Προς το περιεχόμενο

επιλογη τηλεορασης


posonap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Classic old schoοl love. Δεν τον αδικώ.. Με έχουν πιάσει και εμένα να χαϊδεύω-γλυκοκοιτάζω πρόσφατα έναν Krell FBI.. Την έχουμε την ανωμαλία μας εμείς του ήχου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους .

 

νόμιζα οτι με το να αγοράσω την TV (GT30) τελιώνουν τα προβλήματα και μάλλον ? ετσί είναι.

 

εχω μια απορία γιατί πολλά ακούω και είμαι τελειώς ασχέτος..Θέλει στρώσιμο η plasma? και αν ναι ας μου πεί καποιός πως??? τι χάνω τη κερδίζω... σημειώνω οτι η TV παίζει 2-3 ώρες την ημέρα σκ μπορεί και 6 αλλά μέχρι εκει.

 

ps3 και 3d ειναι είδη πάνω..

 

ps. εχώ πραγματικά πάθει την πλάκα μου πάντως μέχρι στιγμής ... πολύ ωραία τηλεόραση για ασχέτος που είμαι.

Επεξ/σία από posonap
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει στρώσιμο η plasma? και αν ναι ας μου πεί καποιός πως??? τι χάνω τη κερδίζω... σημειώνω οτι η TV παίζει 2-3 ώρες την ημέρα σκ μπορεί και 6 αλλά μέχρι εκει.

 

Απαραίτητο, όχι, δεν είναι. Απλά στις παλιότερες κυριώς πλασμα παρατηρούνταν ένα φαινόμενο να μένει ένα στίγμα στη θέση στατικών εικόνων (π.χ σήματα καναλιών) το λεγόμενο burn in. Είναι εξαιρετικά σπάνιο να σου τύχει αλλά για να μην έχεις την αμφιβολία κάνε ένα ελάχιστο zoom στην εικόνα ώστε να μην εμφανίζεται το σήμα του εκάστοτε καναλιού για περίπου 200 ώρες με τις υπόλοιπες ρυθμίσεις στο auto (όχι cinema mode και τέτοια).

 

Eίτε τη στρώσεις, είτε όχι την πραγματική της απόδοση θα τη δεις μετά από ένα χρονικό διάστημα (έχει να κάνει με τις ιδιότητες του φωσφόρου αλλά δεν ξέρω να σου πω περισσότερα).

 

Κατά τα άλλα εγώ δεν έστρωσα την vt30 και αποδίδει μια χαρα. Είναι καθαρά δική σου επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους .

 

νόμιζα οτι με το να αγοράσω την TV (GT30) τελιώνουν τα προβλήματα και μάλλον ? ετσί είναι.

 

εχω μια απορία γιατί πολλά ακούω και είμαι τελειώς ασχέτος..Θέλει στρώσιμο η plasma? και αν ναι ας μου πεί καποιός πως??? τι χάνω τη κερδίζω... σημειώνω οτι η TV παίζει 2-3 ώρες την ημέρα σκ μπορεί και 6 αλλά μέχρι εκει.

 

ps3 και 3d ειναι είδη πάνω..

 

ps. εχώ πραγματικά πάθει την πλάκα μου πάντως μέχρι στιγμής ... πολύ ωραία τηλεόραση για ασχέτος που είμαι.

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/81164-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%84%CF%81%CF%8E%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-Plasma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους .

 

νόμιζα οτι με το να αγοράσω την TV (GT30) τελιώνουν τα προβλήματα και μάλλον ? ετσί είναι.

 

εχω μια απορία γιατί πολλά ακούω και είμαι τελειώς ασχέτος..Θέλει στρώσιμο η plasma? και αν ναι ας μου πεί καποιός πως??? τι χάνω τη κερδίζω... σημειώνω οτι η TV παίζει 2-3 ώρες την ημέρα σκ μπορεί και 6 αλλά μέχρι εκει.

 

ps3 και 3d ειναι είδη πάνω..

 

ps. εχώ πραγματικά πάθει την πλάκα μου πάντως μέχρι στιγμής ... πολύ ωραία τηλεόραση για ασχέτος που είμαι.

 

 

Δεν το καταλαβαινω. Δηλαδη πρεπει να εισαι σχετικος για να σου αρεσει αυτο που βλεπεις? Αμα στο μελλον διαβασεις πεντε πραγματα και μαθεις πανω στο τομεα tv υπαρχει περιπτωση να μην σου αρεσει αυτο που πηρες? Δεν εχει λογικη...Εφοσον σου αρεσει να το χαιρεσαι και καλες θεασεις.

 

Οσο για το στρωσιμο τα λεω εδω..

Το στρωσιμο απλα σε προστατεύει απο πιθανή μονιμη ζημια του πανελ σου απο καποια στατικη εικόνα. (Αυτό γιατί ο φωσφόρος ειναι πολυ ευαίσθητος οταν ειναι καινούργιος) Σε ενα σπιτι δύσκολα την παταει καποιος καθως κανει ζαπινγκ κτλ. Εαν ομως πχ εβλεπες καθε μερα ταινίες οπου εχουν letterbox και μονο τετοιες πολυ πιθανον να εχεις μονιμο burn. Πραγμα που δεν επιδιορθώνεται και δεν το καλύπτει η εγγύηση. (πρωτη σελιδα στο manual) Πριν 2 εβδομάδες είχα πελάτη που μου εκανε θεμα με μια g30 με σημαδια letterbox....Εαν θελετε να παραθεσω και φωτο.

 

Λενε ακομα περισσοτερα οπως και οδηγιες στο link που σου παρεθεσε πιο πανω ο Half Evil.

 

Δες και μια plasma Vt 30 με περιπου 69 ωρες αναπαραγωγης στο ιδιο καναλι. Παρολο που το καναλι εκανε εναλλαγές λογω διαφημησεων κτλ, το πανελ καηκε μονιμως με το logo του σταθμου και letterbox... Δεν κανει κακο να προσεχεις λιγο στην αρχη..

 

71185773.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιζε το ιδιο καναλι και εναλλαξ ταινιες. Η TV ανοιγε και εκλεινε κανονικα με 4 - 5 ωρες χρηση την ημερα. Απλα ο ανθρωπος εβλεπε μονο ταινιες και το συγκεκριμενο καναλι. Δεν ακολουθησε καμια οδηγια περι στρωσιματος και επαιζε με full contrast.

 

Απλα το παραθετω για να μην βρεθειτε προ εκπληξεως. Κριμα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...