Προς το περιεχόμενο

Προτασεις Για Καλο 7αρι Tablet! Για πειτε!!!


jumper_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να μου πειτε πιο πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο Value for Money 7'αρι Tablet!

 

Απ΄οτι εχω δει τα 'κινεζικα' εχουν την τιμητικη τους. Προς τα εκει δηλαδη θα κινηθω αφου το budget ειναι στα 100-130 ευρω!

 

Απαιτησεις τις κλασικες:

  • Android 4 με Android Market
  • Καλο multitouch
  • Kαλη αναπαραγωγη video
  • Οσο καλυτερη αναλυση γινεται!

**Αν παιρνει και sim θα μετρησει στα υπερ μιας κι εχω στην κατοχη μου ενα stickακι Cosmote Internet On the Go ( θα λειτουργει αν εχει 3g ε; )

 

edit : Οσο περιμενω τις απαντησεις σας ( που δε λενε να ερθουν devil.png ) ψαχνω λιγο.

Το Ramos W6HD το εχει κανεις; Πως σας φαινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλύτερο αυτό, αλλά ναι είναι καλό και το Ramos και το έχουν μερικά παλικάρια από δω μέσα.

 

Αν δούνε το τόπικ ας σου πούνε εντυπώσεις.

 

Και μιας και ψάχνεις για κινέζικο, πάρε από merimobiles γιατί τα στέλνει μέσω Αγγλίας και είναι σχετικά πιο ασφαλές από τα σύνηθες καταστήματα.

 

Επίσης από κίνα να προτιμάς Free Registered Airmail Shipping. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ενδιαφερομαι κι εγω μπηκα στο merimobiles και ρωτησα αν οντως στελννουν απο αγγλια και το επιβεβαιωσαν.

επιπλεον μου ειπαν:

Sales Team: shipping cost for Greece is 18USD but please choose the yanwen/ems way

Sales Team: we will ship by yanwen that is ship from uk first

 

 

για οποιον ενδιαφερομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλύτερο αυτό, αλλά ναι είναι καλό και το Ramos και το έχουν μερικά παλικάρια από δω μέσα.

 

Αν δούνε το τόπικ ας σου πούνε εντυπώσεις.

 

Και μιας και ψάχνεις για κινέζικο, πάρε από merimobiles γιατί τα στέλνει μέσω Αγγλίας και είναι σχετικά πιο ασφαλές από τα σύνηθες καταστήματα.

 

Επίσης από κίνα να προτιμάς Free Registered Airmail Shipping. Αυτά.

 

Ναι ελπιζω να το δει κανενα μελος που το εχει να μας πει τη γνωμη του!

 

Βασικο μου θεμα ειναι η σταθεροτητα του λειτουργικου! Δεν εχω εμπειρια απο παρομιες No Name συσκευες και θα ηθελα να εχουν οσο το δυνατον λιγοτερα κολληματα! Οποτε οτι hardware και να εχει το μονο που θελω ειναι οσο πιο σταθερη χρηση σε web κανα mail, pdf και καμια ταινια αν ειναι αφικτο τελικα!

 

Αυτο που προτινεις πρεπει να του βαλεις custom rom για να αξιοποιησει το 1,5 Ghz ;;;

επειδη ενδιαφερομαι κι εγω μπηκα στο merimobiles και ρωτησα αν οντως στελννουν απο αγγλια και το επιβεβαιωσαν.

επιπλεον μου ειπαν:

Sales Team: shipping cost for Greece is 18USD but please choose the yanwen/ems way

Sales Team: we will ship by yanwen that is ship from uk first

 

 

για οποιον ενδιαφερομενο.

 

Ευχαριστω για την απαντηση, απο εκει θα το παρω λογικα... Αρα υπολογιζω οτι ειναι και 18 δολαρια η αποστολη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο slatedroid.com και ψάχνεις για την ταμπλέτα σου.

 

Έχει πάρα πολλά πράματα και είναι και αυτή που σου έβαλα μέσα.

 

Η gingerbread είναι σταθερή όσο ένας βράχος και γρήγορη όπως θα την περίμενες,

ενώ το μπισκοτάκι είναι σε beta ακόμα αλλά πολλοί δεν έχουν πρόβλημα και την αφήνουν.

 

Ειδικά το αντίστοιχο 7inch Aurora είναι με IPS οθόνη γύρω στα 140 ευρώ και η ποιότητα στην οθόνη τουλάχιστον φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο slatedroid.com και ψάχνεις για την ταμπλέτα σου.

 

Έχει πάρα πολλά πράματα και είναι και αυτή που σου έβαλα μέσα.

 

Η gingerbread είναι σταθερή όσο ένας βράχος και γρήγορη όπως θα την περίμενες,

ενώ το μπισκοτάκι είναι σε beta ακόμα αλλά πολλοί δεν έχουν πρόβλημα και την αφήνουν.

 

Ειδικά το αντίστοιχο 7inch Aurora είναι με IPS οθόνη γύρω στα 140 ευρώ και η ποιότητα στην οθόνη τουλάχιστον φαίνεται.

 

Το Ainol μαλλον με τραβαει πιο πολυ τελικα και απ'οτι καταλαβα συμφωνεις(;).

 

Το merimobiles σε πολλα μοντελα αναφερει αυτο πχ:

Allwinner A10 1.5GHz (current firmware runs on 1.0GHz)

 

Ποσο ευκολο ή δυσκολο ειναι να το κανεις να αξιοποιει και το 1.5 Ghz; Και τι χρειαζεται για να γινει αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εγώ έχω παραγγείλει αυτό http://www.pandawill.com/onda-vi10-elite-version-tablet-pc-android-40-7-inch-hd-screen-8gb-1g-ram-hdmi-camera-p56358.html και το περιμένω να έρθει....

 

θα αργήσω να σου πω εντυπώσεις, αλλά η ανάλυση της οθόνης ειναι μεγαλύτερη απ' όλα τα υπόλοιπα 7αρια που κυκλοφορούν και έχει 1gb ram που ελπίζω να κάνει τη διαφορά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν, αεροπλανάκι το tablet. Αν είχε bluetooth και GPS θα ήταν τέλειο. Είναι λίγο νωρίς, αλλά από ότι έχω δει, πάει πολύ καλά. Μερικές εφαρμογες που παω να κατεβάσω απ το google play μου δεν κατεβαίνουν και μου γράφουν ότι δεν είναι συμβατές με τη συσκευή, αλλά έχει και onda store εγκατεστημένο μέσα και τις βρίσκω από εκεί, ή τις βάζω χειροκίνητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...