Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες και διαρροή φωτογραφίας του Samsung Galaxy S III


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πιο φορητό είναι για μένα το πανάλαφρο gs2 παρά το πιο μικρό σε μέγεθος iphone

 

Θέλεις να μου πεις ότι καταλαβαίνεις τα ακριβώς 21 γραμμάρια διαφορά που έχει το Galaxy S II από το iPhone 4; Ωραίος...

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις ότι καταλαβαίνεις τα ακριβώς 21 γραμμάρια διαφορά που έχει το Galaxy S II από το iPhone 4; Ωραίος...

 

:P

 

Τεράστια... όταν σερφάρεις ξαπλωμένος για ώρα ειδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το μέγεθος το χειμώνα όλοι φοράνε ρούχο μπουφάν, παλτό, σακάκι που χωράει άνετα 4"+ το καλοκαίρι υπάρχει η μπανάνα και το τσαντάκι που φοράμε χιαστί,προσωπικά δεν έχω πρόβλημα βολεύομαι έτσι αν και αρχικά είχα ενδοιασμούς για το μέγεθος του sgs 2 με το οποίο το browsing είναι ικανοποιητικό για εκτός έδρας καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, ίσως να'ναι ο δικός μου καρπός πιο γυμνασμένος τότε. :P

 

Όταν έδωσα το iPod Touch (115 gr) και πήρα το iPhone 3GS (135 gr) δε κατάλαβα κάποια διαφορά. Ακόμα και στην περίπτωση που μου λες, δηλαδή ξαπλωμένος με το κινητό ψηλά, κλπ.

 

Ήξερα ότι το μεγαλύτερο βάρος έχει αντίκτυπο στη χρήση ενός tablet- λόγω κυρίως του ότι δε βολεύουν στο κράτημα όπως ένα κινητό, αλλά για κινητό δε το περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, ίσως να'ναι ο δικός μου καρπός πιο γυμνασμένος τότε. :P

 

Όταν έδωσα το iPod Touch (115 gr) και πήρα το iPhone 3GS (135 gr) δε κατάλαβα κάποια διαφορά. Ακόμα και στην περίπτωση που μου λες, δηλαδή ξαπλωμένος με το κινητό ψηλά, κλπ.

 

Ήξερα ότι το μεγαλύτερο βάρος έχει αντίκτυπο στη χρήση ενός tablet- λόγω κυρίως του ότι δε βολεύουν στο κράτημα όπως ένα κινητό, αλλά για κινητό δε το περίμενα.

 

Aυτα τα 21 γραμμαρια ομως ειναι που σε κανουν να μην το αισθανεσαι καθολου στην τσεπη. Και μπαινει ανετα σε οποιαδηποτε τσεπη ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην υπερβάλουμε. Εντάξει, ίσως σε ειδικές συνθήκες (αυτό που αναφέρει ο alexzzz ας πούμε) να κάνουν κάποια διαφορά τα 20 γραμμάρια, αλλά όχι και ότι θα μας βαραίνουν στην τσέπη. Δε με βάραινε όλη μέρα το γεμάτο κέρματα πορτοφόλι μου (~247 gr) και θα με βαρύνει το κινητό αν είναι 137 αντί για 116 γραμμάρια;

 

:cry:

 

Έχει τύχει να ψάχνω το κινητό μου ενώ το έχω στην τσέπη μου. Δε μου έκαναν αίσθηση τα 137 του γραμμάρια, δε τα ένιωθα στο παντελόνι μου. Και θα καταλάβω τη διαφορά των 21 από ένα άλλο μοντέλο; Στην τσέπη μου;

 

:cry:

 

Εντάξει, το ότι μπαίνει άνετα σε τσέπη είναι αυτονόητο. Αυτό έλλειπε να μη χώραγε και σε τσέπες. Ακόμα και κάτι τέρατα σαν το Galaxy Note είμαι σίγουρος πως χωράνε (αν και αμφιβάλλω για ένα συγκεκριμένο τζιν μου). Το πρόβλημα με το μέγεθος δεν είναι οι τσέπες όμως. Αλλά κυρίως πως το κρατάς για πληκτρολόγηση, όπου ακόμα και το iPhone, που είναι ελαφρώς μικρότερο, το νιώθω να μην με βολεύει 100%. Ενώ το έχω συνηθίσει κιόλας! Κινητά φίλων που έχω πιάσει, δε παλεύονται. Σε μαγαζί που είχα δει και το Galaxy Note μάλιστα, δεν ήξερα πως να το πιάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να επιστρέψουμε λίγο στο θεμα, για το sgs3, η μονη φήμη που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, είναι ότι θα ψηνει και καφε. Παρόλα αυτά, αυτή η τελευταία φήμη έχει τεραστία πιθανότητα να ειναι πραγματική, γιατί αναφέρει τα πλεον λογικά χαρακτηριστικα. 4.7 οθόνη (σίγουρα καπου εκεί θα ειναι. Απο 4.5-4.7). Ίσως να ειναι και 4.65 για την ακρίβειά. Θυμηθητε αυτό το νούμερο, δεν το λεω εντελώς τυχαία. 4πυρηνος, 1.5 giga, ΕΛΑΦΡΏΣ μεγαλύτερο του sgs2 ώστε να σε βαζει στον πειρασμό να το ανεχτεις με κερδος την αρκετά μεγαλύτερη οθόνη. Όλα τα παραπάνω ειναι περίπου αυτονόητα. Θα εκπλαγω αν δεν είναι ακριβώς έτσι.

