Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα HP PHOTOSMART C8180 149€ (Crazy Sundays)


noths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό πολυμηχάνημα, το έχω πάνω από 1 χρόνο και δεν το μετανιώνω:

HP PHOTOSMART C8180 L2526B

149€ από 328€ στον τσιγκούνη.

 

Παίρνετε κι ένα HP 363 6COL REFILLABLE SET μελάνια και autoreset μελανοδοχεία με €52.63 και τυπώνετε κατά ριπάς χωρίς να ξαναχρειαστείτε μελάνια ποτέ.

 

Έχω τυπώσει πάνω από 500 φωτογραφίες 10*15 και το κίτρινο μπουκάλι δεν έχει αδειάσει ούτε κατά το 1/3.

 

 

Παλιά αλλά καλή έρευνα για το κόστος των γνήσιων μελανιών:

HP-Ink-Costs-More-Than-Human-Blood.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα σχολιασω για αυτο τον HP αλλα τα ιδια σχεδον πραγματα κανει και ο SX535WD της Epson που ηταν σε προσφορα 77ε απο το Electroworld (κατοπιν επιστροφης χρηματων απο την EPSON) μεχρι χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια επειδη μου χαλασε σημερα ο Canon MP780 και θελω κατι αναλογο (να τυπωνει cd και να εχει αυτοματη εκτυπωση διπλης οψης) εκτος απο αυτον εδω που λεει για lightscribe cd υπαρχει κατι αλλο;

Αλλα να το παω και παραπερα, αυτος εδω ειναι καλος για λεφτα του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

... από 328€ στον τσιγκούνη.

 

Ποιον τσιγκουνη; Ποια 328; Με 1 μαγαζι του eshop (plus4u) και ενα fortoste;

 

 

Το μηχανημα ειναι τοσο παλιο που δεν υπαρχει πουθενα (παγκοσμια)! Η τιμη του μετα απο τοσα χρονια λογικο να εχει πεσει απο την ΤΟΤΕ λιανικη.

 

Δεν ξερω τι παραπανω ( :P) μπορει να εχει απο αυτο πχ που εχει δωθει sto amazon και 59 ευρω και αργοτερα καπου στα 70-80 και εχει και fax και ADF και εκτυπωση/αντιγραφα διπλης οψης.

 

Πολυ ακριβο μου φαινεται προσωπικα. Για τις αντιπροσφορες καλο ειναι το θεμα...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανημα ειναι τοσο παλιο που δεν υπαρχει πουθενα (παγκοσμια)! Η τιμη του μετα απο τοσα χρονια λογικο να εχει πεσει απο την ΤΟΤΕ λιανικη.

 

Δεν υπάρχει πουθενά γιατί η HP σταμάτησε να παράγει εκτυπωτές που χρησιμοποιούν μελάνια 363,όπως αυτός, μετά την επιτυχημένη κλωνοποίησή τους (βλ. αρχικό post) που κάνει το refill πανεύκολο και γρήγορο.

 

Δεν ξερω τι παραπανω ( :P) μπορει να εχει απο αυτο πχ που εχει δωθει sto amazon και 59 ευρω και αργοτερα καπου στα 70-80 και εχει και fax και ADF και εκτυπωση/αντιγραφα διπλης οψης.

 

Μια χαρά είναι κι αυτό και τα 364 που χρησιμοποιεί είναι η δεύτερη καλύτερη κλωνοποίηση σε HP, καθώς πρέπει να ξεκολλήσεις τα τσιπάκια από τα original μελάνια και να τα κολλήσεις στους κλώνους την πρώτη φορά που τους χρησιμοποιείς, επίσης οι κλώνοι δε σου δείχνουν στάθμη μελανιού στο software, οπότε πρέπει να έχεις το νου σου να τους γεμίζεις πριν αδειάσουν, κατά τα άλλα έναν εκτυπωτή με 364 επέλεξα για δώρο στον πατέρα μου και τυπώνει μια χαρά με τους περιορισμούς που ανέφερα.

 

Όπως καταλαβαίνετε θεωρώ πρωταρχικό κριτήριο για την αγορά εκτυπωτή τη δυνατότητα εύκολου και ποιοτικού (πιστά χρώματα στην εκτύπωση) refill, γι αυτό και πρότεινα το πακέτο αυτό που χρησιμοποιώ.

Σίγουρα υπάρχουν κι άλλες και πιθανόν καλύτερες λύσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...