Προς το περιεχόμενο

42' μεχρι 650€ με δικτυο/internet


panian3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.

 

Σκεφτομαι την αγορα μιας τηλεορασης απο 42' ιντσες και πανω στο 'εξωφρενικο' budget των 650€... λεω 42' ιντσες γιατι καποτε ειχα διαβασει οτι τηλεοραση/home theater με κατω απο 42' ιντσες δεν λογιζεται!!!

 

Πηγα μια βολτα και ειδα μερικες και κατεληξα, απο αποψη ευκρινειας στα ματια μου, side by side, στις εξεις δυο:

- Panasonic TX-L42E30 Viera LED TV 42"

- LG 42LV5500 LED TV 42''

 

Λιγο τα χρωματα της Panasonic αλλα και το ονομα και η ιστορια της με στελνουν προς τα εκει. Οχι οτι η LG υστερει σε κατι αλλα το πλεονεκτημα της ειναι οτι εχει δικτυο (rj-45) κοτσαρετε στο ρουτερ και εχω καπακια ολες τις ταινιουλες απο το PC μου χωρις να μεταφερω σε φορητους σκληρους, media players, usb sticks, etc etc...

Την τηλεοραση την θελω για γενικη χρηση. Δεν με ενδιαφερει το 3D αλλα ουτε και να φτιαχνει καφε!!!

 

Οι ερωτησεις μου λοιπον ειναι:

1) η διαφορα ποιοτικα μεταξυ αυτων των δυο ειναι τοοοοσο μεγαλη που αξιζει να θυσιασω το ιντερνετ που εχει η LG?

2) εχετε να προτεινεται καποια αλλη μαρκα σε αυτα τα λεφτα?

3) μηπως να επαιρνα καμια PLASMA πιο φτηνη και να εκανα την δουλεια μου μεχρι να τα παιξει (δηλαδη 3-5 χρονια) και μετα ξανα μανα πλασμα, μετα ξανα μανα πλασμα... και ετσι θα εχω παντα καινουργια τηλεοραση ενα πραγμα?

 

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...