Προς το περιεχόμενο

50cc


Pas12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα είμαι 16 και μένω στον Νέο Κόσμο,Αθήνα και έχω κόλλημα με τις μηχανές.Έχω 300 ευρώ στην άκρη και θα ήθελα να αγοράσω μια μηχανή και μεταχειρισμένη να είναι δεν με πειράζει.Θα ήθελα να αντέχει να ανεβαίνει ανηφόρες καθώς θα την πάω στο χωριό μου όπου έχει πάρα πολλές ανηφόρες.Χρειάζομαι άδεια για 50cc γιατί έχω ψάξει αλλά δεν μορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εισαι 16 μπορεις να βγαλεις με τη συγκαταθεση των κηδεμονων σου (γονεις δλδ) διπλωμα μοτοποδηλατου της τροχαιας δλδ 50cc. Οταν κλεισεις τα 18 θα μπορεις να βγαλεις το Α1 το οποιο ειναι για μεχρι 30 ιππους περιπου ,υπολογισε γυρω στα 200 με 250 κυβικα . Μετα τα 21 ή μετα απο 2 χρονια με το Α1 μπορεις να αναβαθμιστεις στο Α ,το οποιο καβαλας τα παντα! Με 300 ευρω παντως δεν αγοραζεις κατι αξιολογο ,αλλα σιγουρα αμα ψαξεις υπαρχει μια πιθανοτητα να βρεις κανα c50 ή τπτ τετοιο που με μερικα μαζεματα (αν το χει σε μια φυσιολογικη κατασταση ο αλλος) να ειναι αξιομαχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εισαι 16 μπορεις να βγαλεις με τη συγκαταθεση των κηδεμονων σου (γονεις δλδ) διπλωμα μοτοποδηλατου της τροχαιας δλδ 50cc. Οταν κλεισεις τα 18 θα μπορεις να βγαλεις το Α1 το οποιο ειναι για μεχρι 30 ιππους περιπου ,υπολογισε γυρω στα 200 με 250 κυβικα . Μετα τα 21 ή μετα απο 2 χρονια με το Α1 μπορεις να αναβαθμιστεις στο Α ,το οποιο καβαλας τα παντα! Με 300 ευρω παντως δεν αγοραζεις κατι αξιολογο ,αλλα σιγουρα αμα ψαξεις υπαρχει μια πιθανοτητα να βρεις κανα c50 ή τπτ τετοιο που με μερικα μαζεματα (αν το χει σε μια φυσιολογικη κατασταση ο αλλος) να ειναι αξιομαχο.

 

το c50 δεν το βρίσκω πουθενά σε αγγελία...τι άλλο θα μπορούσα να πάρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yamaha town mate πολυ καλο σκυλι και αυτο

 

βρήκα ένα HONDA C50 με χαρτιά

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2394470/

και ένα YAMAHA ΤΟWΝ MATE

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2339695/

 

όλα όσα βρήκα από αυτές τις μάρκες είναι πάνω από 70cc...helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με αυτα τα χρεπια που βρηκες μην περιμενεις να πας πολυ μακρια.....Απο 400-500 και πανω να βρεις κατι αξιολογο. Αυτα που λενε 72cc ειναι γιατι τα εχουν πειραξει -> πιθανων λιωσει και θα ειναι ολο προβληματα.

 

Για αρχη πανε βγαλε αδεια αφου μπορεις να δωσεις εξετασεις και με δανεικο μηχανακι και ξεκινα να ψαχνεις απο γνωστους και φιλους μπας και βρεις κατι αξιολογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον το πρωτο ειναι υπερκυβισμενο δλδ στ χαρτια 50ρι αλλα το μοτερ εχουν αλλαξει πιστονι κλπ ωστε να αποδιδει 70σεσέ. Παντως θελει πολυ μαζεμα οπως τοκοβω . το δευτερο δεν εχει καν χαρτια οποτε δεν αξιζει και να το παρεις,εκτος αν εχεις καποιο ιδιο και το θες για ανταλλακτικα .

με 300 ευρω δυσκολο να βρεις κατι ,θελει πολυ ψαξιμο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με αυτα τα χρεπια που βρηκες μην περιμενεις να πας πολυ μακρια.....Απο 400-500 και πανω να βρεις κατι αξιολογο. Αυτα που λενε 72cc ειναι γιατι τα εχουν πειραξει -> πιθανων λιωσει και θα ειναι ολο προβληματα.

 

Για αρχη πανε βγαλε αδεια αφου μπορεις να δωσεις εξετασεις και με δανεικο μηχανακι και ξεκινα να ψαχνεις απο γνωστους και φιλους μπας και βρεις κατι αξιολογο.

 

 

μαλλον το πρωτο ειναι υπερκυβισμενο δλδ στ χαρτια 50ρι αλλα το μοτερ εχουν αλλαξει πιστονι κλπ ωστε να αποδιδει 70σεσέ. Παντως θελει πολυ μαζεμα οπως τοκοβω . το δευτερο δεν εχει καν χαρτια οποτε δεν αξιζει και να το παρεις,εκτος αν εχεις καποιο ιδιο και το θες για ανταλλακτικα .

με 300 ευρω δυσκολο να βρεις κατι ,θελει πολυ ψαξιμο !

 

 

ok...ευχαριστώ πολύ...αν βρείτε κάτι φθηνό και καλό δημοσιεύστε το σας παρακαλώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 χρόνια αργότερα...

Γεια σας ειμαι 16 ετων και θελω να παρω ενα μηχανακι το οποιο να εχει χαρτια το πολθ τετραχρονο και να μην ειναι πηραγμενο 50cc αν εχει καποιος και δεν το θελει παρακαλω να απαντηση μπορω να δοσω μεχρι 500ευρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...