Προς το περιεχόμενο

καμμενος εγκεφαλος επειδη εμεινε για 10 ημερες χωρις μπαταρια


stergiosf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

 

θελω να ξερω εαν ισχυει..

σημερα γνωστος μου μετα απο 10 ημερες αλλαξε μπαταρια στο πεζο 307 που εχει.. του ειχε μεινει για 10 ημερες χωρις..

ρωτησε την πεζο για τι δεν παιρνει και το πρωτο που του ειπαν ειναι οτι καηκε ο εγκεφαλος..

 

ειναι τοσο ευκολο να καει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μλκιούλα μου ακούγεται...

 

Δε καίγονται έτσι οι εγκεφαλοι.

 

Νταξει τα 307 (κυρίως τα 2001), ειναι μπουρδελάκια σε θέματα ηλεκτρικών, δε λέω, αλλά υπάρχουν και κάποια όρια στις υπερβολές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καιγετε ετσι ευκολα ο εγκεφαλος, πιο πιθανο μουφαινετε, ειδικα αν εκαναν την διαγνωση απο το τηλεφωνο να θελουν να τον γδυσουν για "αλλαγη εγκεφαλου"

Το πιο πιθανο ειναι να εκαψε καμια ασφαλεια λογω διαφορετικης μπαταριας/να την συνδεσε αναποδα η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγκεφαλος 8 κατοσταρικα.. 1 μιζα 100 ευρω..τι συμφερει εγκεφαλος κατσε να τους πουμε εγκεφαλος..

 

 

απο τι να καηκε ο εγκεφαλος? περασε πολυ ρευμα? απο τι απο χωρις τροφοδοσια?

ελεος αν ειναι δυνατον...

γραπτως κυριοι το θελω και με τα αποτελεσματα που λεει οτι ειναι καμμενος..με το serial number ολα.. ετσι πες τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να καηκε ο εγκεφαλος, δε νομιζω οτι γινεται ετσι απλα αυτο με μια αποφορτιση μπαταριας. Για ονομα... Ας δοκιμασει να το παει και σε καποιο αλλο συνεργειο, εχω να πω εγω.

 

Μου θυμιζει μια επιχειρηση που εργαζομουν παλαιοτερα. Οπου ελεγε ο προισταμενος μου στον πελατη:

-Εχουμε δυο ειδων μαρκες: Η μια ειναι κινεζικη, η αλλη ειναι κορεατικη. Διαφορα δεν εχουν στις λειτουργιες αλλα η κορεατικη ειναι πιο ανθεκτικη, ειδικα σε αυτη τη σειρα προιοντων τα Κορεατικα βγηκαν πολυ καλα κομματια.

-Η τιμη?

-Τα κινεζικα εχουν 45 ευρω και τα κορεατικα 70 ευρω.

-Ε βαλε το κορεατικο.

 

Και εβαζε το ιδιο ακριβως -κινεζικο- προιον και στις 2 περιπτωσεις που απλα το χρεωνε αναλογως την απαντηση του πελατη. Αν ο πελατης ειχε την αφελεια να πει οτι ηθελε το πιο καλο, απλα πληρωνε το κινεζικο σχεδον διπλασια τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν καίγεται έτσι ό εγκέφαλος τού οχήματος.Ακόμη καί ανάποδα νά συνδεθεί ή μπαταρία,ό εγκέφαλος έχει προστασία πολικότητος.Μάλλον -όπως λέει καί ό Kezar- έχουν καμμένο εγκέφαλο στό κεφάλι τους εκεί στήν Πεζό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε citroen xsara 1.4 του 97.Το 2007 που πήγα στρατό και το είχα αφήσει 1.5 μήνα,είχε μείνει από μπαταρία και το έβαλα με καλώδια μπροστά.Μετά από αυτό,έβγαλα τον ένα πόλο της μπαταρίας και μετά από 2 μήνες που γύρισα με άδεια τον σύνδεσα πάλι και πήρε μπροστά με τη μία.Άρα πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο να κάηκε ο εγκέφαλος έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...