Απο εκεί και περα , η φωτο δεν μου φαίνεται αληθινη.

Εχω την εντύπωσή ότι για να έχεις τέτοιο μέγεθος οθόνης, με τόσο συνολικό μέγεθος, πρέπει να καταργήσεις τα φυσικά πλήκτρα. Και στη φωτο φαίνονται να υπάρχουν. Επίσης θεωρώ βεβαιο το touchwiz θα υπάρχει. Κάτι που πιθανότατα βεβαία σημαίνει και ύπαρξή φυσικών πλήκτρων.. Εδω ειναι το μπέρδεμα..

@Handol: Δεν καταλαβαίνω πως δυσκολεύεσαι να πληκτρολόγησεις με το ένα χερι. Το κάνω συνέχεια.

Ίσως να μη γνωρίζεις ότι υπάρχουν πληκτρολόγια (πχ το smart keyboard που χρησιμοποιω), οπου ρυθμίζεις το ύψος. Το φέρνεις σε ότι μέγεθος σε βολευει. Ασε που και τα 2 χερια να χρησιμοποιεις, δεν ειναι τόσο πρόβλημα.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Αλλά κυρίως πως το κρατάς για πληκτρολόγηση, όπου ακόμα και το iPhone, που είναι ελαφρώς μικρότερο, το νιώθω να μην με βολεύει 100%. Ενώ το έχω συνηθίσει κιόλας! Κινητά φίλων που έχω πιάσει, δε παλεύονται. Σε μαγαζί που είχα δει και το Galaxy Note μάλιστα, δεν ήξερα πως να το πιάσω.

εγω το ακριβως αντιθετω. Μου φαινεται τραγικα δυσκολο να πληκτρολογησω σε τοσο μικρη οθονη. Δεν εχο τοση μεγαλη ακριβεια στα δαχτυλα μου, ειναι θεμα συνηθειας θα μου πεις αλλα απο το desire με 3.8 ιντσες στο gs2 ειναι τεραστια η διαφορα. Πολυ πιο ανετη πληκτρολογηση. Πρεπει να εχεις απιστευτα μικρα δαχτυλα για να μην μπορεις να πληκτρολογησεις ανετα.

 

η φωτογραφια σε αυτο το leak που ειναι και το τελευταιο και ειναι οντως φωτογραφια ειναι πιο ρεαλιστικη.

 

http://www.itproportal.com/2012/03/21/galaxy-s3-launch-15th-march-samsung-comments/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όλα τα «leak» τείνουν προς το Note σχεδιασμό και επειδή θα συμφωνήσω με αυτούς που λένε ότι τα πέντε «εικονίδια» είναι προσόν των 5,3" νομίζω ότι η πιο ρεαλιστική απόδοση είναι του gsmhelpdesk που φαίνεται παρακάτω (και με την οποία άνοιξε το θέμα). Επί της ουσίας δίνει σε χαρακτηριστικά ότι ακούγεται μαζί με την 12άρα κάμερα και την ανάλυση της οθόνης με 313ppi, κρατάει όμως χαμηλά την μπαταρία που κατά την γνώμη μου δε μπορεί να είναι μόνο 1750 mAh.

Φωτογραφία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή όλα τα «leak» τείνουν προς το Note σχεδιασμό και επειδή θα συμφωνήσω με αυτούς που λένε ότι τα πέντε «εικονίδια» είναι προσόν των 5,3" νομίζω ότι η πιο ρεαλιστική απόδοση είναι του gsmhelpdesk που φαίνεται παρακάτω (και με την οποία άνοιξε το θέμα). Επί της ουσίας δίνει σε χαρακτηριστικά ότι ακούγεται μαζί με την 12άρα κάμερα και την ανάλυση της οθόνης με 313ppi, κρατάει όμως χαμηλά την μπαταρία που κατά την γνώμη μου δε μπορεί να είναι μόνο 1750 mAh.

Φωτογραφία

 

δυσκολο, γιατι δεν πιστευω οτι θα εχει HW keys.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη λέγεται ότι θα ενσωματώνει φωτογραφική μηχανή 12MP με εγγραφή video στα 1080p 60fps, με δυνατότητα εγγραφής και σε αργή κίνηση.

 

εγγραφη σε αργη κινηση? Δλδ τί? θα κανει τους ανθρωπους να περπατουν πιο αργα???? γαματο!! το πηρα!

οποτε παω για μπαλα, θα βαζω τον πατερα μου να "γραφει" τους υπολοιπους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ αυτή φαίνεται ποιο αληθινή, να ναι αυτό άραγε;

 

 

8306818_243x398.PNG

 

πολυ πιο λογικο και πιθανο μου φαινεται... Γενικα φωτογραφιες σαν αυτη που ειναι οντως σαν leak μου κανουν για πιο ρεαλιστικες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...