Προς το περιεχόμενο

Sony PS Vita 199€ στο Πλαίσιο


fou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω δυστυχως πολυ συντομα διαπιστωνω οτι ουτε η 16αρα ειναι αρκετη. Πιστευω οτι για αυτο το λογο σιγα-σιγα η Sony θα αναγκαστει να ριξει τις τιμες στις καρτες της παντως...

Το uncharted σου εχει "φαει" ολη την 4αρα (ή σχεδον ολη?).

Εγω στη θεση σου ισως την κρατουσα με το uncharted μεσα για οποτε ηθελα να το παιξω και εβαζα για μονιμη χρηση την 16αρα μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδιά τις παραπανίσιες κάρτες 4GB για όσους πήραμε 16άρα, επειδή λέγαν όλοι ότι δεν θα σου χωρέσουν τα πράγματα (demos, games κλπ) τι θα την κάνουμε;;

Μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε για αποθήκευση movies κλπ;; ή θα χαζέψει το ps'β ;;

 

 

 

 

 

Ποιο chapter 4, το τερμάτισα και ψάχνομαι για τα Trophies!!!

 

Την κρατάς να βάλεις τίποτα μέσα που να μην το χρειάζεσαι τόσο πολύ για να είναι στην βασική 16άρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κρατάς να βάλεις τίποτα μέσα που να μην το χρειάζεσαι τόσο πολύ για να είναι στην βασική 16άρα :)

και εγω αρχικα σκεφτομουν να την δωσω την 4αρα σφραγισμενη ενα δεκαρικο, αλλα τελικα την κρατησα για οταν σπασει αργοτερα να εχω μεσα τα psp games. παντως εγω δεν εχω καταλαβει να γεμιζει. και εχω κατεβασει και αλλα 3 παιχνιδια εκτος του uncharted. (motorstorm rc, uncharted και cliff hangers)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω δεν εχω καταλαβει να γεμιζει. και εχω κατεβασει και αλλα 3 παιχνιδια εκτος του uncharted. (motorstorm rc, uncharted και cliff hangers)

Για βαλε και κανα-δυο ταινιες μεσα... Νταξει δε μου γεμισε κιολας αλλα το βλεπω πώς παει (ηδη στο ~45% με μερικα ντεμο και μια ταινια)!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βαλε και κανα-δυο ταινιες μεσα... Νταξει δε μου γεμισε κιολας αλλα το βλεπω πώς παει (ηδη στο ~45% με μερικα ντεμο και μια ταινια)!

whistling.png....με μερικα demo και μια ταινια λογικο ειναι ειναι να εχεις φτασει στο 45% ενω ηδη εχεις το uncharted μεσα.. ειδικα αν η ταινια ειναι καλης ποιοτητας δηλαδη περισσοτερο απο 700ΜΒ

 

edit: τσεκαρα μολις. εχω το UGA, το Motorstorm RC, το Cliff Hangers, και εχω κατεβασει Facebook και μερικα add-ons και εχω βγαλει και καμποσες φωτογραφιες.

post-218943-0-07256400-1335365500_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 16ara ειναι Ποοοοολυ λιγη παντως, αναμενω την 32αρα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ....εγω με:

 

cliff diving,

table football,

fireworks,

paint park,

hustle kings,

super stardust,

tom blitz,

top darts,

pure chess

sega rally

gran turismo

little big planet,

field runners

5in1 arcade

και UGA, UMVC3, Rayman kai Blazblue (αγορασμενα στο κουτακι τους)

 

ελευθερα εχω 5883ΜΒ και ακομα δεν του εχω περασει φωτο και ταινειες!!!!!!!

 

Ειλκρινα απορω πως εχεις 13ΜΒ ελευθερα Οταν, μονο το Cliff diving ειναι 476ΜΒ και το Motorstrom αλλα περιπου 750......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω εγκαταστήσει τα εξής:

 

Όλες τις social εφαρμογές Flickr, foursquare, livetweet, facebook, skype

10 demos Wipeout, rayman, super stardust, unit 13, stardrone, modnation, reality fighters, A-men, Lumines, Ridge Racer

3 minis: Ape quest floating cloud god saves the.... gold mania

Τα Augmented reality games: Tom blitz, fireworks, Cliff diving, table football

2 psp games: god of war ghost of sparta + chains of...

2 pspvita games: uncharted, motorstormRC

+μερικά videos low quality για οθόνη blackberry

 

 

και στην φωτογραφία το αποτέλεσμα

post-90460-0-77463600-1335368824_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλκρινα απορω πως εχεις 13ΜΒ ελευθερα Οταν, μονο το Cliff diving ειναι 476ΜΒ και το Motorstrom αλλα περιπου 750......

 

LOL ... 13GIGAbyte εχω οχι 13ΜΒ! mrgreen.pngmrgreen.pngmrgreen.pngmrgreen.pngmrgreen.pngmrgreen.pngmrgreen.png

αλλα και παλι οντως τα μαθηματικα δεν ειναι σωστα..! εχω την μαγικη 16αρα καρτουλα χαχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα δεν χρειαζεται να τις "μετραμε" και με τοση ακριβεια, πιστευω αυτο που ανεφερα ισχυει, δηλαδη δεν εχουμε τις κονσολες καλα-καλα μια βδομαδα και ηδη η "μεγαλη" μνημη εχει τιγκαρει (ή δειχνει οτι θα τιγκαρει πολυ ευκολα)!

Με βλεπω για 2η 16αρα οταν πεσει στο 20αρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 16ara ειναι Ποοοοολυ λιγη παντως, αναμενω την 32αρα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ....εγω με:

 

cliff diving,

table football,

fireworks,

paint park,

hustle kings,

super stardust,

tom blitz,

top darts,

pure chess

sega rally

gran turismo

little big planet,

field runners

5in1 arcade

και UGA, UMVC3, Rayman kai Blazblue (αγορασμενα στο κουτακι τους)

 

ελευθερα εχω 5883ΜΒ και ακομα δεν του εχω περασει φωτο και ταινειες!!!!!!!

 

Ειλκρινα απορω πως εχεις 13ΜΒ ελευθερα Οταν, μονο το Cliff diving ειναι 476ΜΒ και το Motorstrom αλλα περιπου 750......

 

Όλα αυτά είναι αγορασμένα από retailer ή από το store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά είναι αγορασμένα από retailer ή από το store?

 

Αυτα ειναι αγορασμενα απο το store:

hustle kings,

super stardust,

top darts,

pure chess

sega rally

gran turismo

little big planet,

field runners

5in1 arcade

 

Aυτα ειναι δωρεαν για ολους:

tom blitz,

cliff diving,

table football,

fireworks,

paint park,

 

 

Kαι αυτα ειναι αγορασμενα απο ελληνικα μαγαζια:

UGA (Μαζι με την κονσολα),

UMVC3,

Rayman

Blazblue

 

κανα καλό δωρεάν video converter?

 

είδα ότι έχει το motorstorm rc με 5.99ε στο psstore. έπαιξα το demo και μ'άρεσε πολύ!

 

O ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ converter που μαλιστα εχει και επιλογη για μετατροπη βιντεο για το VITA ειναι αυτος Xilisoft Video Converter Ultimate.

Εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα απο free δεν κανουν καθολου καλα αυτο που υποτιθεται οτι μπορουν να κανουν, τον Xilisoft Video Converter Ultimate πιστευω οτι με λιγο ψαξιμο μπορεις να τον βρεις "δωρεαν". (προσωπικα τον αγορασα, αν θυμαμαι καλα, γυρω στα 60 δολλαρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thank you για τις πληροφοριες για το video convertion

κατι αλλο που βρηλα ενδιαφερον στο techblog:

Η σημαντικότερη προσθήκη στο PlayStation Vita από τότε που κυκλοφόρησε το φορητό δεν είναι άλλη από το Skype. Το Skype app του PS Vita επιτρέπει δωρεάν Skype-to-Skype φωνητικές κλήσεις, καθώς και βίντεο κλήσεις με χρήση των καμερών της συσκευής, ενώ τρέχει στο background παράλληλα με κάποιο παιχνίδι ή άλλο app.

 

Το Skype app είναι διαθέσιμο στο PS Store, δωρεάν. Δείτε πώς δουλεύει παρακάτω και πείτε μας γνώμη!

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eNgpSaNuWwQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε βγηκε αυτο?

Απο την μερα που μου ηρθε το vita μπαινω στo store και δεν υπαρχει ενω ηδη απο πριν υπηρχε ανακοινωση εδω, χωρις καμια αλλη ενημερωση απο το network ή το ιδιο το skype...

 

edit: Απο οτι βλεπω τωρα βγηκε (επιτελους). ΑΝΤΕ να ερθουν κι αλλα σιγα-σιγα γιατι λειπουν ακομα πολλα πραγματα (παιχνιδια, emulators αλλα και εφαρμογες) που μπορουν να προστεθουν και να ανεβασουν την αξια της κονσολας κατακορυφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...