Προς το περιεχόμενο

Οδήγηση χωρίς ακόμα την έκδοση του διπλώματος


SpirosLouis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

 

Τι γίνεται άμα με σταματήσουν όταν οδηγώ χωρίς το δίπλωμά μου(ενώ έχω βγάλει) αλλά δεν μου το έχουνε δώσει ακόμα;

 

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στον κολλητο μου ειχαν δωσει αλλα δεν ισχυει !ειχα ζητησει κ εγω κ μου χε πει ο δασκαλος οτι και να μου τη δωσει δεν εχει καποια πρακτικη αξια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γράφουν "δεν φέρει δίπλωμα" ...δίπλωμα έχεις πλέον απλά δεν έχει εκδοθεί...τρώς το γράψιμο επειδή δεν το έχεις μαζί σου...το ίδιο ισχύει και για αργότερα εννοείτε...αν το ξεχάσεις σπίτι σου για παράδειγμα.. ο φίλος έχει δίκαιο, και εγώ νομίζω κανένα 20ε είναι...και σε 10 μέρες το μισό αν πας...δηλαδή 10ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρόβλημα δεν είναι οτι δεν έχεις το δίπλωμα πάνω σου. Αυτο έχει ένα πρόστιμο 20 ε .. Η ασφάλεια για νέο οδηγό γίνεται μόνο με τον αριθμό διπλώματος. Ένας νέος οδηγός δεν καλύπτεται απο την ασφάλεια του αυτοκινήτου αν δεν πληρώσει 30% επιπλέον ποσό στην ασφαλιστική. Άρα αν γίνει κάποιο ατύχημα ουσιαστικά δεν σε καλύπτει κανένας και βρίσκεις τον μπελά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπα τώρα κόλλησα. Δηλαδή για να πάρω π.χ. αμάξι ενός φίλου πρέπει να πληρώνει +30% στην ασφάλεια για να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση ατυχήματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

10ευρω αν το πληρωσεις στο 20ημερο.

 

Η ασφάλεια για νέο οδηγό γίνεται μόνο με τον αριθμό διπλώματος. Ένας νέος οδηγός δεν καλύπτεται απο την ασφάλεια του αυτοκινήτου αν δεν πληρώσει 30% επιπλέον ποσό στην ασφαλιστική. Άρα αν γίνει κάποιο ατύχημα ουσιαστικά δεν σε καλύπτει κανένας και βρίσκεις τον μπελά σου

μην παραπληροφορειτε...

εννοειται καλυπτετε απλα πληρωνει οτι ΘΑ γλυτωνε αν δεν ειχε τρακαρει.-δηλ.το εξτρα ποσο της ασφαλισης.που δεν ξερω ποσο ειναι-

Αυτο μονο για αν ο νεος οδηγος τρακαρει και φταει δηλ.πληρωσει τον αλλον...Αλλιως ολα καλα.

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...