Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Google ετοιμάζει δική της πλατφόρμα σχολιασμού


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Τη δική της πλατφόρμα σχολιασμού ετοιμάζει η Google σύμφωνα με δημοσίευμα του The Next Web, που επικαλείται πηγές που βρίσκονται κοντά στην ομάδα ανάπτυξης του προϊόντος. Σύμφωνα με τις περιγραφές, ο μηχανισμός αναμένεται να είναι άμεσα ανταγωνιστικός σε υπηρεσίες όπως είναι το Disqus αλλά και, κυρίως, το Facebook Comments ενώ, αν υλοποιηθεί, είναι σχεδόν βέβαιο πως θα συνδέεται με κάποιον τρόπο με το Google Plus.

 

Το σημαντικότερο χαρακτηριστικό της πλατφόρμας είναι ότι θα μπορεί να ενσωματωθεί σε οποιονδήποτε ιστοχώρο ή blog ενώ, σύμφωνα πάντα με τις ίδιες πηγές, θα συνεργάζεται με άλλες υπηρεσίες της εταιρείας και τα σχόλια θα καταλογογραφούνται από την μηχανή αναζήτησης της Google.

 

Αν και προς το παρόν δεν έχει επιβεβαιωθεί τίποτα επίσημα, ενδεχόμενη υλοποίηση της λειτουργίας θα εμφάνιζε σίγουρα ενδιαφέρον, αφού θα ήταν σύμφωνη με την πολιτική της Google να σπρώξει όσο γίνεται περισσότερους χρήστες προς το Google Plus, που μπορεί να έχει ήδη μεγάλη βάση χρηστών αλλά στην πραγματικότητα είναι ακόμη πολύ λίγοι αυτοί που το χρησιμοποιούν συστηματικά.

 

Link.png Site: The Next Web

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγα χρονάκια δεν θα λέμε σερφάρω στο διαδυκτίο αλλά σερφάρω στη Google... Τώρα αν αυτό είναι καλό, δεν ξέρω... :rolleyes:

 

οπως πολλοι σημερα δε λενε "μπαινω στο ιντερνετ" αλλα "μπαινω στο facebook"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οπως πολλοι σημερα δε λενε "μπαινω στο ιντερνετ" αλλα "μπαινω στο facebook"

 

Ναι αλλα λες και μπαινω insomnia... Οποτε... Εκτος αν εννοεις οτι πλεον χρησιμοποιουν το net μονο για fb

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θέλεις να μπεις σε μια νεα αγορά (όπως είναι το social networking για τη google) τότε ο ασφαλέστερος τρόπος είναι να προσφέρεις οτι και ο ανταγωνιστής σου. Αυτό κάνουν.

 

Προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Αλλά λέγεται οτι ίσως σύντομα παρουσιάσουν το google drive που είναι σαφώς πιο ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Θεωρω και τις 3 εταιριες σοβαρες (Microsoft-Google-Apple) απλα εχει να κανει με το ποια ταιριαζει στον καθενα μας. Εγω προσωπικα εχω ξενερωσει με το android επειδη με καθε νεα εκδοση πρεπει να αλλαξεις και τηλεφωνο αν κυνηγας τη τελευταια παντα εκδοση.

 

Πηγα σε Windows Mobile 7.5 και βρηκα την υγεια μου. Μαλιστα χρησιμοποιω περισσοτερο το τηλεφωνο απο τις εφαρμογες αν με καταλαβαινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικα εχω ξενερωσει με το android επειδη με καθε νεα εκδοση πρεπει να αλλαξεις και τηλεφωνο αν κυνηγας τη τελευταια παντα εκδοσή.

 

Γι αυτό δεν φταίει η google αλλά οι εταιρίες κινητών που τους έχουν δώσει την απάντηση στην apple, το android και OPEN αντί να τις αφήσουν να τις φάει το μαύρο σκοτάδι , και αντί να πουν ευχαριστώ και να σεβαστούν λίγο τα λεφτά του κόσμου ,δεν κάνουν τις αναβαθμίσεις ακόμα και σε κινητά που τις παίρνουν χαλαρά, βγάζοντας από την μιγά ξίγκι

 

βλέπε την κατάπτυστη σειρά walkman της sonnyerrickson που χρησιμοποιούσουν ακριβώς το ίδιο layout με τα android τους και το καταλαβαίνεις ότι δεν είναι μονό και μονό επειδή δεν υπάρχει android market

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Θεωρω και τις 3 εταιριες σοβαρες (Microsoft-Google-Apple) απλα εχει να κανει με το ποια ταιριαζει στον καθενα μας. Εγω προσωπικα εχω ξενερωσει με το android επειδη με καθε νεα εκδοση πρεπει να αλλαξεις και τηλεφωνο αν κυνηγας τη τελευταια παντα εκδοση.

 

Πηγα σε Windows Mobile 7.5 και βρηκα την υγεια μου. Μαλιστα χρησιμοποιω περισσοτερο το τηλεφωνο απο τις εφαρμογες αν με καταλαβαινετε.

 

[ΤROLL MODE]

 

Λογικο αφου για να χρησιμοποιησεις εφαρμογες πρεπει να εχει εφαρμογες

 

[/TROLL MODE]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...