Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάστασι nova!!!!


stergios1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια εχω προβλιμα με την εγκατασταση της nova τα εχω συνδεση ολα και στις μπαρες του σιματος μου dειχνει 0. εχω γυρισει παρα πολλες φορες το δισκο μπας και βρω σιμα και τιποτα μηπως εχω κανει καποιο λαθος με το καλοδιο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε..ωπα....οταν λες εχεις γυρισει το πιατο πολλες φορες; πως το γυρνας; οπως πχ την κεραια της τηλεορασης; και περιμενεις να πιασεις το δορυφορο στην τυχη; :P

αν ξερεις λιγο απο αυτα, μπορεις με βαση τριγυρω πιατα (η αλλιως πυξιδα) κι ενα satfinder να πετυχεις το σωστο δορυφορο. αλλιως θες καποιον που να ξερει να το κανει, επαγγελματια η μη. μην περιμενεις να πιασεις δορυφορο στην τυχη...γραψε τζοκερ καλυτερα, πιο πολλες οι πιθανοτητες!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σιγουρο οτι εχεις ''χτυπησει'' hotbird; γιατι μολις 2 μοιρες διπλα (ελαχιστη δηλαδη διαφορα στο πιατο οπως το κινεις), υπαρχει εξισου δυνατο σημα απο δορυφορο και μπορει να εχεις ξεγελαστει...καθολου σπανιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πώ τί πατατιά είχα κάνει εγώ, άσχετος από το άθλημα πήγα να το στήσω και στη συναρμολόγηση του πιάτου έβαλα το lnb ανάποδα :rolleyes: ευτυχώς ένας χριστιανός είχε ακριβώς δίπλα το δικό του πιάτο της nova και κατάλαβα τι δεν πήγαινε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη αλλα περιμένεις να βρεις δορυφορικό σημα με το χέρι??? 1 εκατοστο λαθος να εχεις το πιατο αυτο σημαινει καμποσα χιλιόμετρα μεχρι το δορυφορο... Αυτη η δουλειά απαιτει πεδιομετρο η εστω satfinder. Μετα μενει η απειρη κωλοφαρδία για το βρεις χωρις αυτα.

 

Πως να πετύχεις vertical - horizontal εστιαση στο πιατο σου οπως και την επιθυμητή περιστροφή του LNB?? απλα στην τυχη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ελεγξε πρωτα αν εχουν γινει σωστα οι συνδεσεις. εχεις σφιξει με κλειδι τα βυσματα τοσο στον δεκτη οσο και στο lnb? και δευτερον, επειδη την ειχα πατησει και εγω, προεξεχει καθολου ο χαλκος απο το βυσμα? πρεπει γυρω στα 0,3-04 cm. να μην ειναι δλδ στο ιδιο επιπεδο με το βυσμα. κατα τα αλλα οτι ειπαν οι προηγουμενοι. παντως επειδη ουτε εγω ειχα satfinder, θες οπωσδηποτε μια μικρη τηλεοραση διπλα σου.

 

το site που δινει ο φιλος εχει ο,τι χρειαζεσαι για να κανεις αυτο που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ελεγξε πρωτα αν εχουν γινει σωστα οι συνδεσεις. εχεις σφιξει με κλειδι τα βυσματα τοσο στον δεκτη οσο και στο lnb? και δευτερον, επειδη την ειχα πατησει και εγω, προεξεχει καθολου ο χαλκος απο το βυσμα? πρεπει γυρω στα 0,3-04 cm. να μην ειναι δλδ στο ιδιο επιπεδο με το βυσμα. κατα τα αλλα οτι ειπαν οι προηγουμενοι. παντως επειδη ουτε εγω ειχα satfinder, θες οπωσδηποτε μια μικρη τηλεοραση διπλα σου.

 

το site που δινει ο φιλος εχει ο,τι χρειαζεσαι για να κανεις αυτο που θες.

 

ναι προεξεχει υπαρχει προβλημα δηλαδη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...