Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοίνωσε το Optimus LTE2, σπάει το φράγμα του 1 GB RAM


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα δεν είναι απλό τηλέφωνο, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία, δλδ του να φορτώσω λειτουργίες σε μια συσκευή και δυνατότητες με τελικό αποτέλεσμα να το φτάσω να είναι δύσχρηστο και τεράστιο ΧΩΡΙΣ να προσθέτω κάτι στην βασική του λειτουργία (τηλέφωνο) τότε το θεωρώ λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"2150 mAh μπαταριά η οποία η LG υπόσχεται ότι θα αυξήσει τη διάρκεια ζωής της συσκευής κατά 40% και θα φορτίζεται ασύρματα"

 

40% από τι? από το να είχε μπαταρία με 40% λιγότερα mAh? :P

 

Αν υπάρχει LTE1, από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασύρματη φόρτιση και σε αυτό θα είναι υποχρεωτική ή θα μπορείς να το φορτίσεις και παραδοσιακά;

 

Εγω ακομα δεν καταλαβα πως γινεται να ΦΟΡΤΙΖΕΙ ασύρματα! Χωρις να εχω καποιες γνωσεις πανω στο θεμα ξερω οτι οτιδηποτε ασυρματο καταναλωνει ενεργεια για την εκπομπη και ληψη ραδιοκυμματων.

Αυτο δηλαδη οχι μονο δεν θα καταναλωνει ενεργεια για να συνδεαιται ασυρματα αλλα θα φορτιζει κιολας η μπαταρια του με ηλεκτρικη ενεργεια?

Αρα αν υπαρχει τετοια τεχνολογια λογικα θα μπορουν ανετα να κανουν τα wi-fi των smartphones να μην καταναλωνουν καθολου μπαταρια! (ειπα ενα παραδειγμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχναμε κατι βασικο δεν ειναι τηλεφωνα πια αλλα υπολογιστες. ομως πιστευω οτι το οριο πρεπει να ειναι μεχρι 4 ιντσες για να μπορεις να το δουλεψεις με ενα χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία παντόφλα έβγαλε.

Ακούω τον τελευταίο καιρό οτι θέλουμε 1gb 2gb και γενικά πολυ μνήμη αλλα τελικά δεν εχω καταλάβει αν ολο αυτο το πράγμα με τον διαγωνισμό μνήμης και τετραπύρηνων επεξεργαστών εχει χρηστική ουσιά στα smartphones ακόμα και να ειναι για παιχνίδια, δηλαδή με 1 gb και ενα μονοπύρηνο επεξεργαστή δεν μπορεί να γίνει η δουλειά η μήπως τελικά θυσιάζονται ολα στον βωμό των εντυπώσεων και του marketing ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία παντόφλα έβγαλε.

Ακούω τον τελευταίο καιρό οτι θέλουμε 1gb 2gb και γενικά πολυ μνήμη αλλα τελικά δεν εχω καταλάβει αν ολο αυτο το πράγμα με τον διαγωνισμό μνήμης και τετραπύρηνων επεξεργαστών εχει χρηστική ουσιά στα smartphones ακόμα και να ειναι για παιχνίδια, δηλαδή με 1 gb και ενα μονοπύρηνο επεξεργαστή δεν μπορεί να γίνει η δουλειά η μήπως τελικά θυσιάζονται ολα στον βωμό των εντυπώσεων και του marketing ??

 

Στο μεγαλύτερο βαθμό γίνεται για λόγους marketing.

Οι κορεάτες έχουν την "επαρχιώτικη" νοοτροπία που είχαν οι γιαπωνέζοι τη δεκαετία του '70 και '80. Δεν μπορούσαν να ανταγωνιστούν τις αντίστοιχες ευρωπαϊκές και αμερικανικές εταιρίες σε επίπεδο σχεδιασμού και γενικότερης κουλτούρας και προσέφεραν απλόχερα "πιασάρικα" χαρακτηριστικά. Αυτός είναι ο τρόπος των κορεατών τώρα για να κερδίσουν μερίδιο της αγοράς, να προσφέρουν όλο και πιο εντυπωσιακά χαρακτηριστικά. Το ότι δεν έχουν τα κότσια να αναπτύξουν δικό τους λειτουργικό ή το ότι ο σχεδιασμός των συσκευών τους είναι βαρετός έως θλιβερός δεν τους απασχολεί ακόμη, αργότερα ίσως ασχοληθούν και με αυτό. Οι γιαπωνέζοι έχουν ξεπεράσει εδώ και καιρό αυτό το σύνδρομο, δείτε την sony που τα τηλέφωνά της είναι παρόμοια με των κορεατών, με ίδιο λειτουργικό, αλλά δίνουν και σοβαρή σημασία στο σχεδιασμό των συσκευών τους. Κάποτε θα μεγαλώσουν και οι κορεάτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δε μπορώ να βάλω με το μυαλό μου πώς μπορεί να γίνει ασύρματα η φόρτιση.Αλλά με απασχολεί πολύ λιγότερο από το αν τυχόν είναι επιβλαβής για την υγεία μου και των γύρω μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεγαλύτερο βαθμό γίνεται για λόγους marketing.

