Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αυτη η τιμη ειναι καλη για δισκο 1.75τβ ?

Verbatim Store & Go G2 USB3 1.75TB 70 ευρω ???

 

http://www.you.gr/pc-printing-peripherals/apothikeftika-mesa/exoterikoi-skliroi-diskoi/exoterikos-diskos-verbatim-store-go-g2-usb3-1-75tb?ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους μια ερώτηση ψάχνω dreambox 7080hd ή 800hd se v2 ή 820hd original από Γερμανία (και όχι από ebay ή amazon) σε καλές τιμές γιατί εδώ τα πουλάνε ακριβά. Επέλεξα την Γερμανία γιατί έχω γνωστό που μπορεί να μου αγοράσει και να στείλει το προϊόν. 

παρτον απο ελλαδα να εχεις και Νοβα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Ψάχνω για ρουτερακι, με σκοπό να προχωρήσω σε αγορά την Παρασκευή που μας έρχεται, (αν πετύχω καμία προσφορά) λόγο Black Friday.

 

Ρουτερ και οχι μοντεμ/ρουτερ

Gigabit ethernet

Καλό θα ήταν να χει USB 3.0 (για να ειναι και πιο καινούριο το hardware της συσκευής)

 

Πέρα απο το AC-draft μ ενδιαφέρει να είναι κάλο και στα προηγούμενα πρότυπα WiFi γιατί υπάρχουν τόσο παλιότερες συσκευές όσο και νεότερες.

Επίσης, να σημειώσω οτι απο συσκευές Tp-Link και D-Link δεν έμεινα ευχαριστημένος, γιατί δεν άντεξαν πάνω ένα 6-μηνο και είμαι τώρα με το ZTE της Wind

 

Έχω καταλήξει στα τρια που παραθέτω πιο κάτω και τείνω πιο πολύ στο netgear, γιατί δεν ξεφευγει απο το "ψυχολογικό όριο" των 100€ και καθώς τα PLC που έχω είναι της netgear και με την εφαρμογή netgear genie η διαχείριση δικτύου είναι πολύ εύκολη.

 

Netgear R6200

Linksys EA6350

Tenda AC9

 

Ευχαριστώ

Τελικα πηρα τη φόλα το Netgear R6200v2

 

Το παρελαβα Σαββατο και προσπαθησα να το στησω....

Μετα απο 3 ωρες προσπαθειας, επικοινωνησα με το support και βγαλαμε ακρη.

Εκανε firmware upgrade, μολις βρηκε συνδεση στο ιντερνετ και επειδη ηθελε "factory reset" δεν εμπαινε σε AP Mode.

 

Το πρωι της Κυριακης ανακαλυψα οτι ολες οι συσκευες που ηταν συνδεδεμενες μεσω 2.4GHz και 5GHz ενω ειχαν πληρες σημα, δεν εμπαιναν στο internet και επρεπε να κλεισω και να ανοιξω παλι το wifi τους, ωστε να συνελθουν.

Παραλληλα παρατηρισα οτι η καλυψη ηταν ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ απο το ZTE H168N που δινει η Wind

Το βραδυ που εβαλα ταινια απο το NAS παρατηρισα οτι καθε 5-6 λεπτα παγωνει η εικονα

 

Δευτερα πρωι, η ιδια ιστορια... οτι ολες οι συσκευες που ηταν συνδεδεμενες μεσω 2.4GHz και 5GHz ενω ειχαν πληρες σημα, δεν εμπαιναν στο internet και για να συνελθουν επρεπε να κλεισω και να ανοιξω παλι το wifi τους.

Η καλυψη εγινε χειροτερη, με το σημα πλεον να παιζει απο Excellent σε Fair

Ξανα επικοινωνια με το support και μου ειπαν να αλλαξω καναλια στο WiFi, ενω τους ξεκαθαρισα εξαρχης οτι εχω επιλεξει με τη βοηθεια του InSSIDer για το 2.4GHz ελευθερο καναλι ενω στα 5GHz ειμαι ο μονος που εκπεμπει στη περιοχη.

Θεωρησαν οτι οι συμβουλες τους μου ελυσαν το προβλημα και μου εκλεισαν το session.

 

Τριτη πρωι, η ιδια ιστορια... ολες οι συσκευες που ηταν συνδεδεμενες μεσω 2.4GHz και 5GHz ενω ειχουν πληρες σημα, δεν μπαινουν στο internet και για να συνελθουν, ανοιξε κλεισε το wifi τους και περιμενε να συνελθουν απο τη πληθωρα των push notifications που ερχονται ολα μαζι. Και βεβαια η καλυψη, με το σημα να παιζει απο Excellent σε Fair

Ξανα επικοινωνια με το support, ξανα κατι χαζομαρες με καναλια και factory reset της συσκευης και ξανα μου ειπαν οτι μου το εφτιαξαν και μου εκλεισαν το session....

