Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης maximum 2000€,46"-55"


LionHurt1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Μόλις μετακόμισα σε καινούριο σπίτι και ψαχνω να πάρω τη καλυτερη τηλεόραση με ταβάνι τα 2000€. Ίντσες; Κατά προτίμηση 55" , στη χειρότερη 46". Έχω ακούσει πολύ καλά λογια για την d8000. Περιμένω τις γνώσεις σας!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από LionHurt1982
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει και γω τα καλύτερα για την d8000 απλά οι περισσότεροι απ´οτι κτλβα με στρέφουν προς την vt30. Με ενδιαφέρει πρωτίστος η προβολή hd υλικού αφου σε αυτη θα είναι συνδεδεμένο ενα ps3 και ενα media player.που και που και κανά παιχνιδάκι. Έχω μπερδευτεί και δν θέλω να κανω κανένα λάθος και να δώσω τόσα ευρώ σε κάτι που αξ´ιζει λιγότερο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί και δες τις εν λόγω τηλεοράσεις να παίζουν.

Έτσι θα κρίνεις καλύτερα ποια σε καλύπτει περισσότερο.

Αν ρωτάς την άποψή μου, D8000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την panasonic δεν μπορώ να τη βρώ πουθενά. Τη d8000 την είδα. Αρκετά καλή μου φάνηκε. Ο πωλητής του πλαισίου μου έδειξε την lg 55w980s. Μου είπε πως είναι κορυφαία. Έχει κανείς ιδέα γιαυτήν; Επίσης μου έιπε οι plasma με τα χρόνια ξεθωριάζουν σε χρώμα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την panasonic δεν μπορώ να τη βρώ πουθενά. Τη d8000 την είδα. Αρκετά καλή μου φάνηκε. Ο πωλητής του πλαισίου μου έδειξε την lg 55w980s. Μου είπε πως είναι κορυφαία. Έχει κανείς ιδέα γιαυτήν; Επίσης μου έιπε οι plasma με τα χρόνια ξεθωριάζουν σε χρώμα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Να του πεις από μένα ότι έχει ξεθωριάσει το μυαλό του :mad:

 

Αν έχεις όρεξη , κάτσε και διάβασε και σίγουρα θα βγάλεις συμπέρασμα.

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/78440-Panasonic-Plasma-VT30-Reviews-%CE%95%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A3%CF%87%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%B1

 

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php/77665-Samsung-UE-D8000-Reviews-%CE%95%CE%BD%CF%84%CF%85%CF%80%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A3%CF%87%CF%8C%CE%BB%CE%B9%CE%B1

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρισκεις την VT30 γιατι εχει βγει ηδη η VT50. Πάραυτα δες την να παιζει καπου γιατι παρα το γεγονος οτι ειναι οντως καλυ τηλεοραση, εαν ο χωρος που θα την τοποθετησεις ειναι φωτεινος και οι ορες που θα παρακολουθεις κατα βαση θα ειναι και μερα τοτε ισως να σε απογοητεύσει.

 

Οι LED σε αυτη την κατηγορια (D8000) δεν εχουν να ζηλέψουν και πολλα απο μια πλασμα. Η D8000 εχει τρομερό ANSI contrast σχεδον 1700 μοναδες επιπλέον απο την θεοποιημένη VT30.

 

Το μονο που μενει ειναι να πας σε ενα σοβαρο μαγαζι να τις δεις απο κοντα να κρινει το ματι σου τι θελει. Flat colours ε ρεαλιστικές καταβολες η ζωηρη και εντυπωσιακή απεικόνιση με εμφαση την ευκρίνεια-οξύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ δεν απατωμαι οι panasonic vt30 θα αντικατασταθουν τωρα απτις ολοκαινουργιες vt50.

 

Προς τον τοπικ σταρτερ... ειμουν στο ιδιο διλειμα με σενα αλλα τελικα κατεληξα σε προτζεκτορα και οχι απλα δε τοχω μετανοιωσει αλλα ηταν η καλυτερη αγορα πουχω κανει στη ζωη μου. Αν εχεις χωρο σκεψου το!!! για μενα μονοδρομος πλεον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει χώρος για προτζέκτορα. Η vt50 δυστυχως ξεφευγει σε τιμή. Θα προσπαθήσω να βρω διαθέσιμη την d8000 αλλά απότι κτλβαινω θα δυσκολευτώ και γι' αυτήν.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η D8000 βρίσκεται πλεον δύσκολα. Προωθούν τα καινούργια μοντέλα, τα οποία όμως έχουν ξεφύγει στην τιμή! Μέχρι να περιμένουμε να πέσουν, θα έχουν βγει άλλα καινούργια μοντέλα και θα έχουν για μια άλλη φορά, αποσύρει τα παλαιότερα. Πρέπει να είσαι και λίγο τυχερός για να βρεις μια καλή τηλεόραση σε πραγματική προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα την περασμένη εβδομάδα την 55άρα D7000, που δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά από την D8000 σε χαρακτηριστικά. Την πήρα σφραγισμένη (γιατί συνήθως βρίσκεις εκθεσιακά κομμάτια) από τα Media Markt, με μικρό παζάρι στα 1850€, τιμή που θεωρώ μεγάλη ευκαιρία αν σκεφτείς πόσο έκανε πριν ένα μήνα.

Σαφώς και χάνει στα σημεία, στην απόλυτη κινηματογραφική εικόνα από τις vt ή στο μεγαλείο ενός προτζέκτορα. Αν όμως μιλάμε για μια τηλεόραση που θα παίζει το ίδιο καλά και στο άπλετο φως, που θα την ευχαριστιέσαι (λόγω design) ακόμα και σβηστή και θα χαρείς όλα τα καλούδια της (smart hub, wi-fi, pvr κλπ), τότε κατά την ταπεινή μου γνώμη αποτελεί κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα την περασμένη εβδομάδα την 55άρα D7000, που δεν έχει κάποια ουσιαστική διαφορά από την D8000 σε χαρακτηριστικά. Την πήρα σφραγισμένη (γιατί συνήθως βρίσκεις εκθεσιακά κομμάτια) από τα Media Markt, με μικρό παζάρι στα 1850€, τιμή που θεωρώ μεγάλη ευκαιρία αν σκεφτείς πόσο έκανε πριν ένα μήνα.

Σαφώς και χάνει στα σημεία, στην απόλυτη κινηματογραφική εικόνα από τις vt ή στο μεγαλείο ενός προτζέκτορα. Αν όμως μιλάμε για μια τηλεόραση που θα παίζει το ίδιο καλά και στο άπλετο φως, που θα την ευχαριστιέσαι (λόγω design) ακόμα και σβηστή και θα χαρείς όλα τα καλούδια της (smart hub, wi-fi, pvr κλπ), τότε κατά την ταπεινή μου γνώμη αποτελεί κορυφή.

Ωραία τηλεόραση και καλή η τιμή, για σφραγισμένη!

Μπράβο σου, καλορίζικη και καλές θεάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μπερδευτεί πολύ. Σήμερα μου πρότειναν και την hx920 της sony. Είμαι μεταξύ d7000( την d8000 δν τη βρίσκω πουθενά), lg 980s ( λογω full led)και τώρα μπήκε στο παιχνίδι και η hx920. Με βλέπω να καταλήγω στη sony λόγω του ονόματος. Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τη συνδρομή σας.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Οποιεσδήποτε βέβαια ενστάσεις δεκτές. Να τονίσω οτι ούτε η vt30 υπάρχει διαθέσιμη

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...