Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να εξεταστώ άμεσα από κάποιο γιατρό;


Kosmas70

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που ξεχασα πριν να σου πω ομως ειναι στο διαγνωστικο κεντρο θα σου ζητησουν να πληρωσεις συμμετοχη για τις εξετασεις που θα κανεις,, αν κανεις βεβαια....δηλαδη αν οι εξετασεις σου κοστιζουν 10 ευρω θα πληρωσεις το 15% σε αυτους.

Για να κάνεις εξετάσεις και να πληρώσεις μόνο το 15% πρέπει τις εξετάσεις αυτές να στις έχει γράψει γιατρός του ΙΚΑ; Ή μπορείς να πας στο διαγνωστικό κέντρο και με χαρτί για εξετάσεις από οποιονδήποτε γιατρό και εφόσον έχεις ασφάλιση ΙΚΑ θα πληρώσεις μόνο τη συμμετοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εξετάσεις/φάρμακα μπορούν να γράψουν όλοι πλέον οι γιατροί, είτε είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ είτε όχι. Εννοείται ότι στους μη συμβεβλημένους πληρώνεις κανονικά την επίσκεψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη ένα χαρτί με εξετάσεις που πρέπει να κάνω αλλά είναι από μη συμβελημένο γιατρό, αυτό που δεν ξέρω είναι αν μπορώ με αυτό το χαρτι να κάνω αυτές τις εξετάσεις είτε στα πολυϊατρεία είτε σε διαγνωστικό κέντρο ή πρέπει να περιμένω να επισκεφθώ γιατρό του ΙΚΑ ώστε να μου γράψει τις ίδιες εξετάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν απλά έγραψε τις εξετάσεις σε δικό του μπλοκ, δεν μπορείς. Αν έγραψε τις εξετάσεις μέσω της ηλεκτρονικής συνταγογράφησης του ΕΟΠΥΥ μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να τον ρωτήσεις άν έχει πάρει κωδικούς για το σύστημα συνταγογράφησης του ΕΟΠΥΥ. Αν έχει πάρει, θα μπορέσει να σου τις γράψει. Αλλιώς, ψάξε συμβεβλημένο γιατρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...