Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για...


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν βλέπουν κυριλέ πόρτες μπαινουν από τα παράθυρα... Πολύ πιο εύκολα 

 

Ο συναγερμος βοηθάει. Πολύ περισσότερο βέβαια βοηθάει να μην εισαι στο σπιτι την ώρα που θα μπουν 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οταν βλέπουν κυριλέ πόρτες μπαινουν από τα παράθυρα... Πολύ πιο εύκολα 

 

Ο συναγερμος βοηθάει. Πολύ περισσότερο βέβαια βοηθάει να μην εισαι στο σπιτι την ώρα που θα μπουν 

 

 

απο τα παραθυρα σε πολυκατοικια πρεπει να ειναι νιντζα :P

 

εκτος αν μενεις ρετιρε και πηδηξουν απο τις ταρατσες διπλανων πολυκατοικιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παραβιασει πορτα ασφαλειας θελει 6 ωρες και, για τις καλες. αν μενεις σε πολυκατοικια δε νομιζω να εχεις θεμα. θα σε ακουσουν ολοι στην πολυκατοικια.

 

τωρα αν εισαι σε καμια ερημο μονος σου οκ θελεις και συναγερμο σιγουρα :P

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται 6 ώρες κάποιος για να παραβιάσει μια πόρτα ασφαλείας

Μπορεί να είναι και θέμα λεπτών.

 

 

απο τα παραθυρα σε πολυκατοικια πρεπει να ειναι νιντζα :P

 

εκτος αν μενεις ρετιρε και πηδηξουν απο τις ταρατσες διπλανων πολυκατοικιων

 

Παράθυρα = Μπαλκοπνόπορτες.

Ειδικά στους πρώτους ορόφους ενός κτιρίου είναι εύκολο με σχοινιά και γάτζους να ανέβει κάποιος .... Πάσχα - Καλοκαίρι που λείπει κόσμος δεν παίρνει κανείς χαμπάρι τι γίνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τους "κορυφαίους" μπουκαδορους στην περιοχή μου που δεν έχει πρόβλημα με όροφο αποφεύγει σαν ο διάολος το λιβάνι τα σπίτια με κλειστά παντζούρια...Και όσον αφορά τις πόρτες ασφαλείας στο σπίτι της αδερφής την ξηλώσανε μαζί με την κάσα και την βάλανε δίπλα και όλα αυτά μέσα σε 5 λεπτά που έλειψε για να πάει στο ψιλικατζίδικο για γάλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τους "κορυφαίους" μπουκαδορους στην περιοχή μου που δεν έχει πρόβλημα με όροφο αποφεύγει σαν ο διάολος το λιβάνι τα σπίτια με κλειστά παντζούρια...Και όσον αφορά τις πόρτες ασφαλείας στο σπίτι της αδερφής την ξηλώσανε μαζί με την κάσα και την βάλανε δίπλα και όλα αυτά μέσα σε 5 λεπτά που έλειψε για να πάει στο ψιλικατζίδικο για γάλα

How;;;;; Μήπως ήταν όλος ο τοίχος διαλυμένος; Καλά δεν το άκουσε κανείς;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε κατά τις 11 το πρωί και το πως την έβγαλαν αυτοί ξέρουν.Ο τοίχος ήταν άθικτος,η πόρτα μαζί με το κάσωμα ήταν δίπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε κατά τις 11 το πρωί και το πως την έβγαλαν αυτοί ξέρουν.Ο τοίχος ήταν άθικτος,η πόρτα μαζί με το κάσωμα ήταν δίπλα

+1. σε μια γνωστή μου είχαν βγάλει ουσιαστικά όλη την κάσα μαζί με την πόρτα κάνοντας ζημιά στον τοίχο. πως το κατάφεραν είναι άγνωστο...

 

για να παραβιασει πορτα ασφαλειας θελει 6 ωρες και, για τις καλες. αν μενεις σε πολυκατοικια δε νομιζω να εχεις θεμα. θα σε ακουσουν ολοι στην πολυκατοικια.

 

τωρα αν εισαι σε καμια ερημο μονος σου οκ θελεις και συναγερμο σιγουρα :P

επειδή συγγενής μου δουλεύει σε εταιρεία με πόρτες και μου έχει δείξει βιντεάκια, η καλή πόρτα θα αντέξει μερικά λεπτά στην καλύτερη. 6 ώρες μπορεί να χρειαστεί κάποιος που δεν έχει ανοίξει ξανά σπίτι. οι φθηνές πόρτες αντέχουν δευτερόλεπτα, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. όλες οι πόρτες παραβιάζονται σε σύντομο διάστημα και δυστυχώς, η πόρτα δεν είναι το μόνο σημείο που μπορεί να μπει ο κλέφτης. με τον συναγερμό, έχεις δει πως παραβιάζουν τις πόρτες ασφαλείας; μια τρυπόυλα χρειάζεται εκεί που είναι ο μηχανισμός. εάν ο μπουκαδόρος ξέρει που να την κάνει, η πόρτα θα ανοίξει. όπως και να το κάνεις, έχεις μεγαλύτερη κάλυψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται 6 ώρες κάποιος για να παραβιάσει μια πόρτα ασφαλείας

Μπορεί να είναι και θέμα λεπτών.

 

 

 

ετσι μου ανεφερε ενα παιδι που δουλευε σε κλειδαραδικο. εχει σημασια η πορτα σαφαλειας. αν ειναι οι απλες ανοιγουν ευκολα σε μερικα λεπτα που ειπες και εσυ. ειπα για τις καλες που ειναι και ακριβες, δηλαδη omega plus, κλπ.

 

επισης

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/510332-διάρρηξη-και-θωρακισμένες-πόρτες/?p=52842702

 

επειδή συγγενής μου δουλεύει σε εταιρεία με πόρτες και μου έχει δείξει βιντεάκια, η καλή πόρτα θα αντέξει μερικά λεπτά στην καλύτερη. 6 ώρες μπορεί να χρειαστεί κάποιος που δεν έχει ανοίξει ξανά σπίτι. οι φθηνές πόρτες αντέχουν δευτερόλεπτα, τίποτα παραπάνω τίποτα λιγότερο. όλες οι πόρτες παραβιάζονται σε σύντομο διάστημα και δυστυχώς, η πόρτα δεν είναι το μόνο σημείο που μπορεί να μπει ο κλέφτης. με τον συναγερμό, έχεις δει πως παραβιάζουν τις πόρτες ασφαλείας; μια τρυπόυλα χρειάζεται εκεί που είναι ο μηχανισμός. εάν ο μπουκαδόρος ξέρει που να την κάνει, η πόρτα θα ανοίξει. όπως και να το κάνεις, έχεις μεγαλύτερη κάλυψη

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/510332-διάρρηξη-και-θωρακισμένες-πόρτες/?p=52842702

 

 

Τα περισσοτερα βιντεο στο youtube δεν ειναι αξιοπιστα καθως εχουν πειραξει τις κλειδαριες αφαιροντας τους τις μπιλιες και ετσι φαινεται ότι ανοιγουν αμεσως.

 

οι νεες πορτες δεν ανοιγουν ετσι ευκολα. μη βλεπεις τα βιντεο. ρωτησε εναν κλειδαρα και θα σου πει

Έγινε κατά τις 11 το πρωί και το πως την έβγαλαν αυτοί ξέρουν.Ο τοίχος ήταν άθικτος,η πόρτα μαζί με το κάσωμα ήταν δίπλα

 

 

φανταζομαι θα εγινε κατι τετοιο

 

 

http://www.insomnia.gr/topic/510332-διάρρηξη-και-θωρακισμένες-πόρτες/?p=53041772

Πάσχα - Καλοκαίρι που λείπει κόσμος δεν παίρνει κανείς χαμπάρι τι γίνεται ...

 

 

 

μου φαινεται η κριση εχει κανει χαλαστρα στους κλεφτες :devil: :devil: :devil: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ο συναγερμος βοηθάει. Πολύ περισσότερο βέβαια βοηθάει να μην εισαι στο σπιτι την ώρα που θα μπουν 

 

Πιο πολύ βοηθάει να ειναι η κορακλα μου (στο αβαταρ) μέσα οταν μπουν ....... Οι διαφοροι ρομα - γυφτοι κλπ που περναγαν απο το στενο μου , εχουν σταματησει αδω και 4 χρονια να περνανε

Επεξ/σία από matrixxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για ένα φτηνό δίσκο SSD 120gb, μπας και πάρει παράταση ζωής ένα laptop 10ετίας. (ελλάδα/έξω no problem)

Έχετε κάποιον υπόψιν..?

http://www.gearbest.com/hdd-ssd/pp_313950.html?wid=21 (https://www.supereverything.gr/2016/12/kingdian-s280-120gb-sata-ssd.html)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο πολύ βοηθάει να ειναι η κορακλα μου μέσα οταν μπουν ....... Οι διαφοροι ρομα - γυφτοι κλπ που περναγαν απο το στενο μου , εχουν σταματησει αδω και 4 χρονια να περνανε

photo removed

Τελειο απλά. Και γω ένα boxer έχω, οπότε ακούει βήματα στην πολυκατοικία είναι έτοιμος να σπάσει την πόρτα. Μην μιλήσω για deliverαδες, πακεταδες κτλ κτλ.

Επεξ/σία από matrixxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι δεν δινατε απο την αρχη τον συνδεσμο για το σχετικο θεμα να το συζητησει εκει οποιος επιθυμει οσο θελει και εχετε σπαμαρει το θεμα ρε παιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω κανένα βζουτ (φραπεδιέρα) της προκοπής, τα περισσότερα ξεκαρφώνονται για πλάκα.γύρω στο 30αρι σκέφτομαι

Izzy X-treme LSM-109A
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...