Προς το περιεχόμενο

Παράξενες σκιές σε Sony 48''


KonMan96

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά! Έχουμε μια 48άρα Sony (που δεν θυμάμαι το ακριβές μοντέλο γιατί είμαι στη δουλειά, αλλά θα το βρώ) που έχει παρουσιάσει κάτι σκιές στο κέντρο της οθόνης. Δεν βρήκα τίποτα σε ξένα forum ψάχνοντας στο google και δεν έχω ιδέα από τί μπορεί να έχει γίνει ή αν φτιάχνετε. Πάντως ΔΕΝ έπεσε κάποιο αντικείμενο στην οθόνη και ΟΥΤΕ καθαρίστηκε με κάποιο πανί ή καθαριστικό. Εμφανίστηκε σταδιακά, στην αρχή μικρότερη σκιά, και τώρα έχει σταθεροποιηθεί στην εικόνα που θα δείτε παρακάτω. Επειδή δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα, σας παραθέτω κάτι φώτο που είχα τραβήξει.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε ιδέα ή πρόταση...

 

img20110917195318.jpg

img20110917195239.jpg

img20110917195230.jpg

img20110917195214.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τύπου είναι η τηλεόρασή σου, plasma ή lcd;

 

Να ξέρεις ότι οι plasma παρουσιάζουν φαινόμενα burn in τα οποία είναι μόνιμα ή image retention, τα οποία είναι προσωρινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου εχω ακριβως το ιδιο προβλημα.

Δες εδω για περισσοτερες πληροφοριες.

Εμενα μου το ξεκινησε λιγες μερες αφου τελειωσε η εγγυηση.

Εισαι μεσα στην εγγυηση ακομα?

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι σίγουρος, ότι διάβασες και κατάλαβες, τι πρόβλημα παρουσιάζει, η τηλεόραση του KonMan96;

 

Αν ναι, τότε είμαι πολύ περίεργος να μάθω, γιατί παρέθεσες την συγκεκριμένη συζήτηση από το AVClub, που ουδεμία σχέση έχει, με το παραπάνω πρόβλημα;

Επεξ/σία από Acepower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος, ότι διάβασες και κατάλαβες, τι πρόβλημα παρουσιάζει, η τηλεόραση του KonMan96;

 

Αν ναι, τότε είμαι πολύ περίεργος να μάθω, γιατί παρέθεσες την συγκεκριμένη συζήτηση από το AVClub, που ουδεμία σχέση έχει, με το παραπάνω πρόβλημα;

Συγνωμη λαθος διορθωθηκε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε εδω Astra service Αργυρουπόλεως 65, Αργυρούπολη, 16451 2106860060. Αν και δεν μου αρεσει να λεω κακα νεα, αλλα μαλλον δεν θα συμφωνησεις στο οικονομικο κομματι για την επισκευη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.. Η τηλεόραση είναι LCD οπότε μάλλον είναι το ίδιο θέμα με τον HERTHAN. Η ουσία είναι ότι δεν φτιάχνεται. Δεν είναι στην εγγύηση ούτε και μένα οπότε άστα..

 

Υπάρχουν όμως και καλά νέα! Εν μέσω κρίσης ο πατέρας μου ξηγήθηκε σε 3D Samsung UE46D7000, για να δούμε το ντέρμπυ (τρελός αυτός ο πατέρας μου)! Το οποίο ήταν φοβερό (γιατί δεν είχα ξαναδεί μπάλα σε 3D) και τραγικό ταυτόχρονα (χωρίς να φταίει η τηλεόραση για το περιεχόμενο).

 

Τέλος πάντων, ήθελα να δώ μήπως μπορούσαμε να μην πετάξουμε τη προηγούμενη (και όταν λέω πετάξουμε εννοώ να μείνει στην αποθήκη για τα επόμενα 10 χρόνια)

 

Πάντως στην Samsung πήραμε 5 χρόνια εγγύηση.. Άντε να δούμε.

 

υγ.(Σόρυ για τις πολλές παρενθέσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...