Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Δημοσκόπηση web browsers 01/05/12 – 31/08/2012


alexzzz

Δημοσκόπηση web browsers 01/05/12 – 31/08/12  

194 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον web browser προτιμάτε;

    • Chrome
    • Chromium ή rebranded παραλλαγές (SRWare Iron, Comodo Dragon κλπ., διευκρινίστε)
    • Firefox ή rebranded παραλλαγές (Iceweasel, Namoroka κλπ., διευκρινίστε ΚΑΙ έκδοση)
    • Internet Explorer (διευκρινίστε έκδοση)
    • Maxthon
    • Opera
    • Safari
    • Άλλον (Διευκρινίστε)
      0


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από πολλά χρόνια στον Chrome, ανα διαστήματα (πολύ σύντομα) γύρναγα στον Firefox, και μετά ξανά Chrome. Τώρα πλέον μόνο Firefox, ο Chrome απεγκατάσταση, μάλλον μου την έδωσε το υπερβολικά minimal στυλ του. Με τον Firefox αισθάνομαι ότι έχω ένα σταθερό πλαίσιο γύρω του, ότι μπορώ να βασιστώ πάνω του, δεν είναι σαν πούπουλο. +ότι η Google αρχίζει να μονοπωλεί πολλά και διάφορα εδώ και καιρό και καλό είναι να υποστηρίζουμε προσπάθειες σαν τον Firefox. Όσο για ταχύτητα που αναφέρεται συχνά ως κριτήριο (κι εγώ «χαιρόμουν» ότι ο Chrome είναι ταχύτερος) μιλάμε για πολύ μικρές διαφορές, και μην ξεχνάμε πως πριν μερικά χρόνια ιδιαίτερα με τις ταχύτητες που είχαμε, φόρτωναν σταδιακά οι σελίδες λίγο λίγο!!! Οπότε τι να αναλύουμε τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Opera 12 final.

Tώρα που έχει επιτάχυνση hardware και επίσημη έκδοση 64 Bit, ποιός τον πιάνει!

 

Ως 2ο έχω τον IE 10 RP.

Μολις τον εγκατεστησα απο περιεργεια, και δε με αφησε παγερα αδιαφορο. Τρωει uninstall τωρα. Αυριο ισως δοκιμασω και τον καινουριο firefox να δω τι εξελιξη ειχε. Τον chrome παντως δυσκολα θα τον αλλαξω με κατι αλλο..

 

Μεταξυ μας, αθλιο το smooth scrolling του opera..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιώ Firefox ως Default Browser (εχώ χρησημοποιήση αρκετούς Browsers στο παρελθόν) τον ήδη εγκατεστημένο Internet Explorer τον χρησιμοποιώ σπανιότατα μετά τον firefox βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον τον Google Chrome κυρίως του λιτού Graphical Interface.

 

Είχα δοκιμάσει και το Opera τον οποίο θεωρώ συμπαθητικό browser αλλά για μένα είναι overkill καθώς έχει πολλές λειτουργίες τις οποίες δεν χρησιμοποιώ.

Επεξ/σία από Thunderman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...