Προς το περιεχόμενο

Πινακιδες αυτοκινητων


quest123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μια ερωτηση οποιος γνωριζει...αν καποιος εχει να πρηρωσει πινακιδες 2-3 χρονια για να τις παρει πισω πρεπει να πληρωσει και τις προηγουμενες χρονιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ όσο ξέρω, οι πινακίδες διατηρούνται κάπου ένα χρόνο ίσως λίγο παραπάνω. Μετά νομίζω πως πρέπει να βγάλεις νέες, οπότε δεν έχει νόημα να πληρώσεις τα παλιά τέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, στην περίπτωση που κάποιος επιθυμήσει να πάρει πίσω τις πινακίδες, καλείται να πληρώσει όλο το ποσό των τελών κυκλοφορίας, ενώ για όσους έχουν ακινητοποιημένα τα αυτοκίνητά τους αρκετά χρόνια δεν είναι υποχρεωμένοι να πληρώσουν αναδρομικά τα τέλη κυκλοφορίας παρά μόνο για την τρέχουσα χρονιά

 

monopoli.gr

 

Κακώς κατά τη γνώμη μου, ισχύει αυτό, γιατί ο νεοέλληνας αντέχει και άλλο γαμήσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ’ ότι γνωρίζω, διατηρούνται για 2 χρόνια, έπειτα διαγράφονται για να ξαναδοθούν για χρήση σε κάποιο άλλο όχημα.

Για να τις επανακτήσεις πληρώνεις ένα ποσό. Είναι για την φύλαξη των μοναδικών πινακίδων σου από τους 2 ειδικά εκπαιδευμένους δασοκομάντο - δημοτικούς αστυνομικούς, στις υπερσύχρονες σκοροφαγωμένες αποθήκες του κράτους:P.

Ελπίζω να μην είμαι φορέας παραπληροφόρησης.

 

Πλέον δεν αξίζει να έχεις αμάξι, είναι εξωφρενικό το κόστος χρήσης του.

Κοίτα για κανα νοικιάρικο, ίσος να είναι πιο οικονομικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...