Προς το περιεχόμενο

IDE HOT SWAP : ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ?


Camel_xp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα ειναι δυνατον να κανω Hot Swap IDE δισκο με συρταρακι ?

Προσπαθησα πολλες φορες αλλα δεν τα καταφερα. Απο Software δοκιμασα το swap manager (ειναι το μονο που βρηκα για αυτη την δουλεια) αλλα ειναι γεματο Bugs και δεν λειτουργει με τις συγχρονες Mobos . Συρταρι εχω το SuperSwap 1000 της Promise.

Εχει καταφερει κανεις να κανει IDE δισκο Hot Swap?

Yπαρχει κανενα αξιολογο Software γι'αυτη τη δουλεια?

Ειναι αδυναμια του Hardware ή του Software?

Υπαρχει καποιος τροπος να αποκτησω τελικα Hot Swap δισκο στο PC μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό που ρωτάς δεν γνωρίζω ακριβώς να σου πώ.

 

Πάντως μία λύση που πρότεινα και δούλεψε σε έναν φίλο είναι ένας εξωτερικός usb ή firewire δίσκος σε κουτί.

Μπορείς να βρείς και σκέτα κουτιά στο εμπόριο όπου τοποθετείς μέσα είτε κανονικό ΑΤΑ δίσκο είτε cd-rom, cd-writer, είτε dvd-rom και τα μετατρέπεις έτσι σε usb ή firewire.

 

Καλό είναι αν καταλήξεις σε usb να έχεις usb 2.0.

Το hot-swap του usb/firewire είναι άψογο και δουλεύει μια χαρά.

Στην δουλειά μου έχω ένα εξωτερικό cd-writer σε pc με windows98 και παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα εκτός από το ότι το έχω να γράφει σε μειωμένη ταχύτητα λόγο του usb 1.1 που έχει το pc.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw se 2 pc me syrtaraki xrisimopoiw to Swap manager kai me to opoio ginetai douleia.Arkei na baleis tis suskeues sou sti katalli "seira".Den kserw ti paizei me new mobos klp alla se mena opou kai an to exo egkatastisei doulepse kai malista me syrtaria ftinodouleies twn 20euro.An thes perissoteres info P.M me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Swap Manager (δες signature => freewebs) δουλεύει κανονικά σε όσες mobo και αν το έχω δοκιμάσει. Η συσκευή που θέλεις να ξεσυνδέσεις / συνδέσεις θα πρέπει α π α ρ α ί τ η τ α να είναι στον slave controller, ακόμα και αν το δουλεύεις από δίκτυο το proggie.

Την συσκευή που θα δουλεύεις σαν hot swap όρισε την στο bios να την βρίσκει αυτόματα.

 

sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...