Προς το περιεχόμενο

Αγορά 32" τηλεόρασης...


alfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω γυρίσει τα μεγάλα καταστήματα (Κωτσο,Ηλεκτρονική κ.τ.λ) και έχω δει τι τηλεοράσεις παίζουν...

Ενδιαφέρομαι για 32" 3D LED FHD και εχω δει τις παρακάτω:

 

1)http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10098810#!prettyPhoto

2)http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10098796&cmicc=skroutz

3)http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10098535

 

Έχω δει και άλλες αλλά αυτές είναι που μου άρεσαν!! Και μου άρεσε και εξωτερικα και σε λειτουργίες δυνατότητες η δεύτερη.

Βέβαια θα την πάρω όπου την βρω πιο φτηνά και με άτοκες δόσεις(το sιτε είναι ενδεικτικό...)

 

Οπότε θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας για αυτές (αν και οι 3 υστερεί σε σχέση με τις άλλες) αλλά και γιατί οχι να μου προτείνατε και κάτι άλλο.Σας ευχαριστώ.

 

Ενδιαφέρομαι μονάχα για 32" γιατί εκεί που θα τοποθετηθεί χωράει μαξ η 32 ιντσών.

Επεξ/σία από alfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να μας πεις και τι ζητας απο την τηλεοραση.!!

 

θες το 3D?

θες 100-200hz?

θες SMART TV?

 

μηπως καποιες λειτουργιες, δεν σου χρειαζονται και μπορεις να παρεις καποιο αλλο μοντελο που θα ειναι και φθηνοτερο, και δεν θα εχει λειτουργιες που -ισως- δεν χρειαστεις ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνησω οτι για διαφορους λογους δεν αξιζει να ξοδευτουν πανω απο 400-450 ευρω για μια 32ρα και παλι πολλα ειναι.

 

Σε αυτο το range τιμων και ιντσων μια ειναι για μενα η επιλογη http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Televisions/Panasonic-TX-L32E30E-LED-TV-32.htm

 

IPS Panel

LED

100hz (CMR 200hz)

full hd

media player

internet

και αρκετες συνδεσιμοτητες

Απο τους καλυτερους κατασκευαστες mainstream τηλεορασεων

 

Και εν τελει μια αριστη ποιοτητα εικονας.

Επεξ/σία από Solar_Fields
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω κάποια άλλη σε διαστάσεις στο χώρο που θέλω να την βάλω. Πριν να καταλήξω στις 32 σκεφτομουν για 42+ για το σαλόνι αλλά για να μην έχω την τσουρεκοποίηση της μάνας κατέφυγα στη λύση των μικρότερων ιντσών.3D kai smart ναι θα το ήθελα (με το πρώτο στα σίγουρα).

 

 

Της Pana την είχα δει αλλά θα ήθελα 3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 3d στις 32 ιντσες ειναι no point εκτος αν η αποσταση θεασης ειναι μικροτερη του μισου μετρου...

 

Γενικα ειναι no point το 3d προς το παρον στο σταδιο που βρισκεται, αλλα anyway.

Επεξ/σία από Solar_Fields
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχει μέλλον εξέλιξης ακόμα το λές αυτό;

Eπειδη εχω κατσει κι εχω παρακολουθησει και αγωνα και ταινια σε 55 ιντσες και περα απο το αποτελεσμα που δεν με ικανοποιησε (ως προς το τρισδιαστατο και την αισθηση του) αποκομοισα και στις 2 περιπτωσεις πονοκεφαλο και ζαλαδα. Μιλαμε για samsung των 2500 ευρω, οχι φθηνιαρικα μοντελα.

 

Επειδη διαθετει πολλες παιδικες ασθενειες ως τεχνολογια.

 

Επειδη δεν εχει και τοσο εντυπωσιακη υποστηριξη προς το παρον.

 

Επειδη στο τελος της ημερας που θα σου φυγει το "ψυχολογικο" "να εχω τηλεοραση με 3d", θα ξεχασεις κι εσυ ο ιδιος οτι η τηλεοραση σου υποστηριζει 3d και δε θα το χρησιμοποιεις ποτε.

 

Επειδη οταν βγουν νεοτερες τεχνολογιες 3d θα θες να την αντικαταστησεις.

 

Επειδη οι ιντσες σου ειναι πολυ μικρες για να το απολαυσεις η εστω να ζησεις την οποια εμπειρια μπορει να προσφερει.

 

Επειδη το κοστος του ειναι, τελικα, δυσαναλογο με οσα προσφερει.

 

Επειδη μπορεις αυτο το ποσο να το επενδυσεις σε ενα πολυ καλυτερο πανελ full hd (μιας και μιλαμε για αποσταση θεασης 1 μετρου) και να μεινεις διπλα ευχαριστημενος σε σχεση με μια φθηνη 3d, πλην ομως ακριβοτερη. Η ακομα να το κρατησεις στην ακρη για το μελλον που η τεχνολογια θα εξελιχθει. Ομοιως και η υποστηριξη της απο καναλια/προγραμματα/παραγωγους κλπ.

Επεξ/σία από Solar_Fields
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου προτείνω να πας για LG LW4500. Έχω ακριβώς την ίδια τηλεόραση. Από χρώματα τα πάει τέλεια. Το 3D είναι μια χαρά και άσε το τι λένε οι άλλοι. Ειδικά για σένα που θα παρακολουθείς σε 1 μέτρο. Εγώ 3D βλέπω από το 1.5m και είναι μια χαρά.

 

Τα αρνητικά της είναι ότι δεν έχει καλό Media player (βασικά υποστηρίζει τα πάντα εκτός από DTS ήχο) και ότι δεν είναι Smart TV (αν και δεν δεύτερο το θεωρώ ασήμαντο για την τιμή της).

 

Τεράστιο + είναι η passive τεχνολογία που προσφέρει. Μαζί με την τηλεόραση παίρνεις και 7 ζευγάρια γυαλιά ενώ με τις άλλες τηλεοράσεις δεν παίρνεις κανένα. Επίσης σε εκείνες κοστίζει 50 ευρώ στην καλύτερη περίπτωση το ένα ζευγάρι ενώ στην LG μόνο 10€ ενώ λειτουργούν και τα γυαλιά του κινηματογράφου. Αυτή είναι η άποψη μου ως κάτοχος της LG LW4500. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω φιλε για τηλεορασεις ενα ξερω.Samsung και ξερο ψωμι...

 

 

δεν ειναι ετσι! κι εγω SAMSUNG εχω, αλλα ξερο ψωμι..., ποτε!!

 

αν η LG, SONY, PANASONIC κ.α, εχουν να προσφερουν κατι καλο, πρεπει να λεγεται!!

οπως το 3D της LG που ειναι παθητικο και απο τη μια δεν προκαλει πονοκεφαλους και ζαλαδες σε πολυωρη θεαση, και απο την αλλη εχει μικρο κοστος στα γυαλια. φαντασου να παρεις 7 ζευγαρια της SAMSUNG...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...