Προς το περιεχόμενο

Η αναβάθμιση σε ICS καθυστερεί ακόμη μια φορά στα Sony και Samsung smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ελληνικό samsung sii ξεκλειδωτο όχι απο κάποιο πάροχο η τελευταία επίσημη έκδοση είναι η 2.3.4 . Ένας περιορισμός που υπάρχει στη 2.3.4 είναι ότι δεν μπορείς να έχεις ξεχωριστές ρυθμίσεις για ξεχωριστές συνδέσεις wifi πχ πας στο φίλο σου όπου έχει στατική διεύθυνση ip και μετα πας σε ένα άλλο δίκτυο wifi με άλλες ρυθμίσεις, είναι πρόβλημα πρέπει να αλλάζεις τις ρυθμίσεις κάθε φορά.

 

κάτι σοβαρότερο από αυτό σαν μειονέκτημα υπάρχει; γιατί το συγκεκριμένο δε πρόκειται να το αντιληφθώ ποτέ.

 

Γιατί τόσο αγωνία για την ανβάθμιση σε ics?

 

αυτό αναρωτιέμαι και περιμένω απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

οσοι "έξυπνοι" δεν νοιάζονται για την αναβάθμιση, κακώς το πήραν... με την λογική τους θα έπρεπε να ειμασταν στην εποχη του ΝΟΚΙΑ 1011...

είναι δυνατόν να μην μπορούν να ετοιμάσουν μια αναβάθμιση και να παιδεύουν τον κόσμο τόσους μήνες?

 

ευτυχώς που υπάρχουν και οι XDA... αλλιώς αν περιμέναμε από τις κ@λ@εταιρειες που το μονο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα μας πουλήσουν για 500-600 ευρώ μια συσκευή και μετά να μας ξεχάσουν ... άστα να πάνε τότε.

 

Υ.Γ. όσοι "δικαιολογούν" τις εταιρείες ... ας σκεφτούν οτι μέσα στο ποσό αγοράς είναι και η ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό μου φαίνεται να καθυστερήσει αν φανταστεί κανείς ότι στα Nexus η αναβάθμιση στην 4.0.4 γίνεται τώρα.

Το θέμα είναι να μην πάρει και άλλες μέρες παράταση για τις Sony και Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι "έξυπνοι" δεν νοιάζονται για την αναβάθμιση, κακώς το πήραν... με την λογική τους θα έπρεπε να ειμασταν στην εποχη του ΝΟΚΙΑ 1011...

είναι δυνατόν να μην μπορούν να ετοιμάσουν μια αναβάθμιση και να παιδεύουν τον κόσμο τόσους μήνες?

 

ευτυχώς που υπάρχουν και οι XDA... αλλιώς αν περιμέναμε από τις κ@λ@εταιρειες που το μονο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα μας πουλήσουν για 500-600 ευρώ μια συσκευή και μετά να μας ξεχάσουν ... άστα να πάνε τότε.

 

Υ.Γ. όσοι "δικαιολογούν" τις εταιρείες ... ας σκεφτούν οτι μέσα στο ποσό αγοράς είναι και η ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ...

 

Εγω ρωτάω τι παραπάνω προσφέρει το ics...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δε μου κεγεται καρφι αν θα γινει η οχι εχω το Note και ο αδερφος μου το S2 πανε αψογα, σκαλωματα δεν εχουν οποτε στα παπ.....μου Α ναι και στο κακοπροερετο πιο πανω που ειπε για μετριο hardware, που το δες ρε κακομοιρη μετριο...? το S2 και το Note γαμ...οτιδηποτε υπαρχει αυτη τη στιγμη σε κιν στο πλανητη δηλαδη τη παραπανω ειχε η σαβουρα το 3g που ειχες πριν η το 4 η το 4s ολα για το καιαδα ειναι μπροστα στα 2 Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Samsung Nexus S ακόμα τίποτα για ICS έτσι; Ή μήπως έχει κανείς κανένα νέο;

Έχει αρχίσει η αναβάθμιση :-D σε λίγες μέρες πιστεύω να μας έρθει ειδοποίηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hardware acceleration

&

multicore support

 

 

(χαζά γκρικλις)

 

επιτέλους συνεννοηθήκαμε, γιατί μερικοί νομίζουν ότι είμαι υποχρεωμένος να τα γνωρίζω όλα,είμαι μεν ευχαριστημένος με το sgsii όπως είναι τώρα αλλά καλοδεχούμενο το ics όταν έρθει,δε θα χαλαστώ όμως αν καθυστερήσει γιατί τη θέλω και την εγγύηση και δε θα το σκαλίσω με cfm.

 

νά'σαι καλα μερακλής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

επιτέλους συνεννοηθήκαμε, γιατί μερικοί νομίζουν ότι είμαι υποχρεωμένος να τα γνωρίζω όλα

 

όχι βέβαια, αλλά υπάρχει μια ελπίδα ότι θα ψαχνόμαστε πρώτα μόνοι μας και αφού δεν βρούμε κάτι ρωτάμε :P

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_Cream_Sandwich_(operating_system)#v4.x_Ice_Cream_Sandwich

 

όλες οι versions και features που προσθέτουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...