 

4 ωρες αργοτερα, ηταν συσκευασμενο προσεκτικα και ταξιδευε προς το e-shop, οπου τα παιδια, αφου ακουσαν με προσωχη την ταλαιπορια μου, το παρελαβαν και μου ειπαν οτι θα μου ρθει ενημερωση για το πότε θα ναι ετοιμο το πιστωτικο μου....

 

Απ οσα διαβαζω στο Amazon (εστιαζοντας καθαρα στα most recent - 1 star reviews) σχεδον ολα τα μοντελα που μ ενδιεφεραν, αντιμετωπιζουν ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια προβληματα....

 

Πηρα gigabit switch Linksys για τις ενσυρματες συσκευες και αν δω οτι εχω θεμα με τις ασυρματες, θα παρω ενα σκετο Access point με poe

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ 8 τεμάχια, + φορτιστή.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για τον lacrosse/technoline 700bc, και μπαταρίες eneloop (2100 ή PRO) χωρίς να έχω κατασταλάξει τελείως.

 

Απο πολλή μικρή έρευνα που έκανα βρήκα ότι με συμφέρει αυτό το site

https://eu.nkon.nl/

 

καθώς βλέπω μεγάλη διαφορά απο το batteries.gr, ενώ τα έξοδα αποστολής (απλό ταχυδρομίο) είναι λίγα.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο φυσικό ή ιντερνετικό κατάστημα να μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω android tablet για βαφτιστήρι.

 

μέγεθος από 8 και πάνω

 

budget 50-60 ευρωπαικά

 

αγορά από Ασία δε με χαλάει καθόλου.

ευχαριστώ

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για bluetooth handsfree, αν είναι stereo ακόμα καλύτερα, με αναγνώριση κλήσης και δόνηση. Όποια γνώση και πρόταση ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ 8 τεμάχια, + φορτιστή.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για τον lacrosse/technoline 700bc, και μπαταρίες eneloop (2100 ή PRO) χωρίς να έχω κατασταλάξει τελείως.

 

Απο πολλή μικρή έρευνα που έκανα βρήκα ότι με συμφέρει αυτό το site

https://eu.nkon.nl/

 

καθώς βλέπω μεγάλη διαφορά απο το batteries.gr, ενώ τα έξοδα αποστολής (απλό ταχυδρομίο) είναι λίγα.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο φυσικό ή ιντερνετικό κατάστημα να μου προτείνετε;

http://m.ikea.gr/fotismos/labtires-kai-axesouar-fotismou/bataries/epanafortizomeni-mpataria-hr6-aa-1.2v-4-tem.-56748/82139/

 

http://m.ikea.gr/fotismos/labtires-kai-axesouar-fotismou/bataries/fortistis-mpatarias-41902/43033/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα, ψάχνω να αγοράσω επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ΑΑ 8 τεμάχια, + φορτιστή.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για τον lacrosse/technoline 700bc, και μπαταρίες eneloop (2100 ή PRO) χωρίς να έχω κατασταλάξει τελείως.

 

Απο πολλή μικρή έρευνα που έκανα βρήκα ότι με συμφέρει αυτό το site

https://eu.nkon.nl/

 

καθώς βλέπω μεγάλη διαφορά απο το batteries.gr, ενώ τα έξοδα αποστολής (απλό ταχυδρομίο) είναι λίγα.

 

Υπάρχει κάποιο άλλο φυσικό ή ιντερνετικό κατάστημα να μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για την καλύτερη δυνατόν τιμή για Samsung Galaxy S7 Edge, ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημα στην Θεσσαλονίκη. Όχι αντιπροσωπείας, παραεισαγωγή ελπίζω στα 500κάτι ευρώ (530 έπαιζε μέχρι χθες σε αθηναικά σκρουτζομάγαζα). Χρώμα αδιάφορο. Ευρωπαϊκή εγγύηση must.

Στα skroutz/bestprice δεν βλέπω καλή τιμή σε κατάστημα Θεσσαλονίκης, οπότε αν έχετε να προτείνετε κάτι θα ήμουν ευγνώμων.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω φωτογραφική compact μηχανή με καλή ανάλυση για φωτογραφίες ημέρας καθώς προορίζεται για φωτο προϊόντων όταν αυτά παραδίδονται σε πελάτη. 
Και μια θήκη γιατί αυτή η μηχανή θα βρίσκεται μόνιμα σε επαγγελματικό βανάκι.

Αν υπάρχει τρόπος να φορτίζεται και από τη από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου ακόμα καλύτερα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω φωτογραφική compact μηχανή με καλή ανάλυση για φωτογραφίες ημέρας καθώς προορίζεται για φωτο προϊόντων όταν αυτά παραδίδονται σε πελάτη. 

Και μια θήκη γιατί αυτή η μηχανή θα βρίσκεται μόνιμα σε επαγγελματικό βανάκι.

Αν υπάρχει τρόπος να φορτίζεται και από τη από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου ακόμα καλύτερα.

Ευχαριστώ!

Nikon Coolpix L340

 

https://www.videophot.gr/index.php?route=product/product&product_id=1398

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...