Προς το περιεχόμενο

Η αναβάθμιση σε ICS καθυστερεί ακόμη μια φορά στα Sony και Samsung smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορούμε να απαντήσουμε στην απλή ερώτηση : Γιατί σε άλλες χώρες γίνεται ήδη το upgrade σε ICS (ακόμα και στην Κύπρο σύμφωνα με αναφορές σε άλλα forums) και εδώ περιμένουμε; Ποιος ο λόγος να περιμένουμε;

 

Αναφέρομαι στο Samsung Galaxy S2.

 

Απο οτι διαβαζα στην κυπριακη δεν εχει ελληνικα ομως... Ισως να μην ισχυει αλλα τετοιες αναφορες διαβασα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4047352#post4047352

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι διαβαζα στην κυπριακη δεν εχει ελληνικα ομως... Ισως να μην ισχυει αλλα τετοιες αναφορες διαβασα...

 

Δεν ισχύει... Μια χαρά ελληνικά έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση που είδα πιο πάνω και ήθελα να την κάνω και εγώ....όλοι εσείς που φωναζετε, αγοράζετε κινητό για μελλοντική αναβάθμιση ? Τώρα για να καθυστερεί η αναβάθμιση μάλλον υπάρχει λόγος, και νομίζω μπορείτε να ζήσετε μια χαρά χωρίς αυτό. Έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προτιμω τουλαχιστον να εχω αναβαθμιση στο λειτουργικο παρα αναβαθμιση σε εφαρμογες οπως κανουν αλλοι και το λενε major update. Το να βαλεις notification bar στο λειτουργικο δεν ειναι major update. Ειναι ενα παραπανω app. To να βαζεις φωνητικες εντολες μονο στη ναυαρχιδα σου και στα πιο παλια που την σηκωνουν ανετα να μην βαζεις τιποτα δεν ειναι update. Το να μου λες οτι με το καινουριο major update μπορω να φτιαχνω φακελους, δεν ειναι update. Aπο την αλλη το να μου λες οτι πλεον εχει πολυπυρηνη υποστηριξη, hardware accelaration και ολικη αλλαγη του γραφικου περιβαλλοντος, τοτε ΝΑΙ ειναι update. Και οταν ενα λειτουργικο αλλαζει τοσο πολυ θελει και παραπανω δουλεια για να μπει σε συσκευες με αλλο HW και με αλλες δυνατοτητες. Οποιος εχει προβλημα με τις μικροκαθυστερισεις, μπορει να παει σε γειτονικη νοοτροπια και να χαιρεται που στο επομενο update θα παρει αναφορα μηνυματων και εφε κατα την ληψη φωτογραφιων, απο την αλλη ισως θα πρεπει να αγορασει καινουρια συσκευη 700 ευρω για να εχει τα εφε στην καμερα γιατι οπως και με την φωνητικη εντολη τα παλιοτερα μοντελα δεν το σηκωνουν. Οπως φυσικα δεν το σηκωνει το wildfire ας πουμε. Οh wait ξεχασα, το wildfire το εχει απο το 2010 :S οπως και το HTC hero απο το 2009.

 

Τωρα γτ δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να πεις? τι δουλειά έχει το μήλο σε αυτα που γράφω?

μηπως να ξαναγράψω αυτα που έγραψα σε απλα Ελληνικά μήπως και κάποιοι καταλάβουν?

 

 

Μ'αρεσει που οτι κανει το wildfire το παρουσιαζεις σαν πρωτια του android η τουλαχιστον ετσι το καταλαβα εγω.Παντως αυτα που λες με την καμερα τα ειχα απο το k800 μου.Τελος παντων το παλικαρι ρε συ δεν μιλησε για αλλα τηλεφωνα που εσυ ξεκινησες αμεσως επιθεση στο iphone απλα ειπε το αυτονοητο οτι αν μια εταιρια θελει να ειναι σοβαρη τι αν ειναι major τι αν ειναι minor το update πρεπει να τηριε τις ημερομινιες που λεει η ιδια γιατι τοτε φαινεται ασυνεπης.Επισης συμφωνα με οσα λες τα android περνουν παντα την υποστηριξη που "αντεχουν" ε?Τοτε γιατι το galaxy s του αδερφου μου δεν θα παρει update ενω αλλα κινητα με το ιδιο hardware θα παρουν?Η να σου θυμησω την περιπτωση του motorola milestone που διαφιμηζοταν οτι θα χει flash player αλλα το update για flash player το πηρε ενα χρονο μετα?Οσο για την επιθεση που βλεπω οτι κανεις συνεχεια στο iphone δεν την καταλαβαινω.Οκ μας το χεις κανει ξεκαθαρο ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ το android οκ αλλος γουσταρει το ios κι αλλος γουσταρει τα windows phone.Εδω ξερω ατομα που ναι ακομη fan του symbian οποτε δεν καταλαβαινω γιατι να μην παιρνει ο καθενας αυτο που γουσταρει και του αρεσει και τον κανει ευτυχισμενο και πρεπει να τσακωνεται για το ποιος το χει .......... "καλυτερο" για να τονωσει τον εγωισμο του....

φιλε μου μην παιδεύεσαι, δεν θα καταλάβει ότι και να του πεις...

 

Όταν αγοράζετε κινητό δηλαδή έχετε σαν κριτήριο την μελλοντική αναβάθμιση που θα έχει στο λειτουργικό?

 

μα αν δεν βλεπεις (και) αυτο τοτε γτ να δώσεις τα 600+ σε μια συσκευή... παίρνεις μια που είναι στο τέλος κύκλου με έκπτωση και τελειώνεις...

 

αλλά και πάλι θα τονίσω...

ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΝΟΥΝ ΩΣ ΧΑΡΗ, ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ, αυτό λοιπόν που ζητάω είναι να μου δώσουν "on time" αυτό που εχω χρεωθεί και ΟΧΙ όποτε τους "καπνίσει"...

 

Υ.Γ. για όσους δεν καταλαβαίνουν ... πρόσωπα και ονόματα που έχουν σχέση με μήλο είναι τελείως τυχαία και αναφέρονται μόνο σαν φρούτα και ... επιδόρπια, εδώ μιλάμε μόνο για ανδροειδη (οχι ρομπότ αλλά κινητά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, εχω το galaxy s2 και εχω περασει την official XXLPQ και εχει κανονικα τα ελληνικα και ειναι σφαιρα..με την 2.3.4 ειχα κατι ψιλο κολληματα και κατι επανεκκινησεις, τωρα εδω και 3 μερες με την ICS ειναι ολα τελεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους, εχω το galaxy s2 και εχω περασει την official XXLPQ και εχει κανονικα τα ελληνικα και ειναι σφαιρα..με την 2.3.4 ειχα κατι ψιλο κολληματα και κατι επανεκκινησεις, τωρα εδω και 3 μερες με την ICS ειναι ολα τελεια..

Αυτό λέω κι εγώ. Τα ελληνικά δουλεύουν μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέω κι εγώ. Τα ελληνικά δουλεύουν μια χαρά...

 

Τοτε γιατι περιμενουν ολοι την samsunghellas; πριν λιγο διαβασα οτι μεχρι το καλοκαιρι θα κυκλοφορησει android 5.0 jelly bean..

 

Περαστε μονοι σας την official της Πολωνιας και ολα τελεια.. 5 click στο pc θελει και 10 λεπτα υπομονη και ειστε ετοιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ... Η αναβάθμιση καθυστερεί "γιατί έχει πολλές αλλαγές το ICS", "γιατί είναι πολλές οι συσκευές που πρέπει να αναβαθμιστούν" μπλα, μπλα μπλα...

 

Τα Apple fanboys λένε μερικοί και σε ένα θέμα που δεν συμμετέχει κανένα Apple fanboy πετάγεται κάποιος και κράζει την Apple... Φταίει το κακό insomnia.gr που παίρνει λεφτά από την Apple και την MS για να ρίχνει λάσπη στο Android.

 

Λοιπόν, τα πράγματα έχουν ως εξής: Η αναβάθμιση ΔΕΝ αργεί επειδή έχει πολλές αλλαγές το ICS. Το λειτουργικό το δίνει ΕΤΟΙΜΟ η Google και το μόνο που πρέπει να κάνουν οι εταιρείες είναι να προσαρμόσουν τον launcher και να αναβαθμίσουν τους driver. Αν μερικοί δεν μπορείτε ή ηθελημένα κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε, δεν σημαίνει ότι δεν ισχύει. Και όχι, δεν είναι πολλές οι συσκευές που πρέπει να υποστηριχθούν. Είναι 4-5, άντε 6 σε κάθε εταιρεία με τις διαφορές σε driver μεταξύ τους να είναι απειροελάχιστες.

 

Έχουν καταντήσει να βγάζουν πιο γρήγορα ROM οι XDA που δεν βγάζουν λεφτά από αυτό παρά οι ίδιες οι εταιρείες... Ναι, είναι πολλοί οι XDA, αλλά και για πολλές συσκευές.

 

Σταματήστε να ασχολείστε (ξέρετε εσείς ποιοί είστε) με τον ανταγωνισμό σε θέματα που έχουν να κάνουν με ΕΝΑ προϊόν και κάντε μια εποικοδομητική συζήτηση αντί να κάνετε flame. Σε λίγο θα αναγκαστεί ο admin να αλλάξει το logo και να βάλει το cartoon να καίγεται από το πολύ (f)lame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε γιατι περιμενουν ολοι την samsunghellas; πριν λιγο διαβασα οτι μεχρι το καλοκαιρι θα κυκλοφορησει android 5.0 jelly bean..

 

Περαστε μονοι σας την official της Πολωνιας και ολα τελεια.. 5 click στο pc θελει και 10 λεπτα υπομονη και ειστε ετοιμη..

 

Σωστά.Απλά κάποιοι δε θέλουν, ίσως λόγω εγγύησης, ίσως λόγω έλλειψης χρόνου, να ασχοληθούν με xda. To KIES είναι σαφώς πιο άνετο για τους μη σχετικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σωστά.Απλά κάποιοι δε θέλουν' date=' ίσως λόγω εγγύησης, ίσως λόγω έλλειψης χρόνου, να ασχοληθούν με xda. To KIES είναι σαφώς πιο άνετο για τους μη σχετικούς...[/quote']

 

Δεν πρεπει για μενα να εισαι εντελως σχετικος για να το κανεις.. Αλλα για εγγυηση η ελλειψη χρονου συμφωνω κι εγω..ο καθένας κανονιζει για τη συσκευη του, εγω απλα τη γνωμη μου ειπα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξέρω αν θα πρέπει να περάσω βολτιτσα απο xda: ειμαι root στο sgs2.

Μπορώ να βάλω official ics οταν βγεί χωρίς να χάσω το root?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Το root απ'οτι ξερω θα το χασεις.. Αλλα για να το ξανα κανεις root ειναι πολυ πιο ευκολο σε ICS απ'οτι πριν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...