Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Όχι...

για να βρώ ένα decent laptop να κάνω την δουλειά μου θα πρέπει να σκάσω 500-700ευρώ ... σκεφτόμουν μεταχειρισμένο , άμεσο upgrade σε ssd και ram και του πετάω και debian και ηρεμώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GeorgeAl92 είπε

Δες εδώ από Γερμανία https://www.aliexpress.com/item/X620-wet-and-dry-smart-Robot-vacuum-cleaner-Auto-damp-Mapping-plan-path-Auto-change/32839740405.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.302d2e0ee4d8rr είναι πραγματικά έξυπνη σκούπα που δουλεύει με διάβασμα του χώρου όχι με τυχαίες κινήσεις.

Πόσο καιρό την έχεις; Από ανταλλακτικά, υποστήριξη; Σε αυτά τα ποσά χωρίς paypal με φρενάρει λίγο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dolomites είπε

Πόσο καιρό την έχεις; Από ανταλλακτικά, υποστήριξη; Σε αυτά τα ποσά χωρίς paypal με φρενάρει λίγο....

Σε αυτά τα ποσά το τελωνείο είναι αυτό που θα έπρεπε να σε φρενάρει και όχι η απουσία paypal. Άλλωστε το allipay έχει πολύ καλή ασφάλεια συναλλαγών κ όποτε προέκυψε κάτι με κάλυψε άμεσα. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Hasta La Vista είπε

για να βρώ ένα decent laptop να κάνω την δουλειά μου θα πρέπει να σκάσω 500-700ευρώ ... σκεφτόμουν μεταχειρισμένο , άμεσο upgrade σε ssd και ram και του πετάω και debian και ηρεμώ.

Δεν ηρεμείς, απλώς πετάς τα λεφτά σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dolomites είπε

Πόσο καιρό την έχεις; Από ανταλλακτικά, υποστήριξη; Σε αυτά τα ποσά χωρίς paypal με φρενάρει λίγο....

Όχι πολύ κανένα 2μηνο. Είναι καταπληκτική αλλά δεν ξέρω αν θα έχει υποστήριξη αν χρειαστώ κάτι. Ανταλλακτικά υπάρχουν.

1 ώρα πριν, cmour79 είπε

Σε αυτά τα ποσά το τελωνείο είναι αυτό που θα έπρεπε να σε φρενάρει και όχι η απουσία paypal. Άλλωστε το allipay έχει πολύ καλή ασφάλεια συναλλαγών κ όποτε προέκυψε κάτι με κάλυψε άμεσα. 

Τελωνείο από Γερμανία το διαβάσαμε και αυτό εδώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Τελωνείο από Γερμανία το διαβάσαμε και αυτό εδώ μέσα.

Μιλάει για AliExpress με αποστολή από Κίνα ο φίλος...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Μιλάει για Aliexpress με αποστολή από Κίνα ο φίλος...

Ακριβώς.

19 λεπτά πριν, GeorgeAl92 είπε

Τελωνείο από Γερμανία το διαβάσαμε και αυτό εδώ μέσα.

Αν έχει κ αποστολή από Γερμανία τότε: go for it..

Επεξ/σία από cmour79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αγοράσω αυτο το TPMS https://m.gearbest.com/car-gadgets/pp_009955928788.html?wid=1433363 για να μην περάσει τελωνείο πρέπει να επιλέξω αποστολή με priority line?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, taxidriver109 είπε

Θέλω να αγοράσω αυτο το TPMS https://m.gearbest.com/car-gadgets/pp_009955928788.html?wid=1433363 για να μην περάσει τελωνείο πρέπει να επιλέξω αποστολή με priority line?

Ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Μιλάει για AliExpress με αποστολή από Κίνα ο φίλος...

Ναι θα ήταν βέβαια λογικό πρωτού μιλήσει να κάνει τον κόπο να πατήσει το λινκ και να διαπιστώσει ότι έρχεται μέσω Γερμανίας...δεν είναι δα και τόσο δύσκολο. Έτσι βοηθάει κάποιος (ψάχνοντας) όχι λέγοντας τη γνώμη χωρίς να γνωρίζει τίποτα περί του αντικειμένου. Φιλικά πάντα απλά διάβασα 4 μηνύματα που δεν είχαν λόγο να υπάρχουν ούτε λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GeorgeAl92 είπε

Ναι θα ήταν βέβαια λογικό πρωτού μιλήσει να κάνει τον κόπο να πατήσει το λινκ και να διαπιστώσει ότι έρχεται μέσω Γερμανίας...δεν είναι δα και τόσο δύσκολο. Έτσι βοηθάει κάποιος (ψάχνοντας) όχι λέγοντας τη γνώμη χωρίς να γνωρίζει τίποτα περί του αντικειμένου. Φιλικά πάντα απλά διάβασα 4 μηνύματα που δεν είχαν λόγο να υπάρχουν ούτε λογική.

Δηλαδη θες να μου πεις ότι είπα λάθος για τελωνείο ενώ αναφέρουν για αγορά από Κίνα;

Ρε περιμένετε όλοι στη γωνιά για να τη πείτε στον άλλον. Χαλαρώστε λίγο.

Τη γνώμη μου τι λέω κ μπορεί να είναι κ λάθος. Έτσι θα ερθεις εσύ κ θα με διορθώσεις κ θα γίνει ένας διάλογος με αποτέλεσμα. Όχι με ειρωνεία κ χλευασμό. Επίπεδο έχουμε; Να το δω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συγκεκριμενο λαπτοπ hp pro book 4510s με επεξεργαστη intel core 2 duo T6570 2.10Ghz με εγκατεστημενη ram 2gb. Το χρησιμοποιω μονο για ιντερνετ. Επειδη μετα και το τελευταιο update απο τα windowds παρατηρησα οτι αργει παρα πολυ εστω και να ανοιξει 4ιστοσελιδες ταυτοχρονα τι θα μου προτεινατε ως αναβαθμιση στο συγκεκριμενο μοντελο? Ειναι σχετικα ευκολα να το κανω μονος μου ή θα πρεπει να παω σε καποιο καταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, angelucky είπε

Εχω το συγκεκριμενο λαπτοπ hp pro book 4510s με επεξεργαστη intel core 2 duo T6570 2.10Ghz με εγκατεστημενη ram 2gb. Το χρησιμοποιω μονο για ιντερνετ. Επειδη μετα και το τελευταιο update απο τα windowds παρατηρησα οτι αργει παρα πολυ εστω και να ανοιξει 4ιστοσελιδες ταυτοχρονα τι θα μου προτεινατε ως αναβαθμιση στο συγκεκριμενο μοντελο? Ειναι σχετικα ευκολα να το κανω μονος μου ή θα πρεπει να παω σε καποιο καταστημα?

2 πράγματα αναβαθμίζονται σε ένα τόσο παλιό λάπτοπ

Το ένα είναι η μνήμη Ram να πάει 4 gb και το δεύτερο είναι ένας σκληρός δίσκος ssd που δες τον σαν επένδυση καθώς θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις και μετά σε άλλο μηχάνημα

Και τα 2 είναι εύκολα στην εγκατάσταση για έναν χρήστη με μέτριες γνώσεις καθώς πρέπει να ανοίξεις και να τα κουμπώσεις απλά έχουν 2 παραμέτρους : Η 1η είναι να έχει ελεύθερη θέση για να μπεί η μνήμη αλλιώς θα πρέπει να δώσεις παραπάνω χρήματα για μεγαλύτερη μνήμη και η 2η να μπορέσεις να μεταφέρεις με image τα αρχεία και λειτουργικό από τον παλιό δίσκο στον ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...