Οι κορεάτες έχουν την "επαρχιώτικη" νοοτροπία που είχαν οι γιαπωνέζοι τη δεκαετία του '70 και '80. Δεν μπορούσαν να ανταγωνιστούν τις αντίστοιχες ευρωπαϊκές και αμερικανικές εταιρίες σε επίπεδο σχεδιασμού και γενικότερης κουλτούρας και προσέφεραν απλόχερα "πιασάρικα" χαρακτηριστικά. Αυτός είναι ο τρόπος των κορεατών τώρα για να κερδίσουν μερίδιο της αγοράς, να προσφέρουν όλο και πιο εντυπωσιακά χαρακτηριστικά. Το ότι δεν έχουν τα κότσια να αναπτύξουν δικό τους λειτουργικό ή το ότι ο σχεδιασμός των συσκευών τους είναι βαρετός έως θλιβερός δεν τους απασχολεί ακόμη, αργότερα ίσως ασχοληθούν και με αυτό. Οι γιαπωνέζοι έχουν ξεπεράσει εδώ και καιρό αυτό το σύνδρομο, δείτε την sony που τα τηλέφωνά της είναι παρόμοια με των κορεατών, με ίδιο λειτουργικό, αλλά δίνουν και σοβαρή σημασία στο σχεδιασμό των συσκευών τους. Κάποτε θα μεγαλώσουν και οι κορεάτες...

 

Δεν συμφωνώ καθόλου για το επίπεδο σχεδιασμού των κορεατών, ειδικά σε σχέση με τους αμερικάνους και τους γιαπωνέζους! Η LG έχει βγάλει αρκετά όμορφα κινητά, οκ όχι όλα, όπως όμως και η samsung ή η sony έχει βγάλει άσχημα. Για να μην πω για την motorola! Και αν δούμε άλλους τομείς όπως η τηλεόραση και τα home cinema τα πράγματα είναι εντελώς αντίθετα όσον αφορά την LG και την Sony! Οι τηλεοράσεις της Sony είναι απίστευτα άσχημα ντουλάπια, σε αντίθεση με της LG που έχουν πολύ μοντέρνες γραμμές! Γενικά, αν εξαιρέσεις την Apple που κυκλοφορεί λίγα προϊόντα και ακολουθεί μια συγκεκριμένη γραμμή που σε άλλους μπορεί να αρέσει και σε άλλους όχι, όλες οι άλλες εταιρίες έχουν αλλάξει σχεδιαστικές γραμμές εκατοντάδες φορές, ακόμα και σε ίδιας γενιάς κινητά, αφού κάθε σεζόν έχουν πάνω από 20 συσκευές που παρουσιάζουν! Λογικό είναι άλλα να είναι επιτυχημένα, άλλα να είναι άθλια!

 

Όσο για την ασύρματη φόρτιση είναι τεχνολογία γνωστή από εποχής... tesla! Και είναι αρκετά χρόνια που αναπτύσσουν την τεχνολογία κυρίως για την φόρτιση των ηλεκτρικών αυτοκινήτων, αλλά και των φορητών συσκευών. Επιτέλους ήρθε η ώρα να το δούμε και στην πράξη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δε μπορώ να βάλω με το μυαλό μου πώς μπορεί να γίνει ασύρματα η φόρτιση.Αλλά με απασχολεί πολύ λιγότερο από το αν τυχόν είναι επιβλαβής για την υγεία μου και των γύρω μου.

 

 

Μαλλον εχοντας ΑΥΤΟ(http://www.slashgear.com/pure-energy-solutions-wildcharge-pads-07124787/) θα μπορεις να κανεις την ασυρματη φορτιση. θα στο εχουν ετοιμο και δεν θα χρειαζεται να παρεις τα εξτρα εξαρτηματα παρα μονο την βαση..... εχει μελλον αυτο το τμημα της αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζεις που βγαζεις την γκουμουτσα..σπασε λιγο τις γωνιες ! κανε λιγο ασυμετρο το παχος να σπαει στο ματι ! ολα η samsung

πρεπει να τα κανει δηλαδη ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαζεις που βγαζεις την γκουμουτσα..σπασε λιγο τις γωνιες ! κανε λιγο ασυμετρο το παχος να σπαει στο ματι ! ολα η samsung

πρεπει να τα κανει δηλαδη ? :)

 

Γιατι ρε φιλε το siii δεν ειναι γκουμουτσα δηλαδη?

 

Πραγματικα για μενα οσοι εχουν κινητο πανω απο 4 ιντες ειναι λιγο ειρωνικο να μιλανε για το μεγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν καταλαβα πως γινεται να ΦΟΡΤΙΖΕΙ ασύρματα! Χωρις να εχω καποιες γνωσεις πανω στο θεμα ξερω οτι οτιδηποτε ασυρματο καταναλωνει ενεργεια για την εκπομπη και ληψη ραδιοκυμματων.

Αυτο δηλαδη οχι μονο δεν θα καταναλωνει ενεργεια για να συνδεαιται ασυρματα αλλα θα φορτιζει κιολας η μπαταρια του με ηλεκτρικη ενεργεια?

Αρα αν υπαρχει τετοια τεχνολογια λογικα θα μπορουν ανετα να κανουν τα wi-fi των smartphones να μην καταναλωνουν καθολου μπαταρια! (ειπα ενα παραδειγμα)

 

 

Κι εγώ δε μπορώ να βάλω με το μυαλό μου πώς μπορεί να γίνει ασύρματα η φόρτιση.Αλλά με απασχολεί πολύ λιγότερο από το αν τυχόν είναι επιβλαβής για την υγεία μου και των γύρω μου.

 

 

Μήπως θα γίνεται η φόρτιση επαγωγικά, όπως με το Touchpad και το dock του ή όπως φορτίζουν οι oral-B!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...