογία που αφ'ενος δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα, αφ' ετέρου απαγορεύεται από τους κανόνες (τι είναι οι κανόνες, χεστήκαμε, είμαι ο πρετεντέρης, σωστά?). Χέσε ψηλά κι αγνάντευε που έλεγε ο παππούς μου... :-(

 

 

PS: Με φτιάχνει το νέο, αυταρχικό σου ιματζ B)

Α! τώρα αλλάζει, αφου γουστάρεις το μαστίγιο θα σου φέρει ένα τόοοοοοσο (με το συμπάθειο) ο επίτροπος της Μέρκελ, μη φοβού! Κοιτά απ'οτι βλέπω καλά το πάμε το ποίημα, συνέχισε εσύ να με προβοκάρεις εκτός θέματος κι άσε εμένα να γράφω τις απόψεις μου εντός θέματος. Περιμένοντας τον Γκοντό (με την κλειδαριά)... -_-

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αυτά και μ'αυτά, λεω, δεν κάνουμε έτσι να ρίξουμε το insomnia και μετά να γελάμε με τον HAL που θα τρέχει να το σηκώσει; Γαμάτη ιδέα;; :rolleyes:

 

Να βρούμε όμως και 5-10 λόγους οτι πχ. οι 300 μεγαλο-admin του ελλ. internet μας σβήνουν τα ποστ, είναι μοναχοφάηδες και κλειδώνουν τα καλά τα topics, δεν θα περάσει ο φασισμός, δεν θα περάσει ο ναζισμός, δεν θα περάσει το τρένο των 23:00 για Θεσσαλονίκη, τέτοια.

 

Μετά να παίξουν τίποτε πλακάτ με συνθήματα όπως "Φερτε πίσω τα σβησμένα", "Οχι άλλο ΠαρεΔώσε με την πλουτοκρατία", "Το χρώμα του insomnia με ζαλίζει ακόμα" και μερικά πιο αντικαθεστωτικά όπως "Τα scripts του Parsifal ήταν trojan και μου έσβησαν τις τσόντες", "Ο poulinos μου μάτιασε τo dsl και έπεσε", τέτοια, πιασάρικα. Κι επειδή αρκετά ξεφτιλίσαμε τον guy fawkes, ας το αλλάξουμε σε gay fawkes, χρησιμοποιώντας φυσικά την αντίστοιχη μάσκα.

 

Το κίνημα να το πούμε epodynous, ευθεία παραπομπή στους πόνους που θα μας προκαλέσει η διαχειριστική ομάδα μόλις μας σβερκώσει. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...