Προς το περιεχόμενο

PINNACLE PCTV 340E HYBRID STICK SOLO 19€ (eshop)


Nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου φαινεται περιεργο να μην πιανει τα καναλια, εδω της πλακας και τα πιανει, προφανως κατι λαθος θα γινεται...

 

Εχει υπωθει απειρες φορες:δεν ειναι θεμα του στικ αν θα λαβει mppeg2 η mpeg4.Αυτοι ειναι codecs και αν τους εχεις στο συστημα σου θα τα λαβει τα καναλια.

 

Οντως ισχυει αυτο??? εχω ενα hybrid που επιανε ΕΡΤ, μπορει να πιανει και digea?? Θα δοκιμασω codec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρει κανείς αν παίζει σε Mac;

παλιά κάποια της Pinnacle έπαιζαν.

 

Μεχρι το 330 παιζει επισημα με το EyeTV. Στο site της Elgato για το 340 λεει οτι δεν ειναι συμβατο: "PCTV HD Pro Stick (801e and 340e) are NOT compatible with EyeTV 3 software"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-Digital-DVB-T-HDTV-TV-Tuner-Recorder-Receiver-/330609249279?pt=US_Video_Capture_TV_Tuner_Cards&hash=item4cf9d8cbff

Εγώ πήρα το παραπανω με ούτε 5 ευρώ. (Θα χρειαστεις και ενα ανταπτορακι για το κανονικο βυσμα της κεραιας αν θέλεις να το συνδεσεις με κεραια τοιχου,εχει 0,5 ευρω απο ebay παλι) .

Πιάνει τα ΠΑΝΤΑ με πολύ καλή εικόνα(μην φανταστεις ότι θα ειναι εφαμιλη μιας τιβι των 1000 ευρω, είχα και πολύ πιο ακριβό tuneraki όμως και δεν αξίζει τα παραπανω λεφτα με την καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καμια κινεζιά που να πιάνει και αναλογικά και ψηφιακά?

 

και αυτό που προτεινε κάποιος εδώ πιάνει μια χαρά.στην αρχή έπιασα το κανάλια με την κεντρική κεραία του σπιτιού και μετά δούλεψε και με τη δική του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό που προτεινε κάποιος εδώ πιάνει μια χαρά.στην αρχή έπιασα το κανάλια με την κεντρική κεραία του σπιτιού και μετά δούλεψε και με τη δική του..

 

Εμένα μου έπιασε μόνο τα ψηφιακά αυτό. Αναλογικά δεν έπιασε.

Μπας και κάνω κάτι λάθος εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικαιο αυτο που ανεφερα πιανει μονο τα ψηφιακα γιατι για θεσσαλονικη δεν με ενδιεφεραν τα αναλογικα.υπαρχουν ομως και με αναλογικα αποτι ειχα δει λιγο πιο ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@iguana + @ rizla και τα δύο που παραθέτεται δεν αναφέρουν όμως για αναλογικά!

 

αν τα έχετε δοκιμάσει πιάνουν και αναλογικά? επίσης ΕΡΤ HD Πίανουν?

 

 

συγνώμη που άργησα..

ναι εχεις δίκιο για τα αναλογικά. δεν πιανει αναλογικά.. ert hd κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν πιάνουν τα αναλογικά. Τι να τα κάνεις όμως; Σε κάνα χρόνο καταργούνται.

 

Πάντως το δικό μου από το ebay (το ασημί-μαύρο) είναι προβληματικό. Πολλά κολλήματα στην εικόνα. Άλλες φορές δουλεύει άλλες όχι. Εχω δοκιμάσει λογισμικό από διάφορες εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...