Προς το περιεχόμενο

Πόνος στα δόντια με σοκολάτα / ζαχαρώδη


Hambos19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/5/2012 στις 5:38 ΜΜ, Hambos19 είπε

Χαιρετώ.. Έχω το εξής πρόβλημα.. Όταν τρώω σοκολάτα ή άλλα γλυκά νιώθω έναν πόνο στα πίσω δόντια σαν να παραλύει το στόμα μου και πονάω του π :X η.. Τα δόντια μου τα πλένω και αυτός ο πόνος άρχισε πριν κάνα 9μηνο, όχι πάντα και πολύ ήπιος τότε, αλλά τώρα με ξεσκίζει. Πήρα μια οδοντόκρεμα, Sensodyne (έδώ είναι) τις προάλλες και περιμένω για αποτελέσματα..

Κοιτάζωντας καλύτερα στα πίσω πίσω δόντια είδα ένα μαυράκι πολύ μικρό πάνω στο δόντι.. Τι παίζει;

Και αν πάω σε γιατρό τι θα μου κάνει και πόσο θα κοστισει στο περίπου; Ευχαριστώωω

Οδοντιατρος δεν είμαι,οποτε δεν απαντώ για σίγουρα. Θα σου συστηθώ ως "βασιλισσα των απονευρωσεων(7)". Ειχα δυνατούς πονους τρωγοντας γλυκά και κρύα κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης . Μου μισοσπασανε 3-4. Εκανα σε ολα απονευρωσεις με το περας του θηλασμού. Θα μου πεις, η εγκυμοσύνη στα κατέστρεψε. Έστω.  Εσύ ισως να τη γλυτώσεις. Αν χρειαστεις απονεύρωση πάντως, να ψαξεις για τιμές, ποικίλουν. Στο Γαλατσι, εδωσα 130 για τη μια. Μου εκανε καλυτερη τελική  τιμη βεβαια γιατι ειχαμε πολυ δουλειά. 

Επεξ/σία από Dimi00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...