Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με LG και φορητο υπολογιστη


amnhsia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,

 

Εχω ενωσει την τηλεοραση μου LG M2362D με τον φορητο υπολογιστη μου με καλωδιο vga γιατι δεν εχω για HDMI. ΟΛα ηταν μια χαρα ωσπου μια ημερα ενωσα το καλωδιο για να δω ταινεια και η τηλεοραση μπαινει σε power saving mode. Στην αρχη η οθονη του υπολογιστη μου λειτουργουσε κανονκα τωρα οταν ενωσω το καλωδιο γινεται μαυρη και η τηλεοραση πεφτει σε power saving mode. Εβαλα τον υπολογιστη μου σε αλλη τηλεοραση LG μεγαλυτερη με το ιδιο καλωδιο και λειτουργει κανονικα.

 

Μπορεις καποιος να με βοηθησει;;;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

Εχω ενωσει την τηλεοραση μου LG M2362D με τον φορητο υπολογιστη μου με καλωδιο vga γιατι δεν εχω για HDMI. ΟΛα ηταν μια χαρα ωσπου μια ημερα ενωσα το καλωδιο για να δω ταινεια και η τηλεοραση μπαινει σε power saving mode. Στην αρχη η οθονη του υπολογιστη μου λειτουργουσε κανονκα τωρα οταν ενωσω το καλωδιο γινεται μαυρη και η τηλεοραση πεφτει σε power saving mode. Εβαλα τον υπολογιστη μου σε αλλη τηλεοραση LG μεγαλυτερη με το ιδιο καλωδιο και λειτουργει κανονικα.

 

Μπορεις καποιος να με βοηθησει;;;

 

Ευχαριστω

 

Ετσι οπως το περιγραφεις εχει προβλημα η υποδοχη vga της tv , βραχυκυκλωνει , και σου κλεινει την onboard/καρτα γραφικων σου ... Βρες αλλο laptop ή desktop να δοκιμασεις την tv με το ιδιο καλωδιο ...

 

Αλλη εκδοχη ειναι το laptop σου να ανεβαζει θερμοκρασιες και να ειναι οριακα να κλεισει και η tv που εχεις προβλημα να εχει μεγαλυτερη αναλυση απο την αλλη που δοκιμασες , δεν εχει σχεση το μεγεθος της οθονης αλλα η αναλυση (για το laptop) ...

 

Απο control panel / προγραμμα οδηγησης γραφικων βρες τον συνδιασμο πληκτρων του laptop για να κλεινεις την οθονη του laptop οταν χρησιμοποιεις την tv , για να ζοριζεις λιγοτερο τα γραφικα σου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...