Προς το περιεχόμενο

Φανάρια στην Αθήνα


dewn735

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες, τι γίνεται με τα φανάρια σε όλους (μα όλους!) τους δήμους στην Αττική; 1 στα 5 φανάρια έχει πλέον και λάμπα καμένη - σε κάνα - δυο περιπτώσεις έχω πετύχει και διπλό φανάρι (αυτά που είναι και κάθετα στα δεξιά, αλλά και από πάνω από τον οδηγό) με καμμένα και τα δύο κόκκινα! Τι έχει γίνει, ποιανού δικαιοδοσία είναι αυτό; Του δήμου, του υπουργείου, της siemens;Τα παραβιάζανε όταν λειτουργούσαν, τώρα που ούτε καν ανάβουν τι θα γίνει, όποιος προλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα αυτο το θεμα με τα φαναρια δειχνει αν μη τι αλλο ποσο μπου**** εχει καταντησει αυτη η χωρα. Χαλανε και δεν τα φτιαχνει κανεις. Οδηγησα στην Αθηνα μετα απο πολλους μηνες και ενιωθα στα χαμενα επειδη δεν ηξερα ποια φαναρια δουλευουν, ποια οχι, ποτε αναβει πρασινο κλπ.

 

Τα εκατομυρια ευρω στις προεκλογικες εκστρατειες και υποσχεσεις ρεουν παντως... Λεφτα να προλαβουν θανατους στην ασφαλτο δεν δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το θέμα, σχετικό με φανάρια: τα αντιλαμβάνεστε εύκολα όταν τα χτυπάει ο ήλιος κόντρα; Εγώ παιδεύομαι αρκετά, υπήρξαν και αρκετές περιπτώσεις που παραλίγο να φύγω σφαίρα ενώ είχα κόκκινο.

 

Τα LED φανάρια δεν έχουν αυτό το πρόβλημα μιας και είναι πολύ πιο έντονα, αλλά με στραβώνουν τη νύχτα.

 

Τι είναι χειρότερο δε ξέρω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, τι γίνεται με τα φανάρια σε όλους (μα όλους!) τους δήμους στην Αττική; 1 στα 5 φανάρια έχει πλέον και λάμπα καμένη - σε κάνα - δυο περιπτώσεις έχω πετύχει και διπλό φανάρι (αυτά που είναι και κάθετα στα δεξιά, αλλά και από πάνω από τον οδηγό) με καμμένα και τα δύο κόκκινα! Τι έχει γίνει, ποιανού δικαιοδοσία είναι αυτό; Του δήμου, του υπουργείου, της siemens;Τα παραβιάζανε όταν λειτουργούσαν, τώρα που ούτε καν ανάβουν τι θα γίνει, όποιος προλάβει;

Δυστυχώς η αρμοδιότητα των φαναριών πέρασε στην Περιφέρεια (λόγω Καλλικράτη) αλλά χωρίς να περαστούν κονδύλια, προσωπικό, κλπ. Και πράσινο να έχεις, πέρνα με χίλιες επιφυλάξεις, γιατί μπορεί τα κόκκινα του κάθετου δρόμου να ειναι καμμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το θέμα, σχετικό με φανάρια: τα αντιλαμβάνεστε εύκολα όταν τα χτυπάει ο ήλιος κόντρα; Εγώ παιδεύομαι αρκετά, υπήρξαν και αρκετές περιπτώσεις που παραλίγο να φύγω σφαίρα ενώ είχα κόκκινο.

 

Τα LED φανάρια δεν έχουν αυτό το πρόβλημα μιας και είναι πολύ πιο έντονα, αλλά με στραβώνουν τη νύχτα.

 

Τι είναι χειρότερο δε ξέρω. :P

με sensora μαλλον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, εκτός από τον καλλικράτη η πλειοψηφία των φαναριών είναι τεχνολογίας siemens και χρησιμοποιούν ειδικές λάμπες τυποποιημένες από την εταιρία. Επειδή η κατάσταση με τη siemens είναι γνωστή, δεν υπάρχουν λάμπες για αντικατάσταση. Βέβαια η philips βγάζει παρόμοιες λάμπες με ίδια χαρακτηριστικά άλλα για κάποιο λόγο οι αρμόδιοι δεν προβαίνουν σε αγορές. Είναι λυπηρό να γίνονται ατυχήματα γι αυτό τον λόγο. Οι υπέυθυνοι θα πρέπει να απολυθούν.Τέλος. Με το τελευταίο γελάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο για τα πανηγύρια είναι όλοι αυτοί οι υπεύθυνοι;

Αυτό θα έπρεπε να ήταν από πρώτα θέματα στις ειδήσεις, αλλά ξέχασα οι εκλογές είναι πολύ πιο σημαντικές...

Εκτός από τα σβηστά φανάρια σε πολλά σημεία υπάρχουν και δέντρα που κρύβουν τελείως τα φανάρια και εάν δεν ξέρεις ότι εκεί έχει φανάρι και το έχεις και πατημένο το κακό δεν θα αργήσει να γίνει.

Μήπως περιμένουν να τους αποστείλουμε εμείς λίστα με τα προβληματικά φανάρια; :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες, τι γίνεται με τα φανάρια σε όλους (μα όλους!) τους δήμους στην Αττική; 1 στα 5 φανάρια έχει πλέον και λάμπα καμένη - σε κάνα - δυο περιπτώσεις έχω πετύχει και διπλό φανάρι (αυτά που είναι και κάθετα στα δεξιά, αλλά και από πάνω από τον οδηγό) με καμμένα και τα δύο κόκκινα! Τι έχει γίνει, ποιανού δικαιοδοσία είναι αυτό; Του δήμου, του υπουργείου, της siemens;Τα παραβιάζανε όταν λειτουργούσαν, τώρα που ούτε καν ανάβουν τι θα γίνει, όποιος προλάβει;

oικονομια φιλε μου ξερεις ποσο ακριβες ειναι οι λαμπες? τωρα δεν της αλλαζουν και τρωνε και αυτα τα λεφτα.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...