Προς το περιεχόμενο

που ειναι το HD


savas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κεραια ειναι στραμμενη προς παρνηθα κ η tv δεν εχει MPEG4.θΑ ΤΟ ΠΙΑΣΩ η οχι

 

οχι δε θα το πιασεις. Το ertHD δεν μεταδιδεται απο την Παρνηθα και χρειαζεσαι και mpeg4. Αν το πιασεις απο Υμμητο το καναλι θα φαινεται συντονισμενο και λογικα θα εχεις μονο ηχο, εικόνα σίγουρα όχι

Επεξ/σία από disqualified
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κεραια ειναι στραμμενη προς παρνηθα κ η tv δεν εχει MPEG4.θΑ ΤΟ ΠΙΑΣΩ η οχι

 

Εισαι 2 στα 2 εκτος.. Πρωτον η Πάρνηθα δεν εκπέμπει ψηφιακά. Μονο η Αίγινα και ο Υμμητος οπως προαναφέρθηκε. Δεύτερον, η τηλεόραση σου δεν μπορει να λαβει την πλειοψηφία των ψηφιακών καναλιών. Συμπεριλαμβανόμενου κα του ERT HD. Χρειάζεσαι δέκτη με HDMI και γύρισμα την κεραια σου σε κάποιο απο τα παραπάνω κέντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεσαι δέκτη με HDMI

 

Θα εννοείς με MPEG4. Τι σχέση έχει ο τρόπος σύνδεσης των συσκευών;

 

Εννοείται οτι ακόμα και μια CRT τηελόραση, μέσω scart μπορεί να δείξει ERT HD, άσχετα αν ο δέκτης το κάνει downscale σε SD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εννοείς με MPEG4. Τι σχέση έχει ο τρόπος σύνδεσης των συσκευών;

 

Εννοείται οτι ακόμα και μια CRT τηελόραση, μέσω scart μπορεί να δείξει ERT HD, άσχετα αν ο δέκτης το κάνει downscale σε SD.

 

σωστα το λεει

αν ο δεκτης εχει μονο scart τοτε θα ειναι sd και δε θα μπορει καν να δειξει το ert HD

αν εχει hdmi τοτε ειναι σιγουρα HD Ο δεκτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακεία τότε. Θα έπρεπε να μπορούν να λαμβάνουν το σήμα και να το κάνουν downscale σε SD.

Μα το κανουν και αυτο. Αν τους συνδεσεις μεσω της scart εξοδου ή μεσω των RCA, παλι βλεπεις ERT HD downscaled σε SD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εννοείς με MPEG4. Τι σχέση έχει ο τρόπος σύνδεσης των συσκευών;

 

Εννοείται οτι ακόμα και μια CRT τηελόραση, μέσω scart μπορεί να δείξει ERT HD, άσχετα αν ο δέκτης το κάνει downscale σε SD.

 

Εισαι σιγουρος?? Εγω οσους δεκτες sd εχω δοκιμασει-εγκταταστησει σε πελατες μου, ουτε ενας δεν επαιζε το ert hd. Πρεπει να ειναι hd ο δεκτης. Downscale δυστηχως δεν κανουν. Κραταω επιφυλαξη σε περιπτωση που υπαρχει καποιος που να κανει. Παντως εγω δεν το εχω δει, αρα σπανιο να τον πετυχει ευκολα και ο φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...