Προς το περιεχόμενο

Η HP ανακοίνωσε το Envy Spectre XT Ultrabook


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Full HD σε 13.3 δεν έχει νόημα. Αν το κάνουν θα είναι μόνο και μόνο για διαφημιστικούς λόγους.

 

Οσο για το IPS vs OLED προσωπικά προτιμώ να πληρώσω 1000 στην HP και να έχω windows 8 με i7 και nvidia chip και gpu παρά να στηριχτώ στην Intel που φέρει το MBA. Στο κάτω κάτω ότι λάπτοπ εχω το συνδέω με την DELL U2311 και εχω και IPS και FULL HD.

 

Edit: Aν και θα προτιμούσα ενα touch ultrabook στυλ tm2 φυσικα.

Eδω εχουν βαλει μεγαλυτερη αναλυση απο fullhd σε tablet 10",θα σκεφτουν πολυ,να βαλουν σε 13",αν ειναι να πουλησουν!Ασχετο αν ειναι ανουσιο ή οχι!

 

Ολα τα ultrabook/sleekbooks θα στηριχτουν πανω σε ενσωματομενη gpu,ειτε ειναι intel,ειτε ειναι amd!Τα 13αρια που θα εχουν ανεξαρτητη gpu,θα ειναι πιο χοντρα και δε θα ειναι στην κατηγορια των ultrabooks/sleekbooks!

 

Θα βγουν πολυ καλυτερα touchscreen συστηματα,απο το tm2 και μαλυστα θα ανηκουν στη κατηγορια των ultrabooks(πολυ λεπτα/ελαφρια&δυνατα)!!!Ασε που η καλυτερη αγορα,θα ειναι τα ivy bridge tablets,που θα ειναι ελαφρια για touch χρηση και οταν τα κουμπωσεις στο ανεξαρτητο πληκτρολογιο αλα transformer,τοτε θα γινονται αυτοματα ultrabooks με διπλασια αυτονομια(διπλη μπαταρια)!!!

 

Τα tm2,ειναι πολυ βαρια,πολυ χοντρα,αθλια οθονη,αποτυχημενο design και μεγαλο προβλημα θερμικης συμπεριφορας,κυριος στην ενσωματομενη gpu!

 

Καπως ετσι θα ειναι αυτο που ζητας!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω εχουν βαλει μεγαλυτερη αναλυση απο fullhd σε tablet 10",θα σκεφτουν πολυ,να βαλουν σε 13",αν ειναι να πουλησουν!Ασχετο αν ειναι ανουσιο ή οχι!

 

Ποτέ δεν είναι ανούσιος ο παραπάνω χώρος εργασίας (αν τον χρειάζεσαι).

Για παράδειγμα δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δουλέψω (όχι να χαζέψω ιντερνετ και τέτοια, να δουλέψω) σε αναλύσεις μικρές. Ακόμα και στην 1366x768 πολλές φορές κουράζομαι.

 

Απο τι στιγμή που δε με πειράζει πόσο μικρά θα είναι τα γράμματα κτλ το βλέπω πολύ θετικά να υπάρχουν μεγάλες αναλύσεις σε λάπτοπ πόσο μάλλον σε ultrabooks.

 

---

 

Καλό το HP. Να πέσουν λίγο και οι τιμές όμως.

 

Γενικά η ιδέα των πολύ λεπτών και ελαφριών μηχανημάτων - ultrabook είναι πάρα πολύ καλή για μένα.

 

Το μόνο πρόβλημα ακόμα είναι οι μικρές χωρητικότητες των δίσκων SSD (εκτός αν δώσεις πολλά λεφτά). Αν έρθουν σε ανθρώπινα επίπεδα οι ~500GB θα είμαστε super.

 

Γιατί τα 128GB μου έρχονται κάπως λίγα απο τη στιγμή που θέλω να έχω τουλάχιστον 2 λειτουργικά αρκετά μεγάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είναι ανούσιος ο παραπάνω χώρος εργασίας (αν τον χρειάζεσαι).

Για παράδειγμα δυσκολεύομαι πάρα πολύ να δουλέψω (όχι να χαζέψω ιντερνετ και τέτοια, να δουλέψω) σε αναλύσεις μικρές. Ακόμα και στην 1366x768 πολλές φορές κουράζομαι.

 

Απο τι στιγμή που δε με πειράζει πόσο μικρά θα είναι τα γράμματα κτλ το βλέπω πολύ θετικά να υπάρχουν μεγάλες αναλύσεις σε λάπτοπ πόσο μάλλον σε ultrabooks.

 

---

 

Καλό το HP. Να πέσουν λίγο και οι τιμές όμως.

 

Γενικά η ιδέα των πολύ λεπτών και ελαφριών μηχανημάτων - ultrabook είναι πάρα πολύ καλή για μένα.

 

Το μόνο πρόβλημα ακόμα είναι οι μικρές χωρητικότητες των δίσκων SSD (εκτός αν δώσεις πολλά λεφτά). Αν έρθουν σε ανθρώπινα επίπεδα οι ~500GB θα είμαστε super.

 

Γιατί τα 128GB μου έρχονται κάπως λίγα απο τη στιγμή που θέλω να έχω τουλάχιστον 2 λειτουργικά αρκετά μεγάλα.

Υπαρχουν και ultrabooks με ssd και hdd,οπου θα εχεις αρκετο αποθηκευτικο χωρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...