Προς το περιεχόμενο

ανάμεσα σε δύο 32άρες


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι δεν τις έω δεί από κοντά και thanx, αυτή τη βασική διαφορα την έχω δεν έχω εντοπίσει, αλλά μου κάνει εντύπωση η sony που είναι σε αντίστιχη τιμή κ δεν είναι FHD, να έχει κάτι ιδιαίτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν τις έω δεί από κοντά και thanx, αυτή τη βασική διαφορα την έχω δεν έχω εντοπίσει, αλλά μου κάνει εντύπωση η sony που είναι σε αντίστιχη τιμή κ δεν είναι FHD, να έχει κάτι ιδιαίτερο;

 

Bravia engine που την έχει θεοποίησει η Sony και την κοστολογεί πανάκριβα. Χωρίς δεύτερη σκέψη πας για την lg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει πλεον η αγορά HD ready.

Αφού λοιπόν είσαι αυστηρά μεταξύ αυτών των 2, τότε και εγώ θα σου πρότεινα να πας για την LG.

Αλλά μου κάνει εντύπωση που λες ότι δεν τις έχεις δει να παίζουν.

Τότε πως τις επέλεξες αρχικά; Μόνο απο review;

Πριν προβείς σε κάποια αγορά, πας και βλέπεις εσύ προσωπικά την τηλεόραση να παίζει.

Μπορεί κάποιοι να γράφουν ενθουσιώδη σχόλια, αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό.

Εσύ θα αποφασίσεις αν η ποιότητα της εικόνας σε καλύπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τhanx, τις είδαν κάποιοι αντί για μένα κ εγώ τώρα καλούμαι από τεχνικής πλευράς να πω τη γνωμη μου, πάντως κ εγώ μάλλον την LG θα επέλεγα κυρίως για το θέμα FullHD που υποστηρίζει

Επεξ/σία από zoranb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα φιλε μου, αυτες οι 2 LED TV, δεν εχουν καμια σχεση η μια με την αλλη, ασχετα που κοστιζουν περιπου το ιδιο...!!!!

 

η LG ειναι Full HD, 100ΗΖ ενω η Sony ειναι HD Ready και 50HZ..!!

 

δεν νομιζω οτι τιθεται συγκριση!!

 

ΑΝ εβαζα μια τηλεοραση σε συγκριση με την LG, θα εβαζα μονο την Samsung LE32D550, η οποια δεν ειναι LED - 100HZ, αλλα ειναι Full HD με καταπληκτικο media player και DLNA!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατά την γνώμη μου, καλύτερη η d550, αλλά έχει αναφερθεί ότι η σύγκριση πρέπει να γίνει αυστηρά μεταξύ των συγκεκριμένων LG και Sony.

Full HD οπωσδήποτε πάντως, τι να λέμε τώρα.

Ειδικά αν μελλοντικά συνδυαστεί με κάποιο επιτραπέζιο bluray player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...