Προς το περιεχόμενο

Η αναβάθμιση σε ICS καθυστερεί ακόμη μια φορά στα Sony και Samsung smartphones


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αυτες οι ανανεωσεις μας εχουν δημιουργησει μια μεγαλη μανια, και το καταλαβα πολυ προσφατα... Ειναι σα να προσπαθουμε να βγαλουμε απο τη μυγα ξιγκι. Κατα καποιο τροπο ειναι σαν οταν αγοραζουμε μια συσκευη να μην αποτελει αυτη το τελικο προιον. Δυστυχως ετσι το βλεπουν και οι κατασκευαστες και δεν παραγουν ενα τελειο προιον αλλα ενα ημιτελες που στο μελλον θα το διορθωσουν...

 

Εχω βαλει στο s2 πολλες rom, kernels mods κτλ, και παντα κατι θα διορθωνεται και κατι αλλο θα χαλαει. Πχ εκανα αναβαθμιση σε ICS (με custom rom) και επρεπε να περιμενω 4 με 5 αναβαθμισεις της συγκεκριμενης rom μεχρι να γινει λειτουργικη. Δηλ. οταν χρειαζομουν το τηλεφωνο πραγματικα τοτε θα μου τυχαινε καποιο sleep of death, force close κτλ...

 

Το ιδιο ισχυει και για τις official. Αρχισε με τη Νοκια και αποθεωθηκε απο την apple η δυνατοτητα αναβαθμισης της συσκευης μας. Πχ ποσοι απο εμας οταν ακουμε καινουρια εκδοση δε "χαιρομαστε"?

 

Πλεον εχω καταληξει σε μια custom η οποια ειναι πολυ καλη και σταθερη και εχω αποφασισει οτι με αυτη θα "ψοφησει" το τηλεφωνο εκτος και αν προκυψει κατι το τελειως καλυτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να ξέρω αν θα πρέπει να περάσω βολτιτσα απο xda: ειμαι root στο sgs2.

Μπορώ να βάλω official ics οταν βγεί χωρίς να χάσω το root?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Kατεβαζεις την Πολωνικη ρομ. Κατεβαζεις το ODIN και το CF root για την πολωνικη. Αυτο αν θες στο στελνω εγω. Κλεινεις το κινητο. οταν ειναι κλειστο πατας και τα κρατας πατημενα power button+volume down+ home button και τα κρατας πατημενα ολα μαζι μεχρι να bootαρει σε download mode. Κανεις extract την ρομ στο pc και ανοιγεις το ODIN. Συνδεεις το κινητο στο pc οσο ειναι σε download mode. κατω δεξια εχει ενα σημειο που λεει pda. Πατας εκει και διαλεγεις την rom απο εκει που την εκανες extract. μολις το επιλεξεις πατας να την flasharei. Αυτο ηταν η ρομ περαστικε. Αν θες root ειναι 2 μικρα βηματακια. οδηγιες θα βρεις εδω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

 

Αν θες το cf-root για την πολωνικη εκδοση στειλε μου pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερει κανεις πως βγαζω το κιτρινο θαυμαστικο μετα το root; για ICS μιλαμε παντα ετσι;

 

Μολις κανεις το root με τον CF-root kernel περνας παλι τον κανονικο. Το root παραμενει αλλα ο πυρηνας γυρναει στον στοκ. και ετσι φευγει το τριγωνακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μολις κανεις το root με τον CF-root kernel περνας παλι τον κανονικο. Το root παραμενει αλλα ο πυρηνας γυρναει στον στοκ. και ετσι φευγει το τριγωνακι.

 

Κανονικο τι εννοεις;sorry αλλα δε καταλαβα..τωρα δηλαδη που ειμαι root τι πρεπει να περασω;

 

Μπορει να μου εξηγησει καποιος με το θαυμαστικο τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μόλις μου ήρθε ειδοποίηση και έβαλα παγωτό στη συσκευή μου! xperia neo v! το user interface είναι περίπου ίδιο οπότε μην τρελαίνεστε!

αντε!!!!!καλορίζικο!!!! θα περιμένω κ εγω λιγάκι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μόλις μου ήρθε ειδοποίηση και έβαλα παγωτό στη συσκευή μου! xperia neo v! το user interface είναι περίπου ίδιο οπότε μην τρελαίνεστε!

Τελικά είμαι και εγώ απο τους τυχερούς γιατί κατάφερα να βάλω 4.0.4 στο nexus s!!!! :-D

MANUALLY!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε επιτέλους.. πόσα άτομα θα το δουν και θα χαρούν οταν με το καλό φτάσει στα κινητά τους.

Εγω το έβαλα και ηρέμησα. με την 4-0-3 ήταν τραγική κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...