Προς το περιεχόμενο

υπολογιστης και τηλεοραση


antonisab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω αυτόν τον υπολογιστή HP Pavilion p6-2003gr i3-2120 μαζί με τον αδερφό μου. είναι κοντά στα χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε. θα ήθελα να ξέρω αν μπορεί να αναπαράγει ταινίες 3d σε μια 3d tv που θα αγοράσουμε και αν μπορούμε να να παίζουμε κάποια παιχνίδια 3d. είμαι νέος σε όλην αυτήν την 3d τεχνολογία και τα παιχνίδια και δεν γνωρίζω τίποτα.θα εκτιμούσα την βοήθεια σας. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικός εξοπλισμός που χρειάζεστε είναι:

 

-Mια τηλεόραση 3D (ή μια τηλεόραση συμβατή με 3D με προσθήκη προαιρετικού πομπού 3D)

-Γυαλιά 3D συμβατά με την τηλεόραση 3D

 

Με τον εξοπλισμό αυτό θα μπορείτε να βλέπετε τηλεοπτικά κανάλια 3D, όταν τεθούν σε λειτουργία, να προβάλλετε φωτογραφίες 3D και να μετατρέπετε κανονικές δισδιάστατες εικόνες τηλεόρασης σε 3D.

 

Εάν θέλετε να βλέπετε ταινίες ή παιχνίδια 3D, θα χρειαστείτε επίσης:

 

-Mια συσκευή αναπαραγωγής 3D Blu-ray Disc στον υπολογιστή ή το PlayStation 3 (αν η τηλεόρασή σας είναι 3D Ready, θα ενημερωθεί με τις πλήρεις δυνατότητες 3D μέσω ενός update)

-Καλώδιο HDMI για σύνδεση των συσκευών 3D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικός εξοπλισμός που χρειάζεστε είναι:

 

-Mια τηλεόραση 3D (ή μια τηλεόραση συμβατή με 3D με προσθήκη προαιρετικού πομπού 3D)

-Γυαλιά 3D συμβατά με την τηλεόραση 3D

 

Με τον εξοπλισμό αυτό θα μπορείτε να βλέπετε τηλεοπτικά κανάλια 3D, όταν τεθούν σε λειτουργία, να προβάλλετε φωτογραφίες 3D και να μετατρέπετε κανονικές δισδιάστατες εικόνες τηλεόρασης σε 3D.

 

Εάν θέλετε να βλέπετε ταινίες ή παιχνίδια 3D, θα χρειαστείτε επίσης:

 

-Mια συσκευή αναπαραγωγής 3D Blu-ray Disc στον υπολογιστή ή το PlayStation 3 (αν η τηλεόρασή σας είναι 3D Ready, θα ενημερωθεί με τις πλήρεις δυνατότητες 3D μέσω ενός update)

-Καλώδιο HDMI για σύνδεση των συσκευών 3D

κατεβάζουμε ταινίες σε ένα pc που έχουμε σε μορφή mkv 1080p και θα θέλαμε τώρα να τις κατεβάζουμε σε 3d. απλά ο συγκεκριμένος υπολογιστής που θα αγοράσουμε δεν ξέρω αν θα μπορεί να αναπαράγει τέτοια αρχεία.πρέπει να έχει 3d κάρτα γραφικών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου τις πληροφορίες που σου έδωσα προηγουμένως, τις πήρα απο τον θείο μου που είναι αντιπρόσωπος και τεχνικός της sony, θεωρώντας πως τις ταινίες θα τις είχατε σε dvd οπότε και στην ουσία η πρόταση μου, ήταν να βάλετε στον υπολογιστή 3d blue ray disc player.

 

Βάση του διευκρινιστικού σου μηνύματος στη συνέχεια, αν έχεις κάρτα γραφικών nVidia εγκατέστησε του τελευταίους οδηγούς. Έπειτα πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου και βρες το εικονίδιο που γράφει ΝVIDIA Control Panel. Πήγαινε στην κατηγορία Stereoscopic 3D και Set up Stereoscopic 3D τσεκάροντας την επιλογή Enable Stereoscopic 3D.

Έπειτα χρησιμοποιώντας τον nVidia 3D Vision media player που θα βρείτε δωρεάν από την ιστοσελίδα της nVidia μπορείτε να μετατρέπετε και να βλέπετε όλες τις ταινίες σε 3D. Αυτά ισχύουν και στη περίπτωση που δεν έχετε ούτε 3d tv.

 

Τώρα έχοντας 3d tv,

1. Συνδέεις την 3DTV σου με τον ηλεκτρονικό υπολογιστή μέσω καλωδίου HDMI.

2. Στον υπολογιστή σου, σε ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο φορτώνεις το αρχείο βίντεο. (Βεβαιώνεσαι ότι έχεις εικόνα στην τηλεόρασή σου).

3. Από το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασής σου πατάς το κουμπάκι 3D και στις επιλογές που θα σου βγάλει η τηλεόραση θα επιλέξεις τον τύπο 3D που έχεις (π.χ. Side by Side [Δίπλα-δίπλα])

4. Φοράτε τα γυαλιά σας και απολαμβάνετε την 3D Ταινία.

 

Για περισσότερες πληροφορίες περί 3d ψυχαγωγίας, δες Εδώ .

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου τις πληροφορίες που σου έδωσα προηγουμένως, τις πήρα απο τον θείο μου που είναι αντιπρόσωπος και τεχνικός της sony, θεωρώντας πως τις ταινίες θα τις είχατε σε dvd οπότε και στην ουσία η πρόταση μου, ήταν να βάλετε στον υπολογιστή 3d blue ray disc player.

 

Βάση του διευκρινιστικού σου μηνύματος στη συνέχεια, αν έχεις κάρτα γραφικών nVidia εγκατέστησε του τελευταίους οδηγούς. Έπειτα πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου και βρες το εικονίδιο που γράφει ΝVIDIA Control Panel. Πήγαινε στην κατηγορία Stereoscopic 3D και Set up Stereoscopic 3D τσεκάροντας την επιλογή Enable Stereoscopic 3D.

Έπειτα χρησιμοποιώντας τον nVidia 3D Vision media player που θα βρείτε δωρεάν από την ιστοσελίδα της nVidia μπορείτε να μετατρέπετε και να βλέπετε όλες τις ταινίες σε 3D. Αυτά ισχύουν και στη περίπτωση που δεν έχετε ούτε 3d tv.

 

Τώρα έχοντας 3d tv,

1. Συνδέεις την 3DTV σου με τον ηλεκτρονικό υπολογιστή μέσω καλωδίου HDMI.

2. Στον υπολογιστή σου, σε ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο φορτώνεις το αρχείο βίντεο. (Βεβαιώνεσαι ότι έχεις εικόνα στην τηλεόρασή σου).

3. Από το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασής σου πατάς το κουμπάκι 3D και στις επιλογές που θα σου βγάλει η τηλεόραση θα επιλέξεις τον τύπο 3D που έχεις (π.χ. Side by Side [Δίπλα-δίπλα])

4. Φοράτε τα γυαλιά σας και απολαμβάνετε την 3D Ταινία.

 

Για περισσότερες πληροφορίες περί 3d ψυχαγωγίας, δες Εδώ .

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου.αρα απο την στιγμη που εχω 3d τηλεοραση και εχω pc με εξοδο hdmi μπορω να αναπαραγω 3d mkv ταινειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου τις πληροφορίες που σου έδωσα προηγουμένως, τις πήρα απο τον θείο μου που είναι αντιπρόσωπος και τεχνικός της sony, θεωρώντας πως τις ταινίες θα τις είχατε σε dvd οπότε και στην ουσία η πρόταση μου, ήταν να βάλετε στον υπολογιστή 3d blue ray disc player.

 

Βάση του διευκρινιστικού σου μηνύματος στη συνέχεια, αν έχεις κάρτα γραφικών nVidia εγκατέστησε του τελευταίους οδηγούς. Έπειτα πήγαινε στον Πίνακα Ελέγχου και βρες το εικονίδιο που γράφει ΝVIDIA Control Panel. Πήγαινε στην κατηγορία Stereoscopic 3D και Set up Stereoscopic 3D τσεκάροντας την επιλογή Enable Stereoscopic 3D.

Έπειτα χρησιμοποιώντας τον nVidia 3D Vision media player που θα βρείτε δωρεάν από την ιστοσελίδα της nVidia μπορείτε να μετατρέπετε και να βλέπετε όλες τις ταινίες σε 3D. Αυτά ισχύουν και στη περίπτωση που δεν έχετε ούτε 3d tv.

 

Τώρα έχοντας 3d tv,

1. Συνδέεις την 3DTV σου με τον ηλεκτρονικό υπολογιστή μέσω καλωδίου HDMI.

2. Στον υπολογιστή σου, σε ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα αναπαραγωγής βίντεο φορτώνεις το αρχείο βίντεο. (Βεβαιώνεσαι ότι έχεις εικόνα στην τηλεόρασή σου).

3. Από το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασής σου πατάς το κουμπάκι 3D και στις επιλογές που θα σου βγάλει η τηλεόραση θα επιλέξεις τον τύπο 3D που έχεις (π.χ. Side by Side [Δίπλα-δίπλα])

4. Φοράτε τα γυαλιά σας και απολαμβάνετε την 3D Ταινία.

Για περισσότερες πληροφορίες περί 3d ψυχαγωγίας, δες Εδώ .

 

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου.αρα απο την στιγμη που εχω 3d τηλεοραση και εχω pc με εξοδο hdmi μπορω να αναπαραγω 3d mkv ταινειες?

Ακριβώς :)

Επεξ/σία από sargio01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...