Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑταρχας αν δειτε τις αξιολογησεις αγοραστων απο το skoutz και απο μεγαλα μαγαζια (πχ media markt) σχεδον ολοι ειναι δυσαρεστημενοι αναφεροντας κοινα προβληματα (θορυβος, καμενα ντουι κτλ). 

Ρωτησα και 2-3 επαγγελματιες της περιοχης μου σχετικους με το θεμα(μαραγκους,ηλεκτρολογους) τους οποιους και εμπιστευομαι και μου επιβεβαιωσαν τα ανωθι. Αν καποιος εχει αγορασει ΤΕΚΑ την τελευταια 2ετια ας παραθεσει τη γνωμη του και τις εντυπωσεις του για το θεμα.

Κατα συνεπεια επειδη προκειται για εκτακτη βλαβη και το budget ειναι στενο λεω να παω σε κατι πιο σιγουρο (πχ BSh group).

4+ χρόνια έχω δύο απορροφητήρες TEKA, ούτε καμένα ντουί ούτε τίποτα, τώρα ηλεκτρολόγος να έχει άποψη σαν επαγγελματίας σχετικός με το θέμα ας πούμε ΟΚ αλλά μαραγκός ακούγεται κάπως...κάπως, επιπλέον αποκλείεται να σου πεί επαγγελματίας σχετικός με το θέμα ότι υπάρχουν απορροφητήρας που στην μεγάλη σκάλα δεν κάνουν θόρυβο αλλά τραβάνε κιόλας γιατι απλά δεν υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4+ χρόνια έχω δύο απορροφητήρες TEKA, ούτε καμένα ντουί ούτε τίποτα, τώρα ηλεκτρολόγος να έχει άποψη σαν επαγγελματίας σχετικός με το θέμα ας πούμε ΟΚ αλλά μαραγκός ακούγεται κάπως...κάπως, επιπλέον αποκλείεται να σου πεί επαγγελματίας σχετικός με το θέμα ότι υπάρχουν απορροφητήρας που στην μεγάλη σκάλα δεν κάνουν θόρυβο αλλά τραβάνε κιόλας γιατι απλά δεν υπάρχουν...

ΚΑταρχας να τονισω οτι προκατειλημμενος δεν ειμαι με καμια εταιρεια απλα εχω θετικη αποψη για καποιες λογω εμπειριας.

ΠΑρολα αυτα υπαρχουν ανεμιστηρες που ειναι πιο αθορυβοι απο καποιους αλλους (και φυσικα πιο οικονομικοι πχ αλλοι ειναι ενεργειακης κλασης Α και αλλοι D).

Ειχα παει τις προαλλες στον Κωτσο οπου εχω γνωστη μου να κοιταξω για απορροφητηρες.Ανοιξα 2-3 στη μεγαλη σκαλα να διαπιστωσω το επιπεδο θορυβου και φυσικα καμια σχεση. Ο θορυβος που εκανε ενας miele (στην 3η σκαλα παντα γιατι καποιοι εχουν +1 ή 2 εντατικες) σε σχεση με ενα zanussi πχ καμια σχεση9 και ενα siemens που ειδα μου φανηκε σχετικα αθορυβος).

Βεβαια απο οτι μου ειπε και η γνωστη μου εχει να κανει και με την απορροφητικη ικανοτητα (πχ εναν που ρουφαει 600 Μ3/Η θα τον βαλεις στην μεσαια σκαλα τη στιγμη που εναν μικροτερο θα το βαλεις στο τερμα).

Επισης κατι αλλο που εμπειρικα ειδα ηταν η ποιοτητα του ΙΝΟΧ. Στους φτηνους η λαμαρινα ηταν πολυ λεπτη (την πιεζα και εκανε βαθουλωμα) τη στιγμη που στους πιο ακριβους ηταν πολυ παχια. Υποψιαζομαι οτι ο συνδυασμος θορυβωδες μοτερ με ψιλη λαμαρινα δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/2713919/Samsung-ME711K.html

 

Τον εχω στην μανα μου 85 χρονων και τα καταφερνει μια χαρα στο χειρισμο.

Με περιστροφικους διακοπτες μονο .

Ειχ ψαξει πολυ και οσοι εβρισκα ηταν με lcd και κουμπακια κλπ για ρυθμίσεις

Ευχαριστώ πολυ. Αγοραστηκε ηδη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά που έπαιζε με dolce gusto κάψουλες σε πρατήρια shell παίζει ακόμα (2+1)?

Επίσης, η προσφορά που έδινε 1 μέρα τη βδομάδα vpower με σχεδόν ίδια τιμή με την απλή, έχει εξαφανιστεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά που έπαιζε με dolce gusto κάψουλες σε πρατήρια shell παίζει ακόμα (2+1)?

Επίσης, η προσφορά που έδινε 1 μέρα τη βδομάδα vpower με σχεδόν ίδια τιμή με την απλή, έχει εξαφανιστεί?

 

Κάθε Τρίτη η V-power είναι 1 λεπτό ακριβότερη από την απλή.

 

Αν έχεις και κάρτα, με γέμισμα 20 λίτρων και πάνω, διπλασιάζονται οι πόντοι.+

 

(από φίλο που δουλεύει σε πρατήριο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε Τρίτη η V-power είναι 1 λεπτό ακριβότερη από την απλή.

 

Αν έχεις και κάρτα, με γέμισμα 20 λίτρων και πάνω, διπλασιάζονται οι πόντοι.+

 

(από φίλο που δουλεύει σε πρατήριο)

 

Ευχαριστώ πολύ! Σε όλα τα πρατήρια Shell παίζει αυτό, ξέρουμε;ή σε επιλεγμένα; Κάρτα εννοείς της shell?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑταρχας να τονισω οτι προκατειλημμενος δεν ειμαι με καμια εταιρεια απλα εχω θετικη αποψη για καποιες λογω εμπειριας.

ΠΑρολα αυτα υπαρχουν ανεμιστηρες που ειναι πιο αθορυβοι απο καποιους αλλους (και φυσικα πιο οικονομικοι πχ αλλοι ειναι ενεργειακης κλασης Α και αλλοι D).

Ειχα παει τις προαλλες στον Κωτσο οπου εχω γνωστη μου να κοιταξω για απορροφητηρες.Ανοιξα 2-3 στη μεγαλη σκαλα να διαπιστωσω το επιπεδο θορυβου και φυσικα καμια σχεση. Ο θορυβος που εκανε ενας miele (στην 3η σκαλα παντα γιατι καποιοι εχουν +1 ή 2 εντατικες) σε σχεση με ενα zanussi πχ καμια σχεση9 και ενα siemens που ειδα μου φανηκε σχετικα αθορυβος).

Βεβαια απο οτι μου ειπε και η γνωστη μου εχει να κανει και με την απορροφητικη ικανοτητα (πχ εναν που ρουφαει 600 Μ3/Η θα τον βαλεις στην μεσαια σκαλα τη στιγμη που εναν μικροτερο θα το βαλεις στο τερμα).

Επισης κατι αλλο που εμπειρικα ειδα ηταν η ποιοτητα του ΙΝΟΧ. Στους φτηνους η λαμαρινα ηταν πολυ λεπτη (την πιεζα και εκανε βαθουλωμα) τη στιγμη που στους πιο ακριβους ηταν πολυ παχια. Υποψιαζομαι οτι ο συνδυασμος θορυβωδες μοτερ με ψιλη λαμαρινα δεν ειναι και οτι καλυτερο.

 

 

Αγορασα προσφατα ΤΕΚΑ και οντως κανει πολυ θορυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Σε όλα τα πρατήρια Shell παίζει αυτό, ξέρουμε;ή σε επιλεγμένα; Κάρτα εννοείς της shell?

 

Ναι, κάρτα της Shell.

 

Σόρρυ που δεν το διευκρίνισα.

 

Στο επίσημο δίκτυο σίγουρα.

 

Για τα franchise δεν είναι σίγουρος ούτε ο φίλος μου. Μπορείς να τσεκάρεις το δίκτυό τους στο shellsmart.gr

 

Τώρα για τους πόντους, τα καταστήματα που συμμετέχουν νομίζω φαίνονται και μέσα από την εφαρμογή (η οποία σημειωτέον ενημερώνεται με τους πόντους με καθυστέρηση χοντρικά ενός μήνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ! Σε όλα τα πρατήρια Shell παίζει αυτό, ξέρουμε;ή σε επιλεγμένα; Κάρτα εννοείς της shell?

Σε επιλεγμενα της shell λιγα ομως εξαιρουνται.

ΝΑ προσθεσω και εγω οτι η shell στο πετρελαιο θερμανσης εχει προσφορα για 1000 λιτρα δινει δωρο σκουπακι black n decker.

Δεν ξερω ποιο απλα σημερα με ενημερωσαν για την προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες

 

Ψάχνω για κινητό εως 85 ευρώ από Κινεζικο e-shop

Με ενδιαφέρει να είναι 5" η μέχρι 5,2" και σίγουρα οχι 5,5 ίντσες.

Μου έχει τραβήξει την προσοχή το Cubot Rainbow http://www.cubotmall.com/cubot-rainbow-mtk6580-quad-core-android-6-0-1gb-16gb.html

Με αυτές τις προϋποθέσεις, έχει μήπως κάποιος να μου προτείνει καμιά καλύτερη επιλογή; (αν υπάρχει βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,πιστευετε οτι θα παιξει καποια προσφορα για ps4 αυτη την εβδομαδα που ερχεται? Θελω να παρω για δωρο ενα ωστε να το παραδωσω εως και την Πεμπτη που μας ερχεται,πιστευετε οτι θα παιξει καποια προσφορα? αξιζει να περιμενω 2-3 μερες ακομα? (το πιο φθηνο slim 1tb με 2 dual shock ειναι στα 320 ευρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Ψάχνω για action camera.

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα.

Αυτή αξίζει;

http://www.tomtop.com/sport-cameras-282/p-d3586b.html

Κατί το οικονομικό ψάχνω, για καταγραφή βιντεο.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...