Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική τρόμπα αυτοκινήτου (12V)


cyber_katsarida

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λέω να πάρω μια ηλεκτρική τρόμπα αυτοκινήτου

κάτι σαν κι αυτό.

 

τι λέτε αξίζει;

κάνει δουλειά ή θα πάρει φωτιά; :-D

 

έχω ακούσει πάντως ότι ο μετρητής που έχει δεν είναι και τόσο αξιόπιστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρ' την, δε πιστεύω να εκραγεί.

 

Βέβαια η τρόμπα είναι το troll το ίδιο! Υποστηρίζει ότι μπορεί να δώσει μέχρι 300 PSI. Έχω μία τρόμπα χειρός για μέχρι 160 PSI, η οποία δε φαντάζεσαι τι σωλήνα έχει, τι συνδέσμους, κλπ. Και φυσικά μετά τα 80-100 PSI πρέπει να βάλεις δύναμη, όχι αστεία. Και τώρα αυτή η πλαστικούρα να μπορεί να δώσει -και να αντέξει- 300 PSI;

 

:mrgreen:

 

ΥΓ: Σε αμάξι πάνω από 35 PSI δε θα χρειαστείς ποτέ, πάρ' την. Απλά μου έκανε εντύπωση το νούμερο και το έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παντα στο αμαξι μια τετοια και μια χαρα δουλεια κανει αν δεν ειναι σχισμενο το λαστιχο μεχρι να πας στο κοντινοτερο βουλκανιζατερ

 

Μονο που κανει πολυ θορυβο.

 

Με τιποτα γαι να φουσκωνεις τα λαστιχα σου για φυσιολογικο χασιμο πιεσης γιατι ο μετρητης της δεν ειναι καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μονο που κανει πολυ θορυβο.

 

 

οπότε αυτό με το θόρυβο είναι γενικό.

Διότι περνούσα κάποια στιγμή δίπλα από έναν που χρησιμοποιούσε μια τέτοια για να φουσκώσει το λάστιχο και νόμιζα ότι θα απογειωθεί το αυτοκίνητο από το θόρυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κι εγω απο ενα τετοιο σε ολα τα αυτοκινητα. μια χαρα δουλεια κανουν, ακομα και απο πληρως ξεφουσκουμενο λαστιχο. και ουτε το θορυβο που λετε κανουν, πολυ υπερβολη πεφτει ρε παιδια! :rolleyes:

απλα να θυμαστε κατι που το γραφουν οι ανθρωποι στο κουτι και τις οδηγιες αλλα οι πιο πολλοι το γραφουν με τη σειρα τους εκει ποθ δεν πιανει μελανι, με αποτελεσμα να παιρνουν το κομπρεσερακι στο χερι και να καπνιζει. ειδικα καλοκαιρι, οχι πανω απο 10-15 λεπτα συνεχομενης λειτουργιας!! :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τέτοιες τρομπίτσες για ώρα ανάγκης.

Ποιός κάθεται να αλλάξει λάστιχο;

 

Μονο αν σχιστει...Και το εχω παθει με οπισθεν σε μπετοβεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...