Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά ψείρες αποκλειστικά για μουσική


sotosmelvin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για ακουστικά ψείρες ~50€ για μουσική στο λεωφορείο και στο δρόμο. Απαραίτητες προϋποθέσεις να αποδίδουν καθαρά τα vocals

και τις πιο υψηλές συχνότητες γιατί τα τωρινά μου, παρά το πολύ καλό τους μπάσο, αυτά τα ψιλοπνίγουν και κάνουν τα περισσότερα metal τραγούδια κάπως άψυχα. Επίσης θα ήθελα να υπάρχουν σε μαγαζί εντος Ελλάδας γιατί δεν έχω τη δυνατότητα να παραγγείλω από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θες πολυ καλο ακουστικο κοντα στα λεφτα που δινεις ειναι τα Sennheiser CX-400 II Link

 

Πολλη σοβαρη εταιρια αποκλειστικά για αυτο κομματι. Τα cx 400 σε αποδοση μου θυμισαν ακουστικα κλειστου τυπου. Πολυ καλο χαμηλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έπαιρνα τα cx 400 αλλά τελικά πήρα τα cx 280 αφού διάβασα reviews στο headfi.org ότι είναι πιο καινούρια σειρά που βελτίωσε τα μειονεκτήματα των προηγούμενων (cx 300,400 και 500). Από εντυπώσεις έχω να πω ότι έχουν ένα σοβαρό πρόβλημα αλλά κατά τα άλλα είναι τέλεια. Αυτό είναι ότι θέλουν καλή πηγή με ενισχυτή για να αποδώσουν σε αρκετά ικανοποιητικό επίπεδο. Παραδείγματος χάρη, το κινητό μου (ideos x5) κάνει τα τραγούδια να ακούγονται αρκετά χειρότερα από την κάρτα ήχου (xonar dg) και χρειάζεται να ανεβάζω αρκετά περισσότερο την ένταση μέχρι να υπάρχει μπάσο και καλές υψηλές συχνότητες με αποτέλεσμα να μην είναι πολύ χρήσιμα για πολύωρη χρήση.

Ωστόσο στον υπολογιστή δείχνουν την αξία τους αφού ξεπερνούν το ανοιχτού τύπου headset μου (αν και είναι 5.1 gaming οπότε δεν είναι ακριβώς ποιοτικό). Πάντως είναι καλή αναβάθμιση από τα προηγούμενα ακουστικά που είχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 280 ειναι αλλο μοντελο, οχι αντικαταστατής του 400. Το 400 κατεβαινει μεχρι 17 κυκλους ενω το 280 19. Απλα το 280 ειναι 3 db spl πιο δυνατο σε μεγιστο volume.

 

Το κινητο σου δεν εχει eq η καποιο gain? Συνηθως ολα τα smart εχουν. Πχ εαν εχει eq δωσε μερικα db σε ολο το φασμα (μετραει σαν gain) και δωσε λιγο παραπανω στην πρωτη μπαρα και την τελευταια. Ετσι θα τονιστουν οι χαμηλες και η υψηλες συχνότητες αντιστοιχα.

 

Στο ειπα θα σου αρεσει η εταιρια αυτη. Και οπως ολα τα καλα ακουστικα θελουν καλο ενισχυτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ψαχνω και εγω για ψειρες. Εχω το Trancend http://compareindia.in.com/specification/mp3-players/transcend-tsonic-850-4gb/28801

 

Αξιζει να δωσω 30 ευρω για ψειρες και αν ποιες να παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους.Ψαχνω και εγω ακουστικα ψειρες για το τηλεφωνο.Ειχα παλαιοτερα της apple δυο ζευγαρια το ενα το εχω ακομη και το αλλο μου χαλασε,αλλα αναζητω κατι καλυτερο.Ωραια θα ηταν αν μου προτεινατε κατι μεχρι 30 ευρω.Οσο αναφορα τα skullcandy που ειδα παραπανω, τα ειχα πριν κανα χρονο καλος ηχος αλλα εν τελει χαλασαν.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά ειναι καλά. Τωρα βεβαία χωρίς δοκιμη ειναι δύσκολο. Αυτα ολο τους παίζουν πολυ καλά. Τα cx270 μου αρέσουν προσωπικά περισσότερο.

 

Sennheiser CX 270
AKG K321
Sony MDR-EX37
JBL Roxy Reference

 

 

Γεια σε ολους.Ψαχνω και εγω ακουστικα ψειρες για το τηλεφωνο.Ειχα παλαιοτερα της apple δυο ζευγαρια το ενα το εχω ακομη και το αλλο μου χαλασε,αλλα αναζητω κατι καλυτερο.Ωραια θα ηταν αν μου προτεινατε κατι μεχρι 30 ευρω.Οσο αναφορα τα skullcandy που ειδα παραπανω, τα ειχα πριν κανα χρονο καλος ηχος αλλα εν τελει χαλασαν.
Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

 

 

Αν θες μονο ακουστικά ισχυουν αυτα που προτεινα άνωθεν. Αν θες με μικροφωνο για το iphone απο τα καλύτερα για μουσικη ειναι αυτα  Sony DR-EX12iP

Επεξ/σία από graphist83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατεληξα σε αυτα http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200018473    . Το καταστημα ειναι αξιοπιστο?

Αξιόπιστο μαγαζί!

Και επειδή δεν πρόλαβα να πω και την άποψη μου σε αυτό το θέμα :P ...θεωρώ πως κάνεις μια πολύ καλή αγορά! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...