Προς το περιεχόμενο

Ασφαλεια αυτοκινητου στο ονομα αλλου


deadwar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Ο παππους μου μου εδωσε πλεον τα κλειδια του αυτοκινητου μιας και ειμαι καινουργιος οδηγος (πηρα προσφατα το διπλωμα). Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης. Θα εχω προβλημα με την ασφαλεια ή οτιδηποτε αλλο μιας και ειναι ολα στο ονομα του; Το μονο που εχω στο ονομα μου ειναι το διπλωμα. Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρωνει και το επασφαλιστρο νεου οδηγου δεν θα εχεις κανενα προβλημα.Αυτο ισχυει γαι νεο οδηγο ασχετα το ονομα που ειναι η ασφαλεια.Ειναι καπου στο 30% επι της βασικης ασφαλειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συμβολαιο της ασφαλειας πρεπει να λεει απ οσο ξερω: ιδιοκτητης : Παππους Σου και πιο κατω οδηγος: Εσυ ,τουλαχιστον στα περισσοτερα που εχω δει ετσι ειναι , στου ιδιοκτητη λεει τον πατερα μου και στον οδηγο εχει το δικο μου ονομα!

Επ ευκαιριας να ρωτησω, ποτε φευγει το επασφαλιστρο; τη χρονια που κλεινεις τα 23 ή μολις τα κλεισεις; Εχω ακουσει διαφορα , οτι το επασφαλιστρο φευγει τη χρονια που κλεινεις τα 23, την 1/1 του ετους, δλδ σε θεωρουνε 23 χρονων απο πρωτοχρονια κ ας εχεις γενεθλια τον Αυγουστο οπως εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασφαλεια γραφει το ονομα μονο του ιδιοκτητη του αυτοκινητου και εχει δικιαωμα να το οδηγει οποιοσδηποτε ειναι πανω απο 23 και για τους πιο μικρους το επασφαλιστρο δεν αναγραφεται στην ασφαλεια.Αν δεν το πληρωνει ο ιδιοκτητης και συμβει κατι παλι η ασφαλεια θα τον καλυψει αλλα θα του βαλει προστιμο 60% στο επασφαλιστρο που επρεπε να πληρωνει.

Σταματαει μολις κλεισει τα 23 ο ...μικρος ημερολογιακα και οχι χρονικα.Το πληρωνα για την κορη μου μεχρι τον Γεναρη περυσι και το πληρωνω τωρα για τον γιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οποτε που ειμαι 24 δεν χρειαζεται να κανουμε κατι. Σωστα; Γιατι αυριο παιρνει παλι την καινουργια 6μηνη ασφαλεια ο παππους μου

 

Να εχω επιφυλλαξη και καλο ειναι να ρωτησεις επειδη εισαι νεος οδηγος...Αν και δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

 

http://www.argyrakis.com.gr/index-4.php?faq_id=18&category_id=7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οποτε που ειμαι 24 δεν χρειαζεται να κανουμε κατι. Σωστα; Γιατι αυριο παιρνει παλι την καινουργια 6μηνη ασφαλεια ο παππους μου

 

οπα, εσυ εχεις επασφάλιστρο νέου οδηγού (λιγότερο απο έτος)!

 

καλυτερα ας το βάλετε γιατι αλλιώς δεν σε καλύπτει η ασφαλεια ακομα και να σε τρακάρουν και να μη φταίς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπα, εσυ εχεις επασφάλιστρο νέου οδηγού (λιγότερο απο έτος)!

 

καλυτερα ας το βάλετε γιατι αλλιώς δεν σε καλύπτει η ασφαλεια ακομα και να σε τρακάρουν και να μη φταίς...

 

Σε καλυπτει αλλα πληρωνεις προστμο το 60% του επασφαλιστρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καλυπτει αλλα πληρωνεις προστμο το 60% του επασφαλιστρου

 

 

Αυτό μηπως ειναι πρόσφατο; Γιατι όταν είχα εγω πριν χρόνια αυτό το θέμα του να ασφαλίσω ή οχι εξτρα το αυτοκίνητο για εμενα μας ειχαν πει οτι δεν καλυπτεσαι αν δεν το ασφαλίσεισ κ προκληθεί ατύχημα ακομα και να μην φταίς...

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως θεωρω οτι καλό ειναι να εχεις το κεφάλι σου ησυχο και να βάλεις επασφάλιστρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μηπως ειναι πρόσφατο; Γιατι όταν είχα εγω πριν χρόνια αυτό το θέμα του να ασφαλίσω ή οχι εξτρα το αυτοκίνητο για εμενα μας ειχαν πει οτι δεν καλυπτεσαι αν δεν το ασφαλίσεισ κ προκληθεί ατύχημα ακομα και να μην φταίς...

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως θεωρω οτι καλό ειναι να εχεις το κεφάλι σου ησυχο και να βάλεις επασφάλιστρα...

 

Δεν ξερω αν ειναι προσφατο αλλα μου το ειπε ο ασφαλιστης μου.Κι εγω το πληρωνω για τον γιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...