Προς το περιεχόμενο

Kαποιο προγραμμα για να κανω οποιαδυποτε ταινια 3D??


Γωγω Γαζετα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας, θα ηθελα βοηθεια, θελω να μετατρεψω ορισμενες ταινιες σε 3d οπου δεν ειναι 3d ας πουμε το dracula. :shifty: εχω 3D τηλεοραση και 8ελω να τις προβαλω εκει με καλωδιο που εχω, τι προγραμμα να χρεισημοποιησω για να το κανω αυτο? και αν το κανω αυτο θα μπορεσω να δω 3d??? διοτι θα ειναι μεσω pc :rolleyes: , δεν νομιζω να φταει αυτο σε τιποτα :confused: λοιπον καποιο προγραμμα για να κανω οποιαδυποτε ταινια 3D??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

make me 3D

ετσι λεγεται

 

 

Μμμ, ειναι Full version?? απο που μπορω να το κατεβασω, κι αν το εχεις δοκιμασει αργει να το μετατρεψει?? :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ, ειναι Full version?? απο που μπορω να το κατεβασω, κι αν το εχεις δοκιμασει αργει να το μετατρεψει?? :wub:

 

Οχι δεν ξερω τιποτα απλα το ειχα βρει στο net μαλον δεν υπαρχη free version

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να προβάλη 3D θα πρέπει να συνδέσεις με HDMI ή DVI τον υπολογιστή με την τηλεόραση, ώστε να αναγνωρίσει ότι η ταινία που έβαλες είναι SBS(side by side) 3D!

Όμως... θα είναι "μάπα" το 3D! εδώ οι ταινίες που πέρνουμε έτιμες από τις εταιρίες δεν είναι καλές, φαντάσου πως θα είναι αυτές που θα φτιάξεις εσύ!

Δεύτερον...οι τηλεοράσεις έχουν μετατροπή 2D σε 3D άρα δεν χρειάζεται να κάτσεις να κάνει μια ταινία σε SBS!απλά πάτα την μετατροπή και θα έχεις σχεδόν το ίδιο αποτέλεσμα! Α και το 2D-3D γίνεται όπου θέλεις! ακόμα και στα κανονικά κανάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα ο όλος κόπος...Αν ειναι ταινία γυρισμενη κανονικά οποιο software και να μπει σωστο 3d δεν θα δεις. Πολλές τηλεοράσεις το υποστηρίζουν (αυτόματη μετατροπή) αλλά με πολύ μέτρια αποτελέσματα. Ποιο πολυ marketing ειναι παρα ουσία. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ακομα περιμενω τα γυαλια μου γτ τα εχω κανει παραγκελια,εχω κανει μετατροπη μια ταινια σε 3d με ενα προγραμμα, το βλεπω και χωρις γυαλια οτι ειναι 3d εχει κοκκινες γραμουλες γυρω γυρω, μολις συνδεω το λαπτοπ με την tv μου εξακολουθω να βλεπω τις γραμμες, γιατι να φταιει το καλωδιο μου> αφου ακομα βλεπω της γραμμες, απλα ακομα δεν εχω τα γυαλια για να το εξακριβώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα κόπος. Καλύτερα ασχολήσου μόνο με τις ταινίες που γυρίστηκαν αρχικά σε 3D. Εδώ προτείνουμε ταινίες που αξιοποιούν καλά το 3D τους:

 

http://www.insomnia.gr/topic/436743-%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82-3d-%CF%84%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%AF%CE%B5%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κόκκινες γραμμούλες λες? :P το 3D είναι δυο εικόνες, μια αριστερά και μια δεξιά και η τηλεόραση τις κάνει σαν μια! αν δεν έχεις ψηφιακή σύνδεση τότε δεν θα καταλάβει η τηλεόραση ότι προβάλεις 3D υλικό!

Βασικά μόνο τα anime αξίζουν το 3D τους από όσα έχω δει μέχρι